İtalya'da Alışveriş Yapılacak Yerler
(01/01/2013, Saat: 22:29)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01/01/2013, Saat: 22:20)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya giden arkadaş karşı cinsten olunca renk ve marka bazında belirttim oda proraso ne bulduysa almış Big Grin Başka markalarda varmış dedim keşke onlardan da alsaydın.

Cella sevmiyorum.Prorasoda aslında hem kırmızı hem yeşil yarım kutu var ama işte giden olunca boş döndürmek olmaz Big Grin

Ben olsam içimi kemirirdi diğer markaların ne olabileceği Big Grin Tıraş reyonunun komple fotoğrafını isterdim Big Grin

Yurtdışına çıkanlardan tıraş sabunu isteyince şaşırıyorlar Smile Herkes içki, çikolata vb. şeyler istemeni bekliyor.

Bende kafayı yedim zaten kimbilir neler vardı başka diye Big Grin
Öncelikle bu başlık taslak halindedir güncellemeleri konuya cevap olarak duyurup, derli toplu surması açısından ilk mesajda düzenleyeceğim.

Umarım aşağıdaki bilgiler size yardımcı olur.

İtalyanlar geleneksel tıraş konusuna önem veriyorlar. Gerek marketleri gerekse de parfümerilerde ıslak tıraşa ilişkin bir çok ürün bulmanız söz konusu ayrıca tıraş aletleri fırçalar sabunlar ve aksesuarlar komusunda uzmanlaşmış parfümeriler de mevcut ve oldukça fazla. Ancak satılan ürünler kesinlikle ucuz değil. Uygun fiyata alırım derseniz yanılırsınız. Fiyatları internet sitelerinden oldukça yukarıda. Ancak bu ürünleri vitrinde görmenin keyfi de bir başka. Satıcılar bu konuda bilgili ve ilgili.

Ayrıca bu konu hakkında b&b'nin wiki sayfasında bir başlık da mevcut aşağıda linkini veriyorum:

http://wiki.badgerandblade.com/Italy_Shaving_Supplies

Ayrıca İtalya'nın ünlü market zinciri COOP'larda Prep, Proraso ve Palmolive ürünlerini oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz.

Roma:

Floransa:

Venedik:

Santa Margherita Ligure: olur da eşiniz portofinoya gidelim diye tutturusa ya da siz buraları görmek isterseniz mutlaka bu şehirde konaklayın. Portofinoya otobüsle 10 dakika yürüyerek 30 dakika mesafede yer alan bu şehir hem fiyat olarak uygun hem de merkezi bir konumda. şehrin pazarının kurulduğu büyük kiliseyi karşınız alın kilisenin hemen sağında oldukça lüks bir parfümeri var. Burada çeşitli porsuk fırçalara ve tıraş sabunlarına rastlayabilirsiniz ayrıca acqua di Genova ve acqua di portofino parfümlerini de burada bulmanız mümkün. Bu parfümerinin dar sokağa bakan cephesinin tam karşısında ise Seghezza isimli gurme ürünler satan bir market var. Bu markette de Vallobra, proraso ve fiori e frutti marka tıraş sabunları ve Öarvis diş macunlarına ulaşabilirsiniz. Meydan isimlerini daha sonradan ekleyeceğim.

Rapallo: Olası bir İtalyan Rivierası ve Portofino turunuzda mutlaka uğrayacağınız küçük bir şehir olan Rapallo derli toplu ve düzenli sokakları ile tatil yöresi değil de daha çok şehir havasında. Öncelikle buradaki parfümerilerde aqua di Selva bulma ihtimaliniz oldukça fazla. Genelde bu koku İtalya'da kolay bulunmuyor.

Tıraş ürünü satan bir yere rastladım burası da ayakkabı cilaları ve fare kapanı da satan bir nalburiye dükkanı sahipleri iki yaşlı italyan ve tek kelime ingilizce bilmiyorlar ancak dükkanda Floid, Fatip ve Proraso ürünleri bulabilirsiniz parmağınızla göstermeniz yeterli. Yeri ise tam adresi bilmesem de şehrin deniz kıyısında boylu boyunca bir sahil yolu uzanıyor bu sahil yolunda kara tarafında 20 metre çapında oldukça yüksek ve geniş bir kubbeye sahip bir çardak, kamelya'ya rastlıyorsunuz görmemenize imkan yok. Bu kubbenin denize bakan cephesini karşınıza alın ve ssol kola doğru ilerleyen dar sokağa ilerleyin takriben 10 15 dükkan sonra sol kolda minik bir nalbur dükkanına rastlayacaksınız. Evet bu dükkana girin ve benim gibi italyancanız yoksa da işaret diliyle anlaşarak tıraş ürünlerine ulaşın. Sahipleri çok tatlı yardımcı olmaya çalışıyorlar. Haritadan adresi çıkartabilirsem haritayı da eklerim.

Sent from my iPad using Tapatalk
Merhaba arkadaslar.
Bu haftasonu Roma'da olacagim. Gitmisken bir seyler alayim diyorum. Orada geleneksel tiras malzemeleri satan bir yer biliyorsaniz adini, yerini vs soyleyebilir misiniz lutfen?
Saygilar...
http://geltir.com/thread-3454.html
http://geltir.com/thread-1983.html
www.BarbarosRazors.com

Napoli'de nerede ne bulunabilir bilen yazan olursa sevinirim.

İtalyada musgo gördünüz mü hocam hiç hatırlıyor musunuz?
italya' da ürün bulmak çok zor. yer yer değişiyordur muhakkak tabii ama genellikle bunun için özel dükkanlar var, gitmeden internetten bakın derim. mesela cella bulamadım ben. musgo real ürünlerini bilhassa arayarak gittim. impa gibi özel bir dükkan getiriyormuş oradan buldum. o sebeble önceden gideceğiniz şehirlerde bir araştırma yapın derim. bir de yazıldığı gibi sormazsanız anlamıyorlar, kutuyu bulup ta gösterene kadar mücadele verdik, ingilizce konuşmamakta diretiyorlar nedense. büyük parfümerilerde aqua di parma tıraş kremi vardı, buradan bildiğimiz parfümlerin aftershaveleri vardı değişik bir tek.
Arkadaşım aramış bulamamıştı ama gezerken bir markette proraso ürünleri bulmuş(Marketi hatırlamıyormuş).Tüp kremlerden ve tıraş öncesi ürününü getirmişti.Başkada bir şey bulamamıştı.
Via crescenzio üzerinde vatikan istakametinde solda bir adet geleneksel tıraş mağazası var, ancak pahalı

Sent from my iPad using Tapatalk
Öncelikle tüm arkadaşlara selamlar
Bu ay sonu İtalya ya kısa bir seyahat yapacağız. Seyahat Roma, Floransa ve Bolsano şehirlerini kapsıyor. Bu şehirlerde fırsat bulursam tıraş malzemeleri almak istiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım olacak. Bilen dostlarımız bilgilerini paylaşırsa memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Saygılarımla
Forumda ustadlardan birisi tanitmisti Italya da birkac yer bir arama yapin isterseniz komsum
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 102,953 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Rusya Tuapse'de alışveriş maserati2303 7 3,969 12/01/2022, Saat: 11:13
Son Yorum: Southwestern
  Güvenilir Alışveriş Siteleri ohtararan 75 96,706 20/09/2021, Saat: 17:06
Son Yorum: Bakkal
  Antalya'da geleneksel traş ürünleri satılan yerler Kea.aksoy 9 10,216 20/02/2021, Saat: 19:23
Son Yorum: wololo
  Amerika ve Kanada internet alışveriş siteleri Soner 9 6,436 04/10/2020, Saat: 02:26
Son Yorum: onurcakmak
  Fransa Alışveriş hidalgo 11 8,823 13/07/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: seydibaba
  Ürdün alışveriş astana71 3 2,609 03/11/2019, Saat: 22:31
Son Yorum: Jonka
  Danimarka Alışveriş oozturk 5 3,755 28/10/2019, Saat: 22:26
Son Yorum: Soner
  Edwinjagger.com.uk sitesi alışveriş kral arthur 5 3,361 29/09/2019, Saat: 10:18
Son Yorum: Sheeplessness
  Lviv'de Tıraş Malzemesi Satan Yerler pundoe 13 7,840 17/08/2019, Saat: 03:52
Son Yorum: osaka23

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: