MARTİN AMCA SAF BİTKİSEL TIRAŞ SABUNU
keçi sütlü tıraş ve banyo sabunu yaparsanız mutlaka almak isterim
Benim kargo da geldi sanırım hiç koku esansı eklenmemiş. Kurutma için bize geldiği gibi streç içinde mi yoksa ağzı açık halde mi bekleticez @martin amca?

Sent from my iPhone using Tapatalk
SABUN SATIN ALANLARIN DİKKATİNE

Değerli dostlar

yaklaşık 4 ay önce 10 kadar bitkisel sabunu satışa sunmuştum ve yakın ilginiz sayesinde saatler içinde tükenmişti. Ancak aşağıdaki açıklamamda da yer aldığı için sabunda tallow olmadığından durabiletesi düşüktü. Yani köpüğü don yağlı tıraş sabununa göre çabuk sönüyordu. Bunun kurumayla geçeceğini tahmin ediyordum. Nitekim kurumaya bıraktığım sabunlardan birini bu sabah denedim ve nemini veren sabunun durabiletesinin çok iyi olduğunu gördüm. Sabun köpüğü arko kadar yüzde sönmeden kalıyor.

Benden taze sabun alan değerli dostlarıma en az 4 ile 6 ay arasında kurutup kullanmalarını tavsiye ediyorum. Eğer alır almaz tükettiyseniz muhtemelen sabunun gerçek kalitesini test edemediniz. Kullanıcı arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Yaz dönemine girdiğimiz için işlerim briaz hafifledi ve yaz boyunca sizlere çeşitli sabunlar üretmeye çalışacağım.

İlk partide acıbademli ve don yağlı bir sabun geliyor. Ayrıca keçi sütlü banyo sabunları da yolda

selam ve sevgiler

Martin Amcanız

(29/02/2016, Saat: 02:41)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Sevgili Forumdaşlar

Uzun bir aradan sonra bir miktar üretim yaptım. Bu sefer değişiklik yaparak saf bitkisel tıraş sabunu yaptım. Bu sabunun özellikleri şunlar:

Sabun bazı hazırlanmasında saf su yerine gül suyu kullanıldı böylece sabuna çok hafif bir gül kokusu verildi

Kilosu yaklaşık 200 lira olan organik hindistan cevizi yağı kullanıldı.

Diğer bileşenler: Riviera zeytin yağı, hint yağı

Bu sabun özellikle talow (don yağı) ve diğer hayvansal ürünlere alerjisi olanlar ve veganlar için oldukça çekici olabilir

Sabunun doğal gliserin bulundurmasından ötürü nemlendiriciliği diğer don yağlı sabunlardan çok fazladır.

KÖPÜRTME TAVSİYESİ: Don yağı içermediğinden durabiletsi (yüzde kalıcılığı) hayvansal sabunlardan daha azdır ancak kayganlık (yastıklama) etkisi çok yüksektir. Bu nedenle don yağlı sabunlara göre bir seferde fırçaya daha fazla sabun yüklemeniz ve köpük koyulaşmadan yüze sürmemeniz tavsiye edilir.

Yaklaşık on adet üretilen sabunlar 125 ve 200 gramlık ambalajlarda klasiktiras.com sitesinden satışa sunulmuştur.

Hepinize bol keyifli tıraşlar

Martin Amca
Benim de zeytinyağlı sabundan yana ilk başta şikayetim olmuştu. Sabunu kesinlikle derin bir kaba (kupa gibi) basıp orada fazla su eklemeden köpük üzerinde çalışmanızı tavsiye ederim sorun yaşayanlara. Daha yoğun, çabuk sönmeyen bir köpük elde etmek mümkün oluyor.

Ayrıca üstadın belirttiği gibi sabuna kuruması için biraz zaman tanımak gerekiyor.

Her iki sabun da eminim çok ilgi görecektir Big Grin.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Sabunlarınızı bekleriz hocam. Şahsen Don yağsız ürünlerden denemek isterim. ( hayvansal ürünlere alerjim var)
2 ay kadar beklettikten sonra kullanmaya başladim. Koruyuculuğu çok güzel bir sabun.
Ustura kullandığım için köpükte sönme sorunu olduğunu hiç düşünmedim. Fırçamı hafifce sulandirarak kuruyan bölgeleri tekrar ıslatıyordum. Son 1 aydir sabunun üst kisminda hafif bir koyluluk oluşmaya başladı. O zamandan beri iyice coşmuş durumda komşum.  Elimde lavanta aromalı ve doğal zeytin yağlı var. Zeytin yağlı olan halen beklemede.
Birkaç fotoğraf...
2qvayc1.jpg
1ftu1s.jpg
w8ayxf.jpg
2hnlxr5.jpg
se1y1k.jpg
Hem tıraş sabununu hem de keçi sütlü banyo sabununu merakla bekliyorum sevgili @martin üstat. Keçi sütlüyü özellikle bekliyorum Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(04/07/2016, Saat: 21:21)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem tıraş sabununu hem de keçi sütlü banyo sabununu merakla bekliyorum sevgili @martin üstat. Keçi sütlüyü özellikle bekliyorum Smile

@mancho
Artık trend moda eşek sütü
(04/07/2016, Saat: 21:27)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:          

@mancho
Artık trend moda eşek sütü

O da olumlu Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,679 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,360 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,738 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,295 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,335 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,825 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,654 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,863 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,893 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: