Haftanın Tıraş Ekipmanı - HTR
(07/02/2016, Saat: 12:27)eRenleR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah son tıraşımla haftayı tamamladım. Önümüzdeki hafta da sabunlarımda 3017 yaptığım için Arko'yu değiştirmeyeceğim.
Özellikle Rimei'den gerçekten çok memnun kaldım. Daha önce aldığım pahalı tıraş aletlerini sorgulattı bana kullanırken.
7-günlük yeni kadro :
  • Fatip Grande
    Arko Sabun
    Echt Kölnisch Wasser
    Arko Krem
Herkese mutlu tıraşlar  Smile

7 günlük periyodu 15 dakika önce tamamladım Smile
Fatip gerçekten günlük tıraşa gelmiyor. Biraz inat ettim ve salı'dan itibaren boyun altı tahrişi her tıraşta yaşamaya başladım.
Arko sabun sonunda bitti. 2 stick 8 ay dayandı bana, bu açıdan bakarsak verdiği tıraş konforu ve maliyeti ile paha biçilmez kanımca.
Kölnisch Wasser'e hayranım, kokusu çok standard fakat tıraş sonrası yatıştırmasını ve nemlendirmesini çok beğeniyorum.
Arko krem yine istediğim nemliliği kusursuz sağladı. Havalar ısınana kadar ara ara kullanırım yine haftalık periyotlarda.

Önümüzdeki haftanın mahşerin dört atlısı:
  • Feather Popular
  • Arko Cool Tıraş Kremi
  • Man's AS
  • La Toja Balm

Herkese mutlu tıraşlar.
(14/02/2016, Saat: 11:52)eRenleR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 7 günlük periyodu 15 dakika önce tamamladım Smile
Fatip gerçekten günlük tıraşa gelmiyor. Biraz inat ettim ve salı'dan itibaren boyun altı tahrişi her tıraşta yaşamaya başladım.
Arko sabun sonunda bitti. 2 stick 8 ay dayandı bana, bu açıdan bakarsak verdiği tıraş konforu ve maliyeti ile paha biçilmez kanımca.
Kölnisch Wasser'e hayranım, kokusu çok standard fakat tıraş sonrası yatıştırmasını ve nemlendirmesini çok beğeniyorum.
Arko krem yine istediğim nemliliği kusursuz sağladı. Havalar ısınana kadar ara ara kullanırım yine haftalık periyotlarda.

Önümüzdeki haftanın mahşerin dört atlısı:
  • Feather Popular
  • Arko Cool Tıraş Kremi
  • Man's AS
  • La Toja Balm

Herkese mutlu tıraşlar.
İyi pazarlar, Fatip ten sonra popular yüzünüz bayram edecek Sıhhatler olsun
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Önümüzdeki hafta La toja haftası. Progress bana saldırgan geliyordu fakat 2-3 ayarda kullanacağım. Herkese mutlu haftalar.

14142682a97818958cea218ab822515e.jpg
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Haftaya progress siparişim gelene kadar yüzü dinlendirmeye karar verdim .
Bu hafta bu sürekli değişen traş ekipmanları kullansamda önümüzdeki hafta için pratik , değiştirmeye gerek kalmayan ve yüzümü haşlamayan bir menü hazırladım .

Gillette Fusion Flexball
Arko shave stick
Banat Fırça
Nivea after shave balm 

Selamlar,
(14/02/2016, Saat: 12:22)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi pazarlar, Fatip ten sonra popular yüzünüz bayram edecek Sıhhatler olsun

Teşekkürler, kutuplardan çöllere geçiş gibi olacak Smile
Bugünden itibaren 5 gün süreyle takılacağım ekip.
İşte haftanın kadrosu:

EJ DE89 Barley tıraş aleti
Personna Lab Blue jilet
Isana Pure Badger fırça
Arko sabun
Zaza şap
Brüt Klasik Yeşil as.

Herkese iyi haftalar dilerim.
Bu hafta 5 gün boyunca kullandığım kadroyu kısaca yorumlamak isterim:

EJ DE89 Barley tıraş aleti : Günlük tıraşa uygun ve mild olan bu tıraş aleti benim as kadromda.
Personna Lab Blue jilet : Kendisiyle bir türlü yıldızımız barışmıyor, bana pek konforlu gelmiyor.
Isana Pure Badger fırça : O bir porsuk ama artık beni pek tatmin etmiyor. Uzun süredir kullanıyorum ancak halen uçları yüzüme batıyor. Yeni başlayanlar için önereceğim ama bunun yerine ucuz bir domuz fırçası alsanız herhalde daha iyi olur. Bence porsuk fırça en az best/finest olmalı.
Arko sabun : Nemlendirme, koruyuculuk, kayganlık vs. özellikleri yetersiz. Daha iyi sabunlara layık olduğumuzu düşünüyorum. Ancak, yerli ve bir f/p ürünü olması nedeniyle her daim elimizin altında olmalı diyorum. Keşke firma iki ayrı versiyon üretse, biri berberler için şu andaki olan ürün, diğeri bizim gibi tüketiciler için daha kaliteli bir ürün.
Zaza şap : Kaliteli bir ürün. Yüzde bıraktığı gerginlik hissi hoşuma gidiyor. Tıraşın kalitesini test etmesi, temizlik/hijyen ve kanama durdurma vs. açılardan faydalı olduğunu düşünüyorum.
Brüt Klasik Yeşil as. : Babalarımızdan/dedelerimizden bildiğimiz klasik Brüt. Kokusu hafif, hoş ama çok kalıcı değil. (kusura bakmayın, koku nasıl tarif edilir çok bilmiyorum) Nemlendirmesi ve yatıştırıcılığı benim için yeterli. Fiyatı makul. Bir de kullanımı kolay olsa. Şişenin ağzı geniş olduğu için dökerken bir miktar as. 'yi heba ediyorum.

Herkese iyi hafta sonları dilerim.
(14/02/2016, Saat: 12:31)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önümüzdeki hafta La toja haftası. Progress bana saldırgan geliyordu fakat 2-3 ayarda kullanacağım. Herkese mutlu haftalar.

14142682a97818958cea218ab822515e.jpg

Çok keyifsiz bir haftayı geride bıraktık. Her gün gelen şehit haberleri üzerine Ankara'da yaşanan terör saldırısı. Sabır taşına döndük.

Bu hafta La Toja temalı olmuştu. Sabunun kokusu, köpüğü kayganlığı ve yumuşatma etkisi geçer not aldı. Çubuk sabunu kaba basmak daha iyi zira sabun oldukça sert ve progress'in de ertesi güne sakal bırakmadığı düşünülürse, yüzde köpürtmek zor oluyor. Tıraş öncesi sıcak suda beklettim sabunu 3-5 dakika.

Tıraş aleti Progress kısa sap aleti sadece 2 ayarında kullandım. Bana her zaman için saldırgan gelen bu aletten, ertesi güne sakal bırakmadığı için memnun değilim Wink

Fırça Semouge fırçayı bilmeyen yok sanırım, işini iyi gördü. Her tıraşta 1-2 kıl döktü.

Jilet Mavi Astra'dan uygun fiyatlı bulabilirsem stok yapacağım. Günlük tıraşta favorim oldu.

Aftershave La toja TS, sabunu kadar memnun kalmadım. Alkol oranı speick'ten fazla fakat Tıraş Kolonyalarından daha az. Kapak hemen elinizde kalıyor. kokusu güzel, nemlendirme yine speick gerisinde bence. Ama fiyat da yarısı.

Güzel haberler alacağımız bir hafta ümidiyle.
@strarex AS'sinden memnun kalmadınız belki ama bence La Toja'nın balmını mutlaka deneyin Smile
(19/02/2016, Saat: 13:31)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu hafta 5 gün boyunca kullandığım kadroyu kısaca yorumlamak isterim:

EJ DE89 Barley tıraş aleti : Günlük tıraşa uygun ve mild olan bu tıraş aleti benim as kadromda.
Personna Lab Blue jilet : Kendisiyle bir türlü yıldızımız barışmıyor, bana pek konforlu gelmiyor.
Isana Pure Badger fırça : O bir porsuk ama artık beni pek tatmin etmiyor. Uzun süredir kullanıyorum ancak halen uçları yüzüme batıyor. Yeni başlayanlar için önereceğim ama bunun yerine ucuz bir domuz fırçası alsanız herhalde daha iyi olur. Bence porsuk fırça en az best/finest olmalı.
Arko sabun : Nemlendirme, koruyuculuk, kayganlık vs. özellikleri yetersiz. Daha iyi sabunlara layık olduğumuzu düşünüyorum. Ancak, yerli ve bir f/p ürünü olması nedeniyle her daim elimizin altında olmalı diyorum. Keşke firma iki ayrı versiyon üretse, biri berberler için şu andaki olan ürün, diğeri bizim gibi tüketiciler için daha kaliteli bir ürün.    
Zaza şap : Kaliteli bir ürün. Yüzde bıraktığı gerginlik hissi hoşuma gidiyor. Tıraşın kalitesini test etmesi, temizlik/hijyen ve kanama durdurma vs. açılardan faydalı olduğunu düşünüyorum.
Brüt Klasik Yeşil as. : Babalarımızdan/dedelerimizden bildiğimiz klasik Brüt. Kokusu hafif, hoş ama çok kalıcı değil. (kusura bakmayın, koku nasıl tarif edilir çok bilmiyorum) Nemlendirmesi ve yatıştırıcılığı benim için yeterli. Fiyatı makul. Bir de kullanımı kolay olsa. Şişenin ağzı geniş olduğu için dökerken bir miktar as. 'yi heba ediyorum.

Herkese iyi hafta sonları dilerim.

Hocam şişenin ağzına sağlam bir yapıştırıcı sürüp (japon) küçük bir parça naylon torba parçası yapıştırsanız , sonra o naylonu yapışınca makas ile tam şişe ağzı boyutuna getirseniz..naylonuda önce yorgan inesi ile delip eğer akışı yetmez ise daha kalın bişey ile delseniz olurmu diye düşündüm Smile...Ben böyle bişey denemedim ama aklıma geldi..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 11 11,639 23/04/2024, Saat: 16:51
Son Yorum: Alkali
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,032 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,484 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,111 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,362 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 957 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,564 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,292 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,169 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,326 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: