Spor Yapıyor musunuz?
En iyisi ben kapasitem kadar halı sahaya devam edeyim, sonra bir devre kalaye geçeyim, en son onu da yapamayacak duruma gelince bırakayım Smile Gençken bir süre amatör futbol oynamıştım, az çok antrenman tarzını biliyorum. Koşu ve istasyon çalışmaları yapabilsem zaten halı saha dar bile gelmeye başlar. Hem koşmayı sevmiyorum hem de haftada 3 gün ağırlık antrenmanı yaptığım için yaş da malum geriye pek istek kalmıyor. Belki fazladan kalori yakmaya yönelik ekstra hareketler yaparak yağ oranımı düşürsem ve belimi biraz daha inceltsem maç performansına etkisi olur ama bu işi yaptıktan sonra bir de koruması var. O kadar zahmete değmesi için biraz da profesyonel olarak bir iş yapıyor olmanız lazım ve süreklilik çok önemli. Şuan zaten yaşıma göre ağır antrenman yaptığımı düşünüyorum, daha fazla kaşınırsam onu da bırakmaktan korkuyorum Smile En iyisi bu şekilde devam etmek, çevremde doğru düzgün spor yapan da yok, onlara bakınca kendime hiç yoktan iyidir diyorum. Ben belki basit ama etkili bir kaç hareket tavsiye edersiniz diye beklemiştim (örneğin yüzlerce mekik çekmek yerine plank pozisyonunu geliştirmek özellikle karın bölgesi için bence daha etkili) ama siz de haklısınız futbolun olmazsa olmazı koşmak, sprint atmak, çeviklik vs. olduğu için bunu geliştirmenin yolu da az çok belli. Yine de teşekkür ederim tavsiyeleriniz için...
TemeT NoscE
s8GqXz.png

Günlük sporumuzu icra ettik, tüm geltir sporcularına selamlar , keyifli antrenmanlar Big Grin
15 km'lik bisiklet turumu tamamladım daha keyifli geliyor nedense bana.Kulakligimi takıyorum fazla sesini vermeden hafiften müzik eşliğinde nerereye gittiğimi anlamadan zaman su gibi akıyor taa ki telefon şarjının bildirimi gelene kadar Smile herkese sağlıklı günler dilerim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@"sudüşleri" maalesef hocam yani sormuş olduğunuz soru kondisyona yönelik olduğu için farklı bir alternatif yok. Aslında tekniğinize odaklanırsanız ve son vuruşlarınızı geliştirirseniz Mario Jardel gibi, Alex gibi koşmadan ayağınıza gelen topu vurur gol atar , sonuca yönelik oynarsınız Big Grin
(17/09/2020, Saat: 08:49)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"sudüşleri"  maalesef hocam yani sormuş olduğunuz soru kondisyona yönelik olduğu için farklı bir alternatif yok. Aslında tekniğinize odaklanırsanız ve son vuruşlarınızı geliştirirseniz Mario Jardel gibi, Alex gibi koşmadan ayağınıza gelen topu vurur gol atar , sonuca yönelik oynarsınız Big Grin

Smile Tekniğim kötü olmadığı için şutlarım ve paslarım da fena değil. Başka türlü idare etmemiz zor Smile Bir de istediğim gibi koşabilsem ve tıkanmasam çok iyi olacak ama sağlık olsun. Beyin yapmak istiyor vücut her zaman müsaade etmiyor Smile
TemeT NoscE
@sudüşleri profil resminiz , konunun anlam ve önemine binayen şu videoyu da şurada paylaşayım Smile

(17/09/2020, Saat: 11:13)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sudüşleri profil resminiz , konunun anlam ve önemine binayen şu videoyu da şurada paylaşayım Smile

Smile Filmi en az 10 kere izledim. Neredeyse ezbere biliyorum Smile Sevdiğim bir çok replik de var. Bu videoda o kısımlardan birisi var ama sadece yer çekimi kısmına dikkat çekilmiş, ayrıca orada Morpheus "bu soluduğunun hava olduğunu mu sanıyorsun" da diyor. Bizim Matrix'de maalesef böyle olmuyor. Oradaki Zion da bizde Tahtalıköy. Şartları çok zorlayınca direkt oraya gidiyorsun Smile Film ilk çıktığında 18 yaşındaydım, beni etkilemişti ve halen en sevdiğim filmler arasındadır.
TemeT NoscE
4bpwsX.jpg

İlginç bir şekilde aynı antrenmanı, aynı rutin de yapmama rağmen nabzın 150 yi bile görmedi. Ki dün de paylaştığım dünün antrenmanında nabız 160 üstünü çok rahat görmüştü. Antrenman dan mutlaka yarım saat önce kahve içerim. Bugün eski günleri yad etmek maksatlı kahvenin yanına aspirin de ekledim. ( Özellikle kilo verme, kilo ayarlamaya çalışan eski müsabık sporcular bilir muhteşem üçlüyü. Kahve + asprin + efedrin Big Grin ) Ve nabız yükselmedi, yükselmediği için de aynı şiddet ve zamanda antrenman yapmama rağmen yaktığım kalori düştü.

Birkaç gün gözlemleyeceğim şok etkisi de olabilir, uzun süredir asprin içmiyordum.
Yeni başlayan bir arkadaşla guzel bir sabah yürüyüşü tadında bir koşu oldu. Benim için de son yarışta yaşadığım sakatlık sonrası artık yavaş yavaş yüklemeye geçebileceğimin işareti oldu Smile

fS67Ot.jpg
Bu arada bu başlığı canlandırmzamız güzel olabilir. Her zamankinden daha çok sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bir dönemden geçiyoruz malum ve çalışmalar hafif sporun bağışıklık sistemini ciddi oranda güçlendirdiğini buluyor. @"MetsGo" hocam bence siz de ufaktan mesafe arttırımına gidebilirsiniz Smile başta yavaş olsa da hız zamanla kazanılır ama vücudun aerobik kapasitesi arttıkça gündelik yaşamda o kadar faydası oluyor ki Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun DelikanliTiras 36 9,721 19/05/2021, Saat: 13:49
Son Yorum: ahbap
  Çanta kullanıyor musunuz? Lord Sparhawk 40 38,862 06/02/2021, Saat: 02:15
Son Yorum: fenolftaleyn
  Satın aldığınız ürünlerin içeriğini okur musunuz solidas 20 10,614 07/08/2019, Saat: 11:34
Son Yorum: Ratiere
Exclamation Sigaranın radyoaktif olduğunu biliyor musunuz? Lord Sparhawk 4 4,870 29/07/2018, Saat: 23:58
Son Yorum: umutatakul
  Müzik çalmayan spor salonu Viyaduk 12 14,011 29/07/2015, Saat: 16:34
Son Yorum: Viyaduk
  Spor İçin Nabız Ölçer Saat Tavsiyesi eggman 5 17,446 17/06/2013, Saat: 22:37
Son Yorum: eskiuyemnt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: