Gold Dollar
Yok üstad, dedim ya sırf el alışkanlığı yapayım diye sipariş vermiştim. Dursun kenarda. Bir gün bileme taşlarını aldığımda "acemi nalbant gavur eşeğinde öğrenirmiş" hesabı bunu yatırırım ilk Smile) Çin eşeği olsun bizimki de Smile

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
(25/11/2017, Saat: 00:39)Rayko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok üstad, dedim ya sırf el alışkanlığı yapayım diye sipariş vermiştim. Dursun kenarda. Bir gün  bileme taşlarını aldığımda "acemi nalbant gavur eşeğinde öğrenirmiş" hesabı bunu yatırırım ilk Smile) Çin eşeği olsun bizimki de Smile

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk

Smile O gavurun pek öğreneceği yok.Benim bildiğim 1000 taneden ancak 100 tanesinin biley tuttuğu.Siz yine de vurun kırbacı.
Aklıma gelen

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Lord üstadın söylediği gibi herşey hayatta, ne kadar ekmek o kadar köfte misali... Bu usturalarda kalite beklemenin imkanı yok ancak biraz vakit ve emek harcadıktan sonra çok rahat tıraş olunabilecek usturalar, bu konuda da ısrarcıyım. Ama bileme taşı ve bileme bilgisi olmayanın alması da bence anlamsız , ancak mektup açmakta kullanabilirsiniz
Selamlar komşular.
Gold Dollar usturalar uygun fiyatlarla İmpa ya gelmiş. Bu usturalardan tavsiye ediceğiniz bir model var mı. İmpa 777 yi ve 300 ü tavsiye ediyor. Benim ilk denemem olduğu için kayış ve aşındırıcılara da ihtiyacım olacak sanırım. Traşa hazır bilenip yollayacakmış. Tavsiyelerinizi bekliyorum
(09/04/2018, Saat: 16:35)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşular.
Gold Dollar usturalar uygun fiyatlarla İmpa ya gelmiş. Bu usturalardan tavsiye ediceğiniz bir model var mı. İmpa 777 yi ve 300 ü tavsiye ediyor. Benim ilk denemem olduğu için kayış ve aşındırıcılara da ihtiyacım olacak sanırım. Traşa hazır bilenip yollayacakmış. Tavsiyelerinizi bekliyorum

300 ve üstü bildiğim kadarıyla paslanmaz çelik ve bilemesi biraz uğraştırıcı. Bende 300 var, ancak omuz kısmını tıraşladıktan sonra istediğim gibi bilemeye başladım (resimde görebilirsiniz). Benim tavsiyem 208 modeli olacak ama sanırım impada yok, aliexpress'den getirtebilirsiniz. Hem karbon çelik hem de omuz kısmı tıraşlanmış durumda.

vymseh.jpg
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Ben de bileme kolaylığı acısından 208'i tavsiye ederim. 777 pek duydugum bir model değildi aslında, belki sapı değişmiş ama bıçağı aynı karbon çelikten bir ustura olabilir. 300 de oldukça şık bir usturadir ama. Hem Impa'dan alınan Gold Dollar usturalar bilenmiş olduğu için ağızları iyi açılmış, sırtları ayarlanmış oluyor. Sıkıntı cekeceginizi sanmıyorum.
Bileme bilmediğim için öğrenmeye çalışırken büyük ihtimalle ağzı katledeceğim. Sonra buradan ağzı düzeltilmesi için yardım dilerim büyük ihtimalle. Yardımlar için teşekkür ederim vesile oldunuz bana da.
Bir sualim daha olacaktı komşular ağzı bilerken yaptığım işlem görmek için büyüteç gerekecek. Ağzı görmezsem nerede hata yaptığımı anlamama ihtimal yok. Bunu temin edebileceğim bir yer biliyor musunuz?
(10/04/2018, Saat: 15:18)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bileme bilmediğim için öğrenmeye çalışırken büyük ihtimalle ağzı katledeceğim. Sonra buradan ağzı düzeltilmesi için yardım dilerim büyük ihtimalle. Yardımlar için teşekkür ederim vesile oldunuz bana da.
Bir sualim daha olacaktı komşular ağzı bilerken yaptığım işlem görmek için büyüteç gerekecek. Ağzı görmezsem nerede hata yaptığımı anlamama ihtimal yok. Bunu temin edebileceğim bir yer biliyor musunuz?

Linkdeki ürünü aldım. Çok işe yarıyor.

https://www.aliexpress.com/item/100X-Por...0.0.VvWBpQ
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Dün Mustafa Bey'den bileylenmis olarak almis olduğum bir Gold Dollar 600 ustura ile tıraş oldum. Geçen hafta Solingen yapımı usturalarla da tıraş olmuştum. Tamam hissiyatlar, boyutlarından da ötürü biraz farklıydı ama GD 600 ile de çatır çatır, pürüzsüz, gayet konforlu bir tıraş elde ettim.

Diyeceğim odur ki, bileylenmis durumda bir usturayi böyle makul fiyatlara alabiliyor olmak paha bicilmezdi. Onlarca Gold Dollar ustura almisimdir ama hepsi illa ki bir 1000-3000-5000-8000-Pasta serisi ile bileylenmek istemistir. Gold Dollar usturalar siteye tekrar gelirse ve Mustafa Bey bileylettim derse en azından bir gün usturaya başlayacağım diyen arkadaşlar kaçırmasınlar.

~SB
(20/09/2019, Saat: 14:27)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün Mustafa Bey'den bileylenmis olarak almis olduğum bir Gold Dollar 600 ustura ile tıraş oldum. Geçen hafta Solingen yapımı usturalarla da tıraş olmuştum. Tamam hissiyatlar, boyutlarından da ötürü biraz farklıydı ama GD 600 ile de çatır çatır, pürüzsüz, gayet konforlu bir tıraş elde ettim.

Diyeceğim odur ki, bileylenmis durumda bir usturayi böyle makul fiyatlara alabiliyor olmak paha bicilmezdi. Onlarca Gold Dollar ustura almisimdir ama hepsi illa ki bir 1000-3000-5000-8000-Pasta serisi ile bileylenmek istemistir. Gold Dollar usturalar siteye tekrar gelirse ve Mustafa Bey bileylettim derse en azından bir gün usturaya başlayacağım diyen arkadaşlar kaçırmasınlar.

~SB

Golf Dollar usturanın usta elinden geçmesi kaydı ile yeni Başlayanlara iyi olur yorumunuzu paylaşmamak elde değil.

Ben de Taşkın Bey'den almıştım ve çok memnunum.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  gold dollar 66 ustura ve bileme taşları hakkında?? TA1OZH 9 4,684 23/06/2021, Saat: 20:33
Son Yorum: TA1OZH
  Gold Dollar'a Alternatif Eski Ustura Selo-Efe 8 4,244 11/10/2019, Saat: 08:35
Son Yorum: CK89
  Çelik usturaya başlangıç için gold dollar 200 ve ucuz kayış inceptum 28 32,846 07/07/2014, Saat: 01:15
Son Yorum: inceptum
  Gold Dollar 66 totan35 44 54,510 08/07/2012, Saat: 22:44
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: