Gillette Ball End Tech 1950'ler
1 ay kadar önce site içinden gillette tech ball end ve fat handle modelinden edindim. O zamandan beri sadece bu iki modelle tıraş oluyorum. Seyrek ve yatık bir sakalım , hassas kızarıklığa yatkın bir cildim var. Daha önceleri birçok de alet denememe rağmen bir çoğuna alışamamıştım. Bu aletlerin hafif olması ince bir kafa yapısına sahip olması ve yabancı forumlarda okuduklarım beni cezbetti. Şimdi İyi ki satın almışım diyorum. Sakalıma ve cilt yapıma çok uygun çıktı. Farklı keskinlikte bir çok jilet ile iyi uyum sağlıyor. Normalde 2-3 gün aralıkla çelik ustura ve jiletli ustura ile tıraş olurum. TECH ile bu zaman aralığı 1,5 güne düşmüş durumda. Mild olduğu söylense de jileti yüzümde hissediyorum ama bu rahatsızlık verici bir his değil. Fat handle olan model ball end den biraz daha agresif gibi sanki. J hook , blade buffing gibi teknikler ufak yapısı dolayısı ile güzel çalışıyor. Şap testi veya as kullanımı sonrasında en ufak bir yanma veya gerginlik yok. Daha önceki dönemler de ej, merkur 37c slant , progress, rocnel p ve slim ile düzenli uzun kullanım denemelerim oldu hiçbiri bu kadar memnun etmedi. Ya çok jilet seçti ya hantal kaldı yada cildi yordu. 2-3 günde bir tek perde + rütuş dan gündelik tıraşa geçişe az kaldı.
Bir iki hafta önce ben de edindim bir tane. İngiltere üretimi, alüminyum saplı ball end tech bendeki.

Kutusu yok, kondüsyonu hiç fena değil. Ufak bir temizlik istiyordu, elim gitmeyince burada da paylaşmadım. Henüz kullanmadım, ne zaman kullanırım onu da bilmiyorum.

8x3lfm.jpg

o0tlsh.jpg
@pilotic komşum güle güle kullanın. Gillettenin ben de de 3 modeli var en sevdiğim ürünlerdir kendileri.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@DeaKen teşekkür ederim.
Gillette tech satın almak istiyorum.ebaydan çok uzun sürede gelir diye düşündüm,forumda satan arkadaş var mdır?yeni görünümlü fazla yıpranmamış olursa süper olur, kayhan beyden bahsettiler ama kendinisine nasıl ulaşacağımı bilemedim..
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
(03/04/2018, Saat: 10:59)zbilgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette tech satın almak istiyorum.ebaydan çok uzun sürede gelir diye düşündüm,forumda satan arkadaş var mdır?yeni görünümlü fazla yıpranmamış olursa süper olur, kayhan beyden bahsettiler ama kendinisine nasıl ulaşacağımı bilemedim..

@ZBİLGEN komşum merhaba. @KAYHAN  abiye özel mesaj göndererek ulaşabilirsin.
de te fabula narratur.!
(03/04/2018, Saat: 12:12)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ZBİLGEN komşum merhaba. @KAYHAN  abiye özel mesaj göndererek ulaşabilirsin.

Görüştüm kendisiyle teşekkür ederim komşum???
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Gilette Tech Baal end ve fat handle kullanan birisi olarak her iki makinede tahrişssiz traş sunuyor, ikisini de favori jiletim yeşil astra ile denedim, sanki ball end daha agresif gibi geldi, jileti daa fazla hissetirdi,ama acı ve yanık gibi olumsuzluklar yaşatmadı , tam aksine jileti hissetmek çok hoş geldi diyebilirim. ayrıca belirtmeliyim ki Tech Ball End aleti boyun altından ve yanak üstlerinden tahriş olmuş bir ciltte (zorunlu olarak taraş olmama gerektiğinden )denedim buna rağmen mükemmel kesim hissiyatı yaşadım, hatta cildimi yatıştırdı diyebiliriz. beklediğimden hafif olan dengeli , konforlu güven veren bir alet , merak edenlere tavsiye ederim .
The Riddle of Steel

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,174 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Ikon Tech CK89 2 2,972 01/04/2021, Saat: 23:23
Son Yorum: Adige
  Tech Klonları Timor1322 3 2,385 29/06/2020, Saat: 14:42
Son Yorum: KCL41
  Gillette Heritage CK89 30 15,741 18/05/2020, Saat: 22:49
Son Yorum: zorsakal
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,713 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  super gillette blue (shanghai gillette günümüz üretimi tech modeli) hattusha 10 7,603 02/02/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Hüseyin İbiş
  Gillette NEW Type Tıraş Aleti MetsGo 12 6,281 18/08/2019, Saat: 19:49
Son Yorum: Sh@dow
  Gillette Travel Tech eggman 6 9,184 28/05/2018, Saat: 08:59
Son Yorum: dikdik_s
  Vintage Gillette Razor'lar hakkında özet bilgi SumNauta 10 8,291 21/12/2017, Saat: 15:15
Son Yorum: thewitcher
  Gillette 15 Kasım 1904 patent çizimleri. nacho_grande 4 4,492 07/11/2016, Saat: 20:45
Son Yorum: rocnel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: