Zaza super stainless
(21/09/2013, Saat: 20:20)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaza'yı keskin bulduysanız yumuşak sakallarınız var.
Çöpe atacaktım kıyamadım.
Acemilere gönderiyorum Cool

(21/09/2013, Saat: 19:31)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İhtilaf üstadın hediyesi olan iş bu jileti, ilk kez bu sabah tecrübe ettim.

Çeliği ve tıraşı da oldukça yumuşak olan, tahrişten uzak ve günlük kullanıma uygun fazla keskin olmayan ama rahat bir tıraş sağlayan, mısırın diğer jiletlerini pek sevmeyen, tahrişe meyilli bulan cildim, ilk perdede bununla bütünleşti diyebilirim..

Arz ettiğim ve re'sen nazara alınacak hususlar ışığında;

Bu jiletlerden bulan arkadaşlarım bana haber verecek olur ise ciddi stok yapacağım inş. Saygılarımla..

Yumuşak sayılır üstad, ben acemiyim hala biliyosunuz, hepsini alabilirim Smile
Son zamanlarda deneyen var mı ?
Bugün kullandım Zaza jileti ilk defa. Günün tirasında , tiras esnasında jilet degistirenlere denk gelince şaşırıyordum ama bugün anladım hikmetini . Zaza jilet eğer bana yanlış üretimi denk gelmediyse , sakalı kesmemek için direndi adeta. Tıraşin yarısında daha önce kullanıp beğenmediğim Shark jilet taktım, Zaza dan sonra gayet iyi geldi Smile
Zaza benim beğendiğim bir bıçak. Bence Shark' tan birazcık daha keskin ve konforlu (Shark kör sınıfına konulabilecek bir bıçak ona göre hesap edin). R41 ve Yuma ile kullanıyorum. Arada üretim hatası denk gelebiliyor, ben de karşılaştım. Saldırgan bir alet varsa elinizde bu tip aletlerle denemenizi tavsiye ederim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(12/11/2015, Saat: 11:52)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaza benim beğendiğim bir bıçak. Bence Shark' tan birazcık daha keskin ve konforlu (Shark kör sınıfına konulabilecek bir bıçak ona göre hesap edin). R41 ve Yuma ile kullanıyorum. Arada üretim hatası denk gelebiliyor, ben de karşılaştım. Saldırgan bir alet varsa elinizde bu tip aletlerle denemenizi tavsiye ederim.
Dediginiz gibi üretim hatasina denk gelmiş olabilirim, yeniden deniyecegim.

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu sabah Zaza yi ikinci kez rimei ile beraber denedim ve sonuç yine çok kötü, cekistiriyor adeta , yarıda bırakıp jilet değiştirdim. Sahte olma ihtimali düşük , impa dan aldım. Belkide benim cildime uymadi.
Zaza bende de var ancak yorumları okuduktan sonra henüz denemeye cesaret edemedim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Za-Za'yı ilk defa kullandım ve beğendim. Çok keskin bir jilet değil ama yeterince keskin ve konforlu. Elimde çok jilet var ve arada ustura idmanları da yapmasam, alıp kullanacağım bir jilet. Fiyatı da cabası.Ben de İmpa'dan aldım. Bahsedilen yağı ve kokuyu göremedim.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Aynı jileti bu sefer 37C ile kullandım. Sonuç yine aynı. Mükemmele yakın bir tıraş. Neden mükemmel değil. İki perdeden sonra yine rötuşa ihtiyaç duydu ama tahrişsiz, çekmesiz temiz bir tıraş verdi. Za-Za fiyat performans ürünü.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Karşıma ne çıkacak diye bir zamandır merak ediyordum.
Zaza'yı nihayet bu akşam denedim,

1 kere denediğim bu jilet için fazla genelleme yapmamaya çalışacağım.
Kullandıklarım her zamanki gibi Progress(2) ve olası sürpriz şoku küçültmesi için Tabac Tıraş kremi

Lord un hızlı hazırlığını yaptım, (ilk köpükle yüzümü yıkadım)

Bu jilet biraz garip bence, şöyle ki;
Derby gibi "yırtıcı olmayan" bir karakter çizmiyor. Zaza jilet, bildiğin yırtıcı (agresif mi diyorlar?)
Fakat çenemde de acayip takıldı, kesemedi diyemiyorum kesti ama ilk defa bir jiletin bu kadar takıldığını hissettim.

Kısa birlikteliğimizde edindiğim fikir:
Agresifliğini hissettirip, kesmeyen, pek ıslah edilememiş, kısacası olmamış bir jilet diyorum.

Halbuki kağıdı kutusu ne de güzeldi Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,879 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,740 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,021,372 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,631 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,203 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,979 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,199 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Zaza platinium osaka23 69 41,549 22/12/2022, Saat: 09:06
Son Yorum: implicit
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 270,901 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,498 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: