Delta Echo Razors
Harika görünüyorlar, paylaşım için teşekkürler. Üç tane birden almanız çok heyecanlı olmuştur eminim ki Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://instagram.com/wiwashci/
https://instagram.com/ozer_emre/
(12/04/2016, Saat: 16:22)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tesekkurler, biraz kullandiktan sonra yorum yazacagim.
Inceleme bekliyoruz üstad. Firmanın sitesinde bir tane Gillette Fat Boy var, almamak için zor tutuyorum kendimi.
(22/09/2016, Saat: 23:19)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Inceleme bekliyoruz üstad. Firmanın sitesinde bir tane Gillette Fat Boy var, almamak için zor tutuyorum kendimi.

Koleksiyon sevdası varsa hiç kaçırmayın
Aslında koleksiyon amaçlı değil de günlük kullanım için istiyorum. Hiç Fat Boy kullanmadığım için de emin olamıyorum. Yoksa, sırf evdeki vitrine büfeye koyup seyretmek için bile alınır zaten, çok şık buluyorum.
(22/09/2016, Saat: 23:36)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında koleksiyon amaçlı değil de günlük kullanım için istiyorum. Hiç Fat Boy kullanmadığım için de emin olamıyorum. Yoksa, sırf evdeki vitrine büfeye koyup seyretmek için bile alınır zaten, çok şık buluyorum.

Ürün incelemesini bir turlu yazamadim cunku Gilette Tech'e takili kaldim. Onu kullanmaktan digerlerine sira gelmedi, o kadar begendim. Aletlerin hepsi zaten bilinen taninan aletler, haklarinda cokca yorum yapilmis, ben daha cok bu "rektifiye" modellerle ilgili tecrubemi yazmak istiyorum. Öncelikle uretici firma 10 uzerinden 10 alir. Yaptigi ise son derece saygili bir adam. Aletler ilk geldiginde Tech'in sapinda hafif ama belirgin bir cizik vardi, biraz sitemkar bir mail attim, cok özur diledi, sapi zarfa koyup geri gönderdim, cok kisa surede yenilenmis olarak aldim. Yanina da kucuk bir hediye eklemis. Yani uretici ile ilgili hic tereddutunuz olmasin.

Bu aletlerin nasil bir islemden gectigini bilmiyorum ama buyutecle baktiginizda bile hata bulamiyorsunuz. Kaplamada kullanilan malzemenin ömrü hakkinda soru sordum cevap bekliyorum, bilgi gelince paylasacagim. Bende uyandirdigi izlenim sanki cocuklarima-torunlarima kalacakmis gibi.

Alet kir tutmuyor, belki renginden dolayi diyecegim ama sanmiyorum, cunku mat ve koyu bir renk, normalde sabun-kir vs hemen görunur. EJ89'u biraz yikamayinca hemen belli oluyor. Kullanmak icin alsaniz bile ileride koleksiyon degeri olacagina eminim. Fiyati elbette yuksek ama kesinlikle hakediyor.
http://www.northshorerazors.com/

Bu firma da Delta Echo gibi bir rektifiyeci. Bir sey almadim (henüz), ustayi tanimiyorum ama Instagramdan takip ediyorum, güzel isler yapiyor. Baslangicta daha cok siparis uzerine kendisine verilen vintage aletleri kapliyordu sanirim simdi biraz satisa hazir urun de yapmaya baslamis. Fiyatlari Delta Echo'ya göre biraz daha uygun. Ana sayfada siyah-turuncu fatboy var, onu turuncu sapli bir badger firca ile eslestirmis, aklim basimdan gitti. Dedigim gibi hic iletisimim olmadi ama bu camiada yamuk adam oldugunu sanmiyorum.

2aamzo1.jpg
(25/09/2016, Saat: 22:43)DarthVader Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.northshorerazors.com/

Bu firma da Delta Echo gibi bir rektifiyeci. Bir sey almadim (henüz), ustayi tanimiyorum ama Instagramdan takip ediyorum, güzel isler yapiyor. Baslangicta daha cok siparis uzerine kendisine verilen vintage aletleri kapliyordu sanirim simdi biraz satisa hazir urun de yapmaya baslamis. Fiyatlari Delta Echo'ya göre biraz daha uygun. Ana sayfada siyah-turuncu fatboy var, onu turuncu sapli bir badger firca ile eslestirmis, aklim basimdan gitti. Dedigim gibi hic iletisimim olmadi ama bu camiada yamuk adam oldugunu sanmiyorum.

2aamzo1.jpg
Üstad, bir çırpıda inceledim hepsini. Bunlar da güzel ve daha uygun fiyatlı.
Teşekkürler
Yalniz dikkat edin, North Shore'da kullanilan malzeme hakkinda fazla bilgi yok. Ben metallerden anlamam ama Delta Echo sanki daha gelismis alasimlar kullaniyor gibi geldi, yaniliyor olabilirim tabii. Sormakta yarar var.
Northshore Turkiye ye gonderim yapmadigini soyluyor.
(22/09/2016, Saat: 23:36)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında koleksiyon amaçlı değil de günlük kullanım için istiyorum. Hiç Fat Boy kullanmadığım için de emin olamıyorum. Yoksa, sırf evdeki vitrine büfeye koyup seyretmek için bile alınır zaten, çok şık buluyorum.

Günlük kullanım için düşünüyorsanız restorasyondan önce mutlaka deneyin.Gilette adjustable'lar arasında net karakter farklılıkları var. Misal black beauty (super) bana fatboy'dan daha rahat geliyor. Kafası daha basık ve elim büyük olduğu için uzun sapı daha rahat kontrol edebiliyorum. Super ile Slim arasında da ağırlık farkı var, ama karakteristik farkı fatboy ile olduğu kadar değil.

Tavsiyem bir black veya Slim bir de fatboy alın. Beğendiğinizi restore edip diğerini satarsınız. Temiz gillette adj'ların her zaman alıcısı olur.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Stainless Steel Razors (AS-D1) bossyje 14 24,003 07/09/2015, Saat: 22:09
Son Yorum: alfa
  Maggard Razors Tıraş Aletleri OnLyTNT 9 12,063 04/01/2015, Saat: 18:09
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: