Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
(23/02/2019, Saat: 13:23)Kurtdereli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürününüzun temini için gerek sitenizden mail yolu ile, gereksede impa ticaretten telefon ile girişimde bulundum. Ne yazık ki sonuç benim için hüsran oldu. Ne mailime cevap geldi nede impa ticaretten tatmin edici bilgi.

Merhaba, bir kaç gün önce mailiniz gelmiş, mailleri okuyorum, müsait olduğum zaman genelde aynı anda tüm mailleri cevaplıyorum. Şuan sadece bugünlük okunmamış 41 adet mailim var, vakit buldukça cevaplamaya çalışıyorum. Forumu özellikle takip ediyorum ama tıpkı sizin gibi tıraşa meraklı olduğum için genel her şeye bakıyorum, bir şey satmak için girmiyorum. Sizin gibi tıraş severim sadece yani.

2i92nt1.jpg

İnternet sitemiz satış yapmak amacıyla kurulmamıştır. Sitemize girdiğiniz zaman satın al butonu yoktur. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Mail adresi resmi işlerde bir nevi deklare görevini tamamladığı için bulunuyor. Mail attığımız zaman kaynağını güvenirliğini sorgulayabiliyorlar. Mağazalar ya da teknik sorular soruluyor, bazen iş birliği, farklı üretim istekleri vs. gelebiliyor. Ancak doğrudan satın almak isteyenleri standart impa'ya yönlendirecek mesaj atıyorum. Aradan 10 gün bile geçse mailleri atlamadan cevaplamaya çalışıyorum. Satın alma işlemlerini yurt içinde impa mağazası yapıyor. Bizle ilgili her türlü stok bulunmayabilir. Çünkü butik tarzda üretim yapıyoruz. Çok az sayıda ürünü asıl işlerimizden kalan arta zamanlarda yapıyoruz. Bu yıl 2.10 modelini ürettik ve İmpa'da satışa hazır haldedir. SE50 modeli kışa doğru çıkacaktır. Tahminen 50 adet kadar yaparız.

Yani aklınıza şöyle bir şey gelmesin, çok büyük bir rocnel fabrikası var, bir çok personeli, müşteri ilişkileri görevlileri falan var ama görüp de cevap vermiyorlar gibi düşünmeyin. Tek başıma ben varım, ellerim genelde makine yağından dolayı kirli oluyor, temiz olunca, genelde çizim yaparken pc karşısına geçip şimdi olduğu gibi yazıyorum, durum bu yani Smile

Daha önce çokça kez belirttim ama yine de belirteyim. Ürünlerimizin büyük bölümü el emeğine dayalı, çok az sayıda üretiyoruz. Çok talep var doğrudur ama bu talep işçilik kalitesi ile doğrudan orantılı. Aylık 15 adetten fazla üretildiği zaman muhakkak işçilikte sorun oluyor. Çünkü bayağı ciddi şekilde insana dayalı bir üretim tarzımız var. Sayıyı arttırıp işçilik kalitesini düşürürsek ürünlere gelen talep de azalacaktır. Hem üretim kapasitesi hem de işçilik de aynı oranda ilerleyebilir, en niyetinde atomu parçalamıyoruz Smile ama bunun için de yatırıma ihtiyaç var, zamanla olacak şeyler.

Genel olarak geç de olsa herkese cevap vermeye çalışıyorum. Çünkü yaptığım işi seviyorum, uğraşması zevkli, bir şey ortaya çıkarmak ve bu ortaya çıkan şeylere insanların ilgi duyması güzel bir his, sizlere de elimden geldiğince iletişim kurmaya gayret edeceğim. Saygılar.

Murat
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Murat komşum benim makineyi unuttun vallaha 2 sene oldu Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(25/02/2019, Saat: 17:57)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, bir kaç gün önce mailiniz gelmiş, mailleri okuyorum, müsait olduğum zaman genelde aynı anda tüm mailleri cevaplıyorum. Şuan sadece bugünlük okunmamış 41 adet mailim var, vakit buldukça cevaplamaya çalışıyorum. Forumu özellikle takip ediyorum ama tıpkı sizin gibi tıraşa meraklı olduğum için genel her şeye bakıyorum, bir şey satmak için girmiyorum. Sizin gibi tıraş severim sadece yani.

İnternet sitemiz satış yapmak amacıyla kurulmamıştır. Sitemize girdiğiniz zaman satın al butonu yoktur. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Mail adresi resmi işlerde bir nevi deklare görevini tamamladığı için bulunuyor. Mail attığımız zaman kaynağını güvenirliğini sorgulayabiliyorlar. Mağazalar ya da teknik sorular soruluyor, bazen iş birliği, farklı üretim istekleri vs. gelebiliyor. Ancak doğrudan satın almak isteyenleri standart impa'ya yönlendirecek mesaj atıyorum. Aradan 10 gün bile geçse mailleri atlamadan cevaplamaya çalışıyorum. Satın alma işlemlerini yurt içinde impa mağazası yapıyor. Bizle ilgili her türlü stok bulunmayabilir. Çünkü butik tarzda üretim yapıyoruz. Çok az sayıda ürünü asıl işlerimizden kalan arta zamanlarda yapıyoruz. Bu yıl 2.10 modelini ürettik ve İmpa'da satışa hazır haldedir. SE50 modeli kışa doğru çıkacaktır. Tahminen 50 adet kadar yaparız.

Yani aklınıza şöyle bir şey gelmesin, çok büyük bir rocnel fabrikası var, bir çok personeli, müşteri ilişkileri görevlileri falan var ama görüp de cevap vermiyorlar gibi düşünmeyin. Tek başıma ben varım, ellerim genelde makine yağından dolayı kirli oluyor, temiz olunca, genelde çizim yaparken pc karşısına geçip şimdi olduğu gibi yazıyorum, durum bu yani Smile

Daha önce çokça kez belirttim ama yine de belirteyim. Ürünlerimizin büyük bölümü el emeğine dayalı, çok az sayıda üretiyoruz. Çok talep var doğrudur ama bu talep işçilik kalitesi ile doğrudan orantılı. Aylık 15 adetten fazla üretildiği zaman muhakkak işçilikte sorun oluyor. Çünkü bayağı ciddi şekilde insana dayalı bir üretim tarzımız var. Sayıyı arttırıp işçilik kalitesini düşürürsek ürünlere gelen talep de azalacaktır. Hem üretim kapasitesi hem de işçilik de aynı oranda ilerleyebilir, en niyetinde atomu parçalamıyoruz Smile ama bunun için de yatırıma ihtiyaç var, zamanla olacak şeyler.

Genel olarak geç de olsa herkese cevap vermeye çalışıyorum. Çünkü yaptığım işi seviyorum, uğraşması zevkli, bir şey ortaya çıkarmak ve bu ortaya çıkan şeylere insanların ilgi duyması güzel bir his, sizlere de elimden geldiğince iletişim kurmaya gayret edeceğim. Saygılar.

Murat

Gerkliliğini düşündüğüm yeterince detaylı bir açıklama olmuş.Teşekkür ederim
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
O kışa doğru üretimi planlanan postadan bize de bir alet düşer mi acaba? Smile
Bu aletin bi taktiği falan var mı ? İlk aldığımda tıraş olurken boyna çok fena bi kesik attı dışarı taşan kısmıyla. 2 hafta oldu hala izi duruyo. Biraz korktum aletten açıkçası.
Yarım jiletin dışarı taşan o 2 kulağını kırdınız değil mi?
"A Samurai always wears two swords."
(16/10/2019, Saat: 22:48)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarım jiletin dışarı taşan o 2 kulağını kırdınız değil mi?
Tabii ki komşum. Jiletin kesici kısmında dışarı taşan milimetrik bölgeden bahsediyorum.
SE-P bende de var, acaba jilet içeri sonuna kadar tam ittirilmedi mi diye düşündüm ama bu da mümkün değil.
"A Samurai always wears two swords."
(16/10/2019, Saat: 22:55)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SE-P bende de var, acaba jilet içeri sonuna kadar tam ittirilmedi mi diye düşündüm ama bu da mümkün değil.

İlk kullandığım için o kadar özenli yerleştirdim ki hatta. Tam ortaladım jileti kulakları kırmadan önce. İyice oturttum 2 hatta 3 kere kontrol ettim. Hatta kırmayı beceremem falan diye direk yarım derby usta kullandım. O kısımda bi hata yapmadığıma eminim. Bi kez daha deniycem ama çekiniyorum da bi yandan.
Bende SE alet ariyorum. Tek tarafli yaprak jilet takilabilen (injektor degil) r41 agresifliginde (veya daha mild ancak agresif kategoriye giren) ve tasarim olarakta king kobra tasariminda olan bir SE alet varmidir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,943 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,174 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,897 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 1,984 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 61,831 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,045 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,926 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,080 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 32,741 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,355 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: