İtalyan Bariyeri, Saponificio Varesino Sabun İncelemesi
Arasıra alpina yı açıp açıp kokluyorum. Şu an dolabımdaki en iyi kokulu sabun. (dozu biraz feminen kabul ediyorum ama süper)
@izbe üstad Alpina gerçekten harika birde Felce yi deneyin yani Alpina bitince Smile Felce bence muhteşem. Keyifle kullanın komşum.

Kare kutuda olan refill'leri kullananlar neyin içinde kullanıyorlar?Tahtadan olan orjinal kutu haricinde birşey bulamadım.Bir ara gene tahta olarak yuvarlak bir versiyon üretilmiş ama artık bulunmuyor.Önerileriniz nedir?
@Mert_
İkea kabına direk oluyor komsum.
@dikdik_s Teşekkürler.
SV almadan önce ,hem Geltir ' deki hem de yabancı forumlardaki yorumları okudum.
Uzunca bir süre sabun almamaya niyetliyken, övgülerden etkilendim, meraktan ve yeni bir heyecan olsun diye siparişi verdim.
Cosmo'nun kokusuyla ilgili yorumlardan çekinsem de tıraş sonrası hissiyatının diğerlerinden daha iyi olduğu yorumları ve üretimi durmuş bir versiyon olduğunu düşünerek Cosmo tercih ettim.
Belki de 2016 üretimi olduğu için bilmiyorum, hiç de korkulacak yoğunlukta ve baskın bir kokuda gelmedi. Hatta elimdeki en az 3 yıllık Tabac daha yoğun kokuyor. Kokusunu tanimlayacak baskın bir nota da alamıyorum açıkçası. Cosmo, bu konuda Felce Aromatica'nin oldukça gerisinde kalıyor . Felce köpürtülünce banyoyu hatta koridoru kokusuyla kaplıyor.
Performansa gelince, ilk geldiğinde akşam köpürttüm, köpük yoğunluğu ve kıvamını çok beğendim. Tıraş performansında ise elimdeki bazı sabunların gerisinde kaldığını düşünüyorum. Özellikle tıraş sonrası hissiyatta. Kıvam,köpük, içerik, kokusu çok iyi ama koruyuculuk bence üst seviye değil. Kesinlikle kötü değil. Ama Cella, Tabac, TOBS sandaldan da iyi değil. Saydığım 3 sabunun koruyuculugunun SV' den iyi olduğunu düşünüyorum.
Yabancı forumlarda 'SV sabunlar rotasyonumu tamamen ele geçirdi' yorumlarını görünce beklentim biraz yüksekti açıkçası. Ancak şu an benim için rotasyonda kullanacağım bir sabundan fazlası olamayacak.
@bayercy
Abi ben anlamadım SV ilk kez mi kullandınız, yoksa daha once felce kullanmısmıydınız.
Cosmoyu kullanmadım onun icin ozellikle birsey soyleyemem ama SV sabunları genel olarak gercekten kaliteli koruyuculugu yuksek urunler. Cosmosunu mu begenmediniz yoksa genel tum urun gammı icin mi gorusunuz.
@dikdik_s
Üstad ben felce ve Cosmo için düşüncelerimi yazdım. Diğerlerini denemedim ama okuduğum kadariyla hepsinin performansı aynı.
Kişisel tecrübelerimi paylaştım. Bekledigimin altında koruyuculuk. Tabiki kötü değil. İyi sabun. Ben daha elit, başka bir seviyede ummuştum. Bu kadar seveni,beğeneni olunca benim fikrim fazlasıyla kişisel de olabilir. Beğenmedim diyemem, sadece koruyuculuk bana ,klasik eski sabunlar kadar iyi gelmedi.
Mesela Cella, TOBS sandal hatta Tabac ile olduğum tıraşlar bir tık daha konforlu ve sorunsuz geçiyor.
Cilt alışması diye bir durum olabilir diye yaklaşık 2 hafta düzenli SV kullandıktan sonra düşüncem böyle.
Abi markalarda urun gammı farkları genelde zaten icindeki parfum. Felceninkinden cokta farklı cıkmayacagını zaten tahmin etmisindir performans olarak.
Bu is tabiki subjektif saygı duyarım, ama SV cogu sabundan ust klasmanda bir urun. Cok sabun kullandım ama MdC, amerikan artisianları vs SV nin yeri hep ayrı oldu. Avrupalılar icinde Saponificio, bana verdigi hissiyatla acık ara onde oldu. İlk zamanlarında mwf in hissiyatı da cok ayrı olmustu, ama onun ustune dolu gul kokladık o ayrı ama hala da severim o sutumsu kokulu mwf.
Sabun dunyasında bunlar haricinde son donemde bir marka var cıtayı daha da yukseltmis olabilecek whollyKaw, siparisini verdim, guzel ulkemde, malta bayraklı vergi kacırdıgım gemim yok ama kacakcı muamalesi yiyip 2 tane sabunumu gecirtmeyebilirler, su anda bilemiyorum ama gelirse yurt dısı yorumlarına bakılırsa cok acaip bir sabunmus.

Sen SV yi iyi yukle hocam, ben hala guzel yuklenip iyi kopuk yaptıgınız taktirde SV nin cok iyi bir sabun oldugu inancına sahibim, sizinde buyuk ihtimal zaman icinde farkları goruceginizi dusunuyorum.
Saygılar.
@dikdik_s üstadım siz "Wholly Kaw"  deyince hemen sitesine girip baktım. Gerçekten hem yüksek kaliteli içerikleri var, hem de geniş koku yelpazesi sunuyorlar. Üstüne bir de sabunların hem vegan (donyagsiz) hem de donyagli versiyonları mevcut. Epey ilgimi çekti doğrusu. Umarım siparişiniz sıkıntısız gelir de incelemenizi okuma fırsatı buluruzSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,930 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,211 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,945 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,114 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,062 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,527 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,532 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,313 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,682 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,267 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: