L'occitane Mer & Mistral After Shave Balm
r87aqh.jpg

Mer & Mistral gerçekten güzel bir kokuya sahip. Çok beğendim ama kalıcı değil kokusu. Gerçi bir yönden de iyi sonrasında istediğiniz parfümü ya da kolonyayı kullanabilirsiniz. Ben kokusunu sevdiklerimin kalmasını diğerlerinin de bir an evvel uçmasını isterim. Bu kalmasını istediğim kokulardan ama bu da kalıcı değil maalesef. Hayat da böyle değil mi zaten, kalmasını istediklerin gider, istemediklerin kalır Smile

Tabi bu yatıştırıcılığına ve cildi yumuşatıp beslemesine engel değil. Diğer taraftan gerçekten çok hafif. Hatta Cedre & Oranger ve Cade'den bile hafif diyebilirim. Benim gibi cildinde krem, yağ vs. birikmesine ya da bu ürünlerin kullanıldığının hissedilmesine takıntılı biriyseniz aradığınız balm bu diyebilirim.

Fiyat performans olarak;  L'occitane her ne kadar kaliteli ve doğal ürünler üreten bir marka olarak nam yapsa da 75ml bir kreme 113,00.TL bence bunu f/p ürünü olmaktan çıkarıyor. Bu aralar indirimde olduğu için yarı fiyatına alınabiliyor. Bu dönemde f/p ürünü olarak değerlendirilebilir.

Tekrar alır mıyım ? Yine indirim döneminde denk gelirse, neden olmasın. Aftershave
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Tanitiminiz icin tesekkurler komsum. Daha gecenlerde cedre& oranger aldim hemen ardindan bu indirime girmis. sans Sad
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(15/01/2016, Saat: 02:55)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tanitiminiz icin tesekkurler komsum. Daha gecenlerde cedre& oranger aldim hemen ardindan bu indirime girmis. sans Sad

Cedre & Oranger da güzel ama bu daha bir güzel. Ben de almıştım geçenlerde ama bunu da görünce dayanamadım. Cedre kışlık bu yazlık olarak da kullanılabilir. Tabi ikisi arasında diyorum. Yoksa Cedre de birçok balm'ı ezer geçer hafiflik ve doğallık noktasında.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Yatistirciligini cok basarili bulmadim ben. Dogal ve kaliteli bir urun. Biraz yagli olsa da guzel bakiyor gercekten cilde.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
İnceleme için teşekkürler komşum. Ben de mi gidip alsam acaba. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bende bazen oluyor boyle takintilar. Ben bu markaya alerji kaptim. Ismindenmidir, sacma fiyatlarindanmidir bilemiyorum. Tamamen psikolojik alip denemisligim yoktur. Bu suslu puslu marka yerine myrosol, floid, Ed.J vs. gibi islak tiras da emegi olan markalari tercih ediyorum.
Ama anormallik bende tabi.
sedir portakal kullanıyorum, tek sorunu ciltte uzuuuun bir süre yağlı his bırakması (hiç sevmem). bu yüzden de bir daha almayı düşünmüyorum. bunu sorun etmeyen biri için güzel bir ürün. lakin yine doğal olan edwin jagger bundan daha başarılı ve daha uygun fiyatlarda iken 100 küsur lira l' occitane çok saçma bir fiyat gibi geliyor bana. 56,50 kampanyası içinde değerlendirilebilir ancak.
(15/01/2016, Saat: 13:43)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende bazen oluyor boyle takintilar. Ben bu markaya alerji kaptim. Ismindenmidir, sacma fiyatlarindanmidir bilemiyorum. Tamamen psikolojik alip denemisligim yoktur. Bu suslu puslu marka yerine myrosol, floid, Ed.J vs. gibi islak tiras da emegi olan markalari tercih ediyorum.
Ama anormallik bende tabi.

Serdar kardeş... bence markayı yakından tanısan seveceğin, Fransanın güneyinden havalı bir teyze gibi düşün..bu teyze kendine hayvansal içeriği olmayan tamamen bitkisel malzemelerden kocaman ama mütevazi bir işletme kurmuş..temiz ve kaliteli, hakkını sonuna kadar veren ürünler üretiyor..bakmayın siz TR de bencede fahiş sayılabilecek fiatlara(muhtemelen yüksek vergi oranları sebebiyle)Avrupada Öko tabir edilen kesimin değişmez adresidir bu firma..Dükkanları dizaynlarından elemanların tavırlarına kadar doğallık ve kalite hissini verir diğer kazık markaların buluştuğu kokoş mekanlarından epeyce farklı daha ortalalama halka dönük bir tarzları var ben sempatiyle bakıyorum..fakat heyhat pek fazla Traş ürünleri yok, olan bütün çeşitleride hemen hemen denemişimdir memnun olmadığım olmadı hiç şimdiye kadar..@koolandgang komşumun incelediği Mer balsam(burda fiatı 25€) ayrıca favori balsamlarımdan ,çabuk bitmesin diye azar azar kullanıyorum Smile
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@neoromancer

Abi senin anlattığınla, benim burada uzaktan gordugumde düşündüğüm 180derece farklı. Burada bildigin marka degerine para verdigin, süslü kokoş bir marka imajı vermişti bana.
Bilgilendirdigin için teşekkür ederim abi.
(15/01/2016, Saat: 14:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer

Abi senin anlattığınla, benim burada uzaktan gordugumde düşündüğüm 180derece farklı. Burada bildigin marka degerine para verdigin, süslü kokoş bir marka imajı vermişti bana.
Bilgilendirdigin için teşekkür ederim abi.

Buralardan giden markaların çoğunun başına gelen şey zaten bu... ordaki işletmeciler saolsun anında bir ''Türkleştirme'' operasyonu na girişiyorlar ki firmanın aslına tam zıt bir kimliğe bürünebiliyor...
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,220 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,617 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,755 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 48,884 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 35,802 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,809 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,603 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 54,918 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,190 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,242 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: