Çanakkale Zaferi'nin 101.Yıldönümü
Şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun.
mv3vci.jpg
Başta atamız olmak üzere ne değerli insanlar yaşamış o dönemde ve bizim için de hiç düşünmeden canlarını feda etmişler, değerlerini bence hiç bir kelime anlatamaz. Görüyorum ki her siyasi görüşten insan bu fedakarlığın değerini biliyor. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Mayısın altıncı gecesi yaralandım,
sekiz yerimden.
Yaranın ikisi hala kapanmadı,
teper vakit vakit.

İngilizle karşı karşıyayız,
gayetle yakın,
bizim el bombası onun siperine gider
gelir onunki bizim sipere...
Hücuma kalktık.
Üç adım atmadan yıkıldım yere…
Kasıklarımın üstünü biçmiş
İngiliz’in makinelisi…
Geçti bir zaman.
Başımı kaldırıp baktım:
Gökte yıldızlar…
Bizimkiler çekilmiş geri,
Boyuna ateş eder İngiliz’in siperi.
Kurşunlar vızır vızır geçer
kafamın üzerinden...
Başladım sürünüp gerilemeye.
Toprağı ellerimle iterim,
alnım gavurdan taraf…
Bir yandan sürünürüm bizim sipere doğru,
“Hey Allahım,” derim bir yandan,
“arkamdan yara aldırma bana.”
O saat
başka şey gelmez insanın aklına…

Boyuna sürtünür bana şehitler,
doğrusu ben onlara dokunurum.
Kimisi sırtüstü yatar
açık ağzı kan içinde,
kimi yüzükoyun,
kimi diz çökmüş,
elinde mavzer
öylece donup kalmış…
“Hey Allahım,” derim kendi kendime,
“öldüreceksen beni böyle öldürseydin
elimde silah
diz çökmüş,
yüzüm gavura karşı...”
Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.Allah hepsine rahmet eylesin.
Daha once yazmısım aynen tekrarlıyorum, yasadıgımız bugunlerde, bazılarımıza daha anlamlı gelir belki.

"Saltanat meraklısı soy yönetiminden, yabancı işgalindeki bir toprağı alıp, milleti birleştirerek, işgalcileri def edip, yönetimi Saraycılardan alıp, millete vermek, çok büyük iş abiler. "

ayrıca harikasın impa
2uoo2s8.jpg
(18/03/2017, Saat: 16:37)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha once yazmısım aynen tekrarlıyorum, yasadıgımız bugunlerde, bazılarımıza daha anlamlı gelir belki.

"Saltanat meraklısı soy yönetiminden, yabancı işgalindeki bir toprağı alıp, milleti birleştirerek, işgalcileri def edip, yönetimi Saraycılardan alıp, millete vermek, çok büyük iş abiler. "

ayrıca harikasın impa
2uoo2s8.jpg

+++ 1 @dikdik_s Serdar Kardeşim ve @impaticaret Mustafa Kardeşim

(18/03/2017, Saat: 13:55)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: r7k9pc.jpg

Mustafa Bey yine paylaşmışsınız ana sayfa da. Seviyoruz böyle şeyleri, elinize sağlık.

Komsuma eklenti yapayım paylasımı uzerine.

Suriye, Irak, Misir, Libya, Lubnan sadece yakın tarihteki ornekleri. İmanlarımı yoktu. Hayır birlestirici, barıscıstırıcı, milletine asil kanlısınız diyen, genclerine vatanı emanet eden liderleri yoktu, arkalarında siyasi/askeri deha yoktu.
O paylastıgınız foto, onların normal namazı degil, kendilerinin ve arkadaslarının cenaze namazıdır aynı zamanda, size olmeyi emrediyorum diyen bir liderin arkasından vatan ozgulugu icin canını feda eden yigitlerin.
İmansız insanoglu yoktur ustad, her kimki bası sıkıssa, bir buyuk guce sıgınır belli etsede etmese de.
İman yardımcıdır ama ne yazıkki bir kurtulus savası kazandırmaya tek basına yetmez.
Başta ve en Başta Atatürk'ün askeri dehası ve ona inanan onunla birlikte ölümü göze alan Yok olma pahasına eşşiz destanı yazan Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum . O dönemki bilinç vatanseverlik umarım ülkemizde tekrar HAYIRLI olur . Varlığım Türk varlığa armağan olsun ne mutlu Türküm diyene .
(18/03/2017, Saat: 17:21)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsuma eklenti yapayım paylasımı uzerine.

Suriye, Irak, Misir, Libya, Lubnan sadece yakın tarihteki ornekleri. İmanlarımı yoktu. Hayır birlestirici, barıscıstırıcı, milletine asil kanlısınız diyen, genclerine vatanı emanet eden liderleri yoktu, arkalarında siyasi/askeri deha yoktu.
O paylastıgınız foto, onların normal namazı degil, kendilerinin ve arkadaslarının cenaze namazıdır aynı zamanda, size olmeyi emrediyorum diyen bir liderin arkasından vatan ozgulugu icin canını feda eden yigitlerin.
İmansız insanoglu yoktur ustad, herkimki bası sıkıssa, bir buyuk guce sıgınır belli etsede etmese de.
İman yardımcıdır ama ne yazıkki bir kurtulus savası kazandırmaya tek basına yetmez.

+ 1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Öneri: Geltir Kuruluş Yıldönümü Kutlaması jegal 21 8,689 19/12/2018, Saat: 16:34
Son Yorum: posicor
  18 Mart Çanakkale şehitlerini Anma Günü korhan 38 32,119 29/03/2015, Saat: 22:17
Son Yorum: Aleksey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: