Piyango
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir yabancı forumlardaki piyangolara katılıyorum. Aklıma birden biz de neden böyle bir piyango yapmıyoruz sorusu geldi. Tabi öncelikle yönetimin onayını almamız lazım çünkü konuyla ilgili çekinceleri olabilir. Hatta bu konuyu üye olmayanlara gizli yapabilirsek belki daha iyi olur.

Gelelim benim aklımdan geçen işleyiş şekline:

- Öncelikle bu iş için kullanacağımız bir PayPal hesabı oluşturacağız. Aklıma İmpa'nın PayPal hesabına direk ödeme yapmak da gelmişti ama Mustafa Bey'in bunu kontrol edecek zamanı olacağını sanmıyorum. Bu nedenle ödemeleri başka bir hesapta toplamak daha iyi olacaktır.
- Her ay anketle İmpa'da satılan bir ürün belirleyeceğiz ve bu ürünün fiyatını 59'a bölerek bir bilet fiyatını bulacağız. Yönetimin forum masrafları için bağış kabul etmediğpini biliyoruz ama yönetim onay verirse forum masraflarına katkı için ufak bir miktar biletlere eklenebilir.
- Biletlerin satışı bittikten sonra British National Lottery'nin ilk çekilişindeki bonus ball sayısı piyangonun kazananı olacak. Bu piyango her cumartesi çekildiği için ay boyunca 4 şansımız oluyor. Bu zamana kadar da bilet satışını tamamlamış oluruz. Ülkemizde bu şekilde bonus ball mantığı olan On Numara var ama buradaki bonus ball sayısı 14 olduğu için bilet fiyatları hem aşırı yüksek olur hem de bilet sayısı düşük olduğu için katılımcı sayısı çok az olur. Bu nedenle British National Lottery'i seçtim.

Örnek 1:
- Şuan İmpa'nın ürün gamındaki en pahalı ürün Merkur Vision Tıraş Aleti. Fiyatı da 850 TL. 850/59= 14.40 TL
Bu da bir biletin 14.40 TL ye satılması demek.

Örnek 2:
- Chubby 2 Best Badger 475 TL. 475/59= 8.05 TL
Bu da bir biletin 8.05 TL ye satılması demek.

Örnek 3:
- Truefitt & Hill 190gr Tıraş Kremi 90 TL. 90/59= 1.52 TL
Bu da bir biletin sadece 1.52 TL olması demek.

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Smile

----------------------------------------

Admin notu :

Düzenlemek istediğiniz etkinliği site olarak desteklememiz mümkün değildir.
Kendi aranızda düzenlediğiniz bu etkinlikte sitemizin hiçbir sorumluluğu bulunmadığını belirtmek zorundayız.

İyi forumlar.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Arastirmak gerekir.
Pek şanslı biri sayilmam fakat katılırım , iyi fikir Smile

Bende katılmak isterim , bir chubby 2 fena olmaz .
Fakat başkalarını da düşünürsek paypal dışında gerekirse ptt kartı bile kabul etmeli Big Grin
Arkadaşlar, işin kanuni kısmını da biraz açıklayayım.

- 78 TL ödül değeri sınır olmak üzere ticari amaçla dahi olsa izinsiz olarak piyango düzenlenebiliyor. Bu konuda bir sıkıntımız bulunmuyor. Önemli olan 78 TL üzerinde ödül verip veremeyeceğimiz.

- Milli Piyango İdaresi'nin Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkında Yönetmeğinin 2. maddesinin G fıkrasında sosyal amaçlı piyangolar kapsam dışında bırakılmış. Ben de bugün MPİ'ne resmi bilgi edinme başvurusunda bulundum. Eğer onaylarlarsa limit olmaksızın piyango çekebiliriz. Onlar onay verene kadar veya onay almaksızın 78 TL değerini geçmeyen ödül için piyango düzenlememizde kanunen bir sakınca yok. İmpa'nın kargo ücreti 5 TL olduğu için piyangoya girecek ürünlerin 73 TL ve altında olması gerekiyor.

Bir kaç örnek verirsek:
- Ach Brito Lavanda Tıraş Kolonyası 60 TL
- Faena Tıraş Kremi Mint 60 TL
- 3 Adet Haslinger Tıraş Sabunu 60 TL
- Institut Karite Tıraş Sabunu 60 TL
- Speick Aftershave Losyon 60 TL

Bu ürünler kargo ile birlikte 65 TL ye geliyorlar. 65/59 = 1.10 TL tek bilet fiyatı yapar.

Edit: Ben bir 5 bilet alırım bu fiyattan. Big Grin
Kanuni kısmı heyecanımı biraz söndürdü benim , yani bir chubby 2 veya thater fırçalar , visionlar gibi vs. lerin verdiği heyecan varken , haslinger ve diğerlerinin pekte heyecan vereceğini sanmam , fakat yinede katılımak isterim heleki bilet adedi 1-2 tl ise Big Grin
Yasal durum netleşince katılabilirim ben de. Bu bağlamda görünen o ki kişi başına bilet sınırlaması getirilmesi uygun gözüküyor. Pek pahalı ürünlere girilmesi taraftarı değilim açıkçası bunu da belirteyim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
78 TL altı yasal olarak serbest. Onu zaten yapmamıza bir engel yok. Ki bu ay sanırım onu yaparız. Daha pahalı ürünler önümüzdeki aylarda olur.

Kişi başı 2 bilet sınırlaması düşünüyorum ben. Bitmezse biletler sonra daha da arttırırız. Bu arada bu ay için maksimum 73 TL olan ürün öneriniz varsa yazın arkadaşlar ona göre anket yapalım.
Renkli ve eglenceli bir organizasyon olacagina inaniyorum iyi dusunmussunuz Cihan Bey. Ilk soylediginiz gibi ozel ve pahali urunler olsa daha heyecanli olurdu ama saglik olsun. Ben katilirim.
Urun tavsiyesi olarak : tobs as krem , jovan musk as
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(06/04/2016, Saat: 15:10)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 78 TL altı yasal olarak serbest. Onu zaten yapmamıza bir engel yok. Ki bu ay sanırım onu yaparız. Daha pahalı ürünler önümüzdeki aylarda olur.

Kişi başı 2 bilet sınırlaması düşünüyorum ben. Bitmezse biletler sonra daha da arttırırız. Bu arada bu ay için maksimum 73 TL olan ürün öneriniz varsa yazın arkadaşlar ona göre anket yapalım.

Evet üstadım ilk etapta çok pahalı olmadan ufak tefek ilerlemek olayı tecrübe etmek açısından iiyi olacaktır. Tek bir ürün yerine ürün sepeti de oluşturulabilir. Mesela bir Haslinger sabun, bir aftershave, bir kaç kutu bıçak şeklinde...Hatta bir kişi yerine 3 kişi ye hediye verilebilir, 3 adet haslingerin her biri birine gibi...
Haydi hayırlı tıraşlar...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: