Knot'un Çıkması
Herkese merhabalar ,
Bugün tıraşımı olduktan sonra malzemelerimi temizleyip kaldırırken , en son sıra fırçaya geldi . Düğümünü sıkıp silkeledikten sonra standına koyacaktım . Fakat düğümü sıktıktan sonra knot elimde kalakaldı .
Nasıl yapıştırmam ve hangi marka yapıştırıcı ( patex , blison vb.) ile yapıştırmamın daha iyi olacağı konusunda tavsiye verebilirseniz sevinirim .

Not: Fırçayı , ocak ayının ortasında aldım iantang'dan aldım .

nzwo1.jpg
jtqao6.jpg
iofzoz.jpg
epoxy kullan en iyi yöntem.
veya sapın içine bir miktar karbot koy yaklaşık yarım çay kaşığı kadar sonra knotu yerleştir ve knot un kenarından
şırıngayla japon sık
AMA japon yapıştıcıyı kullanmada tecrübeniz yoksa ya da tecrübeli olupta kötü anılarınız varsa hiç girmeyin yoksa fırçayı mahvedersiniz
hocam epoxy her hangi bir nalburda çelik plastik 404 yapıştırıcı diye satılıyor veya yapı marketlerde daha kaliteli markaların ki mevcuttur.
Nalburculara epoxy demeyin anlamıyorlar yok diyorlar veya o ne ki deyip 2 saat lafa tutuyolar.
(03/03/2016, Saat: 22:17)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: epoxy kullan en iyi yöntem.
veya sapın içine bir miktar karbot koy yaklaşık yarım çay kaşığı kadar sonra knotu yerleştir ve knot un kenarından
şırıngayla japon sık
AMA japon yapıştıcıyı kullanmada tecrübeniz yoksa ya da tecrübeli olupta kötü anılarınız varsa hiç girmeyin yoksa fırçayı mahvedersiniz

Hocam haklısınız , zaten sakarım , en iyisi hiç bulaşmayayım  Big Grin
(03/03/2016, Saat: 22:21)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam epoxy her hangi bir nalburda çelik plastik 404 yapıştırıcı diye satılıyor veya yapı marketlerde daha kaliteli markaların ki mevcuttur.
Nalburculara epoxy demeyin anlamıyorlar yok diyorlar veya o ne ki deyip 2 saat lafa tutuyolar.

Hocam aslında benim aklımda koçtaş ta vb. yerlerde epey güçlü olduğunu düşündüğüm Patex vardı ama kararsızım patex veya blison hangisi emin değilim Huh
Geçmiş olsun,can sıkıcı bir durum.

Japon yapıştırıcının uzun vadeli bir çözüm olacağına pek ihtimal vermiyorum,epoksi daha iyi sonuç verir.
(03/03/2016, Saat: 22:46)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam aslında benim aklımda koçtaş ta vb. yerlerde epey güçlü olduğunu düşündüğüm Patex vardı ama kararsızım patex veya blison hangisi emin değilim  Huh

http://urun.n11.com/yapistirici-ve-bant/...lsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/japon-yapistirici/pa...lsrc=aw.ds

bu iki üründe işinizi görür pek bir fark yok aralarında karar size kalmış
(03/03/2016, Saat: 22:53)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun,can sıkıcı bir durum.

Japon yapıştırıcının uzun vadeli bir çözüm olacağına pek ihtimal vermiyorum,epoksi daha iyi sonuç verir.

japonu küçümseme bir miktar toz karbonat ve japonla tamir edilmeyecek eşya yok gibi
( mutfak dolabının kapağının açık oldunu fark etmeden takılıp kırdım 20 gr lık ucuz 1 tl lik japon yapıştırıcıdan 3 adet harcadım ve yaklaşık 1 çorba kaşığı karbonat kullandım eskisinden bir farkı olmadı hatta 3 senedir sap sağlam duruyor Big Grin

ama dediğiniz gibi epoxy en iyi yöntem gibi duruyor
(03/03/2016, Saat: 22:53)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun,can sıkıcı bir durum.

Saolun komşum fakat Pattex tamda bir Japon yapıştırıcı değil .
Epoksiye gelince çeşitleri yani markaları var ve hangisini almam konusunda bir fikrim yok Huh
(03/03/2016, Saat: 23:03)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://urun.n11.com/yapistirici-ve-bant/...lsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/japon-yapistirici/pa...lsrc=aw.ds

bu iki üründe işinizi görür pek bir fark yok aralarında karar size kalmış

İkincide karar kıldım , koçtaş'ta olduğunu sanmıyorum, büyük ihtimalle bu adresten alacağım .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk Fırça Knot Ölçüleri Kıyaslama ahraz 40 26,325 26/11/2016, Saat: 17:02
Son Yorum: msakalli
  Knot çıkarma Yardım! mirzacem 6 8,493 11/02/2016, Saat: 16:07
Son Yorum: onur98
  Knot olarak satılan fırçalar Nihil79 77 113,657 16/10/2014, Saat: 20:54
Son Yorum: KayaRu
  FS Silvertip 26mm knot ronin 4 7,684 07/03/2014, Saat: 02:12
Son Yorum: ronin
  Frank Shaving 24 mm Knot Silvertip Badger Fırça tipsol 18 24,664 25/01/2014, Saat: 17:13
Son Yorum: himone
  FS Finest Badger Hair Travel Shaving Brush #Scarborough E24F 20mm Knot eggman 14 22,670 10/01/2013, Saat: 02:10
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: