Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
@starex. @candova üstadlar tavsiyeniz doğrultusunda bu hafta ilk fırsatta daha iyi bir tane seçerek alıp tekrar deneyeceğim. işin aslı babalarımızın dedelerimizin de kullandığı bu aletle tıraş olmayı eskiye saygı olarak ben de istiyorum.
Bu haftayı güzel bir haberle noktaladık. Verdiği bu kararla AYM, ülkemizde adaletin henüz son nefesini vermediğini gösterdi.  

Bu haftanın tıraş ekimanı şöyleydi:

Fırça Semouge 830: @seiko komşumuz iyi bilir, diğer fırçalara göre fazla yüklenmezse 3. perde "eh işte" ile tamamlanıyor.

Jilet Astra mavi, her zamanki gibi klas.

Tıraş aleti Dedelerimizin tıraş aleti, insanı eski zamanlara götürüyor.

Aftershave Speick'i bu sabah kreşe giden kızım fark etti. "Baba ne kokuyor? Kolenya. "

Sabun: Semouge sandal. Koku harika, geri kalan olmazsa olmaz değil. Nemlendirme ve kayganlık idare eder. Markaya göre beklenti yüksek oluyor Smile

Herkese keyifli bir hafta sonu ...

Pics_Art_02_26_09_36_12.jpg
Yoğun ve yorucu haftalar kısa bir süreliğine sona erdi benim için,sonrasında aynı tempoyla devam.Bu süreçte ekipman teminini az çok hallettim ama fırsat bulup değerlendirmelerimi yazamadım.Bu süreç benim için

-EJ DE89
-Cella
-Personna platinium
-Omega pura setola
-Özgün komşumun losyonları ile bitti.Her birini teker teker denedim.Hepsi ayrı güzel.Temennim ileri ki haftaların daha az yoğun ve yorucu olması ki şöyle bir kaç güzel deneme ve fotoğraf ile dönebileyim.Herkese selam ve saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Bu hafta

Fs 24 mm finest badger ( bir defa semouge da kullandım ama neyse)
Merkur Progress
Permasharp Super Stainless
Aqua Velva Classic
Ve tabi Cella

bu ekipmanlar ile geçti . Geçen haftaya nazaran çok daha iyiydi .

İyi akşamlar,
(22/02/2016, Saat: 14:34)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex. @candova üstadlar tavsiyeniz doğrultusunda bu hafta ilk fırsatta daha iyi bir tane seçerek alıp tekrar deneyeceğim. işin aslı babalarımızın dedelerimizin de kullandığı bu aletle tıraş olmayı eskiye saygı olarak ben de istiyorum.

Üstadların sözünü dinleyip daha dikkatli seçerek aldığım yeni yumayla son 3 tıraşı olup haftayı tamamladım. Jileti de daha iyi yerleştirince gayet de güzel tıraş oldum hele en son bu sabahki tıraşta artık açıya elim de tam alıştığımdan mıdır sinekkaydı olmayı becerdim. Israr etmem için yol gösteren iki üstada da tekrar teşekkür ederim. Hızlı karar vermemek lazımmış meğer.
(26/02/2016, Saat: 22:46)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadların sözünü dinleyip daha dikkatli seçerek aldığım yeni yumayla son 3 tıraşı olup haftayı tamamladım. Jileti de daha iyi yerleştirince gayet de güzel tıraş oldum hele en son bu sabahki tıraşta artık açıya elim de tam alıştığımdan mıdır sinekkaydı olmayı becerdim. Israr etmem için yol gösteren iki üstada da tekrar teşekkür ederim. Hızlı karar vermemek lazımmış meğer.

başarıya ulaşmandan dolayı mutluyum @kerkenez Smile

(26/02/2016, Saat: 21:51)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu hafta

Fs 24 mm finest badger ( bir defa semouge da kullandım ama neyse)
Merkur Progress
Permasharp Super Stainless
Aqua Velva Classic
Ve tabi Cella

bu ekipmanlar ile geçti . Geçen haftaya nazaran çok daha iyiydi .

İyi akşamlar,

Progress'i hangi ayarda kullanıyorsunuz komşum?
(26/02/2016, Saat: 22:46)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadların sözünü dinleyip daha dikkatli seçerek aldığım yeni yumayla son 3 tıraşı olup haftayı tamamladım. Jileti de daha iyi yerleştirince gayet de güzel tıraş oldum hele en son bu sabahki tıraşta artık açıya elim de tam alıştığımdan mıdır sinekkaydı olmayı becerdim. Israr etmem için yol gösteren iki üstada da tekrar teşekkür ederim. Hızlı karar vermemek lazımmış meğer.

Sıhhatler olsun üstadım. Bu habere çok sevindim. Smile Yumanın içi boş olduğu için çıkardığı ses de güzel Big Grin
(27/02/2016, Saat: 16:46)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress'i hangi ayarda kullanıyorsunuz komşum?

Komşum genellikle boyun çene fark etmeksizin 3.5 , rahat bir traş sağlıyor .
Çok memnunum .

İyi akşamlar .
Önümüzdeki haftanın tıraşı:

9f3b30792609bd6fc151aa83f2e7a888.jpg

Herkese iyi haftalar.
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,801 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,346 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,275 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 887 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,450 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,219 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,010 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,489 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,436 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: