İlginç Bir Ön Hazırlık...
CLEAR-Men.jpg

Yağlı ciltlere ve saçlara sahip olan arkadaşlar bilirler...
Hergün yüzümüzü ve saçlarımızı derinlemesine temizlemek zorunda kalırız..
Genelde saçlarımızı yıkayıp kuruladıktan sonra saçlarımız o kadar yumuşar ki;
Pamuk gibi, mısır püskülü gibi olur..

Saçları bu kadar yumuşatan şey sakallarıda yumuşatmalı ama değil mi ? Idea Smile

Evet birgün saçlarımı yıkadıktan sonra ne kadar yumuşadıklarını farkettim ve düşündüm
Aynı yumuşaklığı sakallar içinde sağlayabilirmiyiz böyle ? Big Grin

Evet denedim arkadaşlar Big Grin
Sakallarımı yağlı saçlar için olan şampuanla ılık su ile yıkadım & kuruladım ve mükemmel sonuç Big Grin
Jiletle kuru kuru geçsem sıfır tahriş olacak gibi yumuşadı..

Hazırlığımız:

Şampuanla sakallarımızı yıkıyoruz & kuruluyoruz.
Ondan sonra siz normal hazırlığınızı yapıyorsunuz.

Gözle görülür derecede daha yakın & tahrişsiz tıraş sağlıyor bu bize
Özellikle tersten alacaksak yağ gibi kayıp gidiyor..
Aslında şampuandan ziyade saç kremleri bu iş için daha kullanışlı. Hem bizim forumumuzda hem de yabancı forumlarda bunun bahsi geçmişti.

B&B forumunda Marco method diye tabir edilen bir ön hazırlık şekli ortaya atılmıştı, Marco isimli birisi tarafından. Bu arkadaş baya bi kafa yormuş bu ön hazırlık meslesine. Hatta saç kremlerinin bu işe yarayan içerikler barındırdığını, ama aynı zamanda içeriğindeki farklı unsurların aynı zamanda kıl folikülünü esnekleştirip tıraşa uygunluğunu yitirdiğinden bahsetmiş. Yaptığı araştırma sonucu şunu önermiş; önce fırçamıza yüklediğimiz az bir sabunu sakallarımıza sürdükten sonra sıcak havlu ile 1 ila 3 dakika arası bekletince, sakal kıllarının folikülünün tamamen incelip, kolaysa kesileceğini belirtmiş.

Bu da linki; http://badgerandblade.com/vb/showthread....Shave-Prep
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@Xo-oX
Komşum fikriniz gayet mantıklı bence ve denemeye değer. Herkesin bir şampuanı var sonuçta Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
(13/03/2016, Saat: 21:36)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında şampuandan ziyade saç kremleri bu iş için daha kullanışlı. Hem bizim forumumuzda hem de yabancı forumlarda bunun bahsi geçmişti.

B&B forumunda Marco method diye tabir edilen bir ön hazırlık şekli ortaya atılmıştı, Marco isimli birisi tarafından. Bu arkadaş baya bi kafa yormuş bu ön hazırlık meslesine. Hatta saç kremlerinin bu işe yarayan içerikler barındırdığını, ama aynı zamanda içeriğindeki farklı unsurların aynı zamanda kıl folikülünü esnekleştirip tıraşa uygunluğunu yitirdiğinden bahsetmiş. Yaptığı araştırma sonucu şunu önermiş; önce fırçamıza yüklediğimiz az bir sabunu sakallarımıza sürdükten sonra sıcak havlu ile 1 ila 3 dakika arası bekletince, sakal kıllarının folikülünün tamamen incelip, kolaysa kesileceğini belirtmiş.

Bu da linki; http://badgerandblade.com/vb/showthread....Shave-Prep

Marco'nun bahsettiği yöntemi ben  havlu kullanmadan  her tıraşta uyguluyorum . Fırçayı ilk köpürtmede ortaya çıkan ıslak, ince köpüğü fırçayla gene ıslak  yüzüme sürüyorum, sonrasında köpüğümü tasta hazırladıktan sonra(1-2 dakika) doğrudan yeni köpüğü ilkinin üstüne uyguluyorum. Eğer pre shave amaçlı sürdüğüm ilk köpük biraz yoğunsa(sabundan sabuna değişiyor) esas köpüğü sürmeden önce yüzümü çok hafif ıslatıyorum. Ben de başarılı sonuç veriyor, hemen her sabunda uyguluyorum. Kısacası ince ilk köpüğü pre shave olarak kullanıyorum.

Tıraş kremi veya saç kremini pre shave olarak kullanmının ise uzun sakalllar da daha fazla işe yarar diye düşünüyorum.Ancak sizinde  bahsettiğiniz Marco metodu varken bence gerek yok, belki şampuan tıraş öncesi yüzü temizlemek amaçlı kullanılabilir.
Iyi on hazirlik yapmak istedigim durumlarda once bir perde kopurtup parmak uclarimla masaj yapiyorum bir dakika kadar sonra sicak suyla guzelce yıkayıp tekrar kopurtuyorum. Deneyin farki gorursunuz. Ayrica tirastan once olu deriyi asindirmak icin preshave sabunlar, scrublar ve sakallari yumusatmak icin preshave urunler var daha iyi on hazirlik istiyorsaniz. Ugrasirim diyorsaniz sicak havlu daha iyidir
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
İlginç bir yöntem denemek lazım

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu yöntemi benimde denemişliğim var, işe yarıyor gerçekten.
Yanlız mentollü şampuan kullanınca feci bir yanma oluyor Big Grin Big Grin
Mentolsüzler daha iyi gibi Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: