Tavsiye Ediyorum
(15/11/2013, Saat: 00:37)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alpine SOS Balm

Yeni tanıştığım Alpine SOS Balm takdim ederim.Ürün ecocert etiketli yani harbi doğal.Ürün tıraş grubunda olmasa da çok beğeniliyor.
Oldukça övülen ve övgüyü hak eden bir balm.Fiyatı 70 TL civarı olsa gerek.Tıraş için olmasa bile cilt bakımı ve tamiri için dolabınızda bulunsun
Fotoğrafta daha sarı çıkmış kullandığım ışığın kelvin değeri düşük.Açık sarı krem rengi.
Bizim ürünlerden Alt InnsBruck Emulsion ile kıyaslanabilir.Birbirlerine çok benziyorlar.Yağ,kıvam ve koku olarak yakınlar.Alpine biraz daha bitkisel Alt ise çiğ tütün kokuyor.Koku hafif sürüldüğünde zor hissdilir.
Kıyaslama yaparsam Alt Inns den çok daha başarılı ve gerçekten işe yarıyor.Alt Inns bana göre yeterli bakımı ve sakinleştirmeyi yapamıyor.Alpine daha başarılı.
Yağlı olduğu için ince tabaka sürmek gerekli.
Tıraştan sonra kaşıntı hissedenler ve cildim hassas diyenlere tavsiye ederim.Hergün kullanılsa bir yıla yakın yetebilir.

Burada WEB den aldığım bilgiler var.

İÇERİĞİ:*COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, CERA ALBA (BEESWAX), OCTYLDODECANOL, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) OIL, *ARGANIA SPINOSA SEED OIL, *HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) OIL, HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES, *ROSA MOSCHATA (ROSE HIP) OIL, CARAPA GUIANENSIS, CALOPHYLLUM TACAMAHACA OIL, *CINNAMOMUM CAMPHORA (CAMPHOR), *HELICHRYSUM ITALICUM (EVERLASTING), *ARNICA MONTANA EXTRACT, *MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT), SANTALUM ALBUM (SANDALWOOD), *CITRUS LIMONUM (LEMON), TOCOPHEROL, OLUS, HYDROGENATED CASTOR OIL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, PARFUM (FRAGRANCE), LIMONENE, LINALOOL.

Organik tarımdan elde edilmiştir. 100% Doğal kaynaklıdır. 65.1% Organik tarım kaynaklıdır. 67.8% Aktif içeriklidir.

Formülündeki arnika maseratının ağrıları dindirici ve sikatrizan (iyileştirici) etkileri vardır. Formülündeki rayintsara, nane ve helichryse esansiyel yağlarının tonik, anti inflamatuar ve canlandırıcı etkileri vardır. Diğer bileşenler: Hindistan cevizi, jojoba, Şili yaban gülü (Rose Musquée du Chili), andiroba (carapa), meryem pelsengi (callophyl), argan.

Alpler’in SOS bakım kremi, aileler için mükemmel bir yol arkadaşıdır. Arnika, helichrysum ve ravintsara yağlarından oluşan özel bir formül ile elde edilmiştir. Hücre yenilenmesine yardımcı olur. Acil müdahale gerektiren yüz ve vücudun hassaslaşmış, kurumuş veya irite olmuş bölgelerini hemen onarır, gerilmiş kasları gevşetir. Bu krem küçük yara, bere, ezik ve vurukların ağrılarını hafifletir. Küçük, sevimli ve pratik kabı ile seyahat çantalarında, spor çantalarında kolayca taşınabilir, acil durumda tüm aile bireylerinin erişebileceği raflarda muhafaza edilebilir: Alpler’in « SOS » kremi, ismi ile de acil durumlardaki yardımı çağrıştırır. Hafif kâfurlu kokusu ve beklenen yatıştırıcı etkisi ile zevk uyandırır. …Çocukluk günlerinizi anımsatır!

KULLANIMI:Tüm cilt tipleri için uygundur. İhtiyacınıza uygun sıklıkta, yüz ve vücudun hassaslaşmış, kurumuş ve irite olmuş bölgelerine uygulanır. HARİCEN KULLANILIR

http://kremim.com/urun/huiles-baumes-s-o...emi-50-ml/

Ürünü biraz araştırdım da sadece eczanelerde bulunuyor sanırım. Fiyatı nedir acaba ve siz nerden aldınız? Burdan birine gidip kazık yemeyelim eğer standart fiyatı yoksa ürünün.

Başlık çok güzel olmuş gerçekten, yalnız ürün paylaşan arkadaşlardan bir ricam olucak, mümkünse ürünü nerden ve ne kadara aldığınızı da eksiksiz ekleyin lütfen.
Fiyatı konuda yazıyor,AVM lerin birinde almıştık hatırlamıyorum,online satış mevcut.

İki haftadır kullanıyorum,eskiden kalan kartuş tahrişleri,ingrown,bump yani sakalların içeri büyümesiyle oluşan tahriş iz ve lekeleri epey sildiğini söyleyebilirim.

SANY0576_zps6407a94b.jpg
Günün tıraşı ekibine son anda katılan dermalogica skin smoothing cream,koku beklentisi dışında tam puan aldı.Ürünün kokusu hafif soluk bir koku sürünce hissedilmiyor.

Gelelim kullanım sonrasına,agresif aletler,çok tekrarlı tıraşlar,kalitesiz jiletler,gereksiz rötuş ve kemikli fırçalar vs. cildi kurutur ve gerer.Dönem dönem bende tıraş olmasam da cilt kuruluğu olur.İşte bu kuruluk için ve tıraş sonrası için kullandım.Mentollü,serinletici ve yüksek alkollü ürünler bir süre sonra ciddi kuruluk yapabilir.Mentollü ürünlere dikkat etmek lazım.

Ciltte kısa bir gözlem faydalıdır.Eski yara yada lekeler belirgin hale gelmişse,hafif tahrişler çabucak düzelmiyorsa ve cild daha ince-saydam görünümdeyse ! kullanılan ürünleri gözden geçirmek lazım.

Smoothing cream,market raflarında görebileceğiniz kremler gibi değil ciddi anlamda nemlendirme yapıyor.Örnek vermek gerekirse,nivea klasik kremin nemlendirmesi yüzeysel kalıyor cilde derinlemesine işlemiyor.Gerçek nemlendirme ve bakım için tavsiye edeceğim bir ürün.

Dermo kozmetik olduğu için ezanelerde satılıyor.Fiyatı 150 TL olabilir şu an hatırlayamadım.

http://www.dermalogica.com.tr/urun.aspx?ID=31
http://www.dermalogica.com/skin-smoothin...lt,pd.html

11t6cys.jpg
k0iqfa.jpg
6ibuhd.jpg
Bence çok güzel bir konu başlığıymış ama nedense pek rağbet görmemiş, arada kaynayıp gitmiş. Canlanmayı hakediyor diye düşündüm.
(19/04/2012, Saat: 17:32)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haftada 6 gün hızlı ve özensiz traş olduğum zamanlar ; tahriş ve cildin hızlı düzelmesi için kullandığım preparat
not: sürüldükten itibaren ilk beş dakika hafif yanma hissi oluşturur.

images?q=tbn:ANd9GcQYXZ3iKq-K68EIxzqgfEg...l54BL0fkNn

Kesinlikle çok başarılı bir ürün. Geçen hafta elimi yaktım, 5 sn içinde kocaman su topladı. Tam eyvah dedim ki, aklıma Madècassol geldi. Sürdüm. Acısı hemen dindi ve yarım saat içinde şişi indirdi. Ertesi gün gözlerime inanamadım. Cidden mucizevi bir krem bu. Bazen aceleden kötü tıraş olduğumda kullanıyorum, tahrişi hemen kesiyor. Yalnız dikkat etmek lazım, sürdükten sonra güneşe çıkmamak gerekiyormuş. Şiddetle tavsiye ediyorum.
@Lorenzo Üstad Neden güneşe çıkmamak gerekiyor ki acaba,biliyor musunuz?Arazi şartlarında güneş görüyoruz ister istemez,işime yaramaz mı acaba?Ne düşünüyorsunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Sevgili@ahraz, bu ürünü epeyce incelemiştim. Forumlarda ve doktor tavsiyelerinde, "güneşle birleştiğinde leke yapma ihtimali" üzerinde duruluyor sürekli. Etken maddesi buna sebebiyet veriyor demek ki. Arazi şartlarında daha da çok ihtiyacınız vardır sizin. Genelde gece yatarken tavsiye ediliyor. Yazın ben yüzüme kullanmıyorum. Ama çok etkili bir merhem. Sürekli kullanıldığında ciltteki eski yara, sivikce vs. izleri dahi yok ettiği söyleniyor. Yaklaşık 3 aydır, yanağımdaki gençliğimden kalma acemilik ustura izini neredeyse yok etti. Güneş lekelerini de uzun süreli kullanımda epeyce belirsizleştirdiğini gözlerimle gördüm. Ama güneşte leke bırakıyormuş işte, tek handikapı bu.
@Lorenzo @Kızılsakal-57 Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.Mutlaka bulundurmakta fayda var o zaman.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@Lorenzo ve @Kızılsakal-57 komşularım açoklamalarınız için bende çok teşekkür ederim, özellikle güneş konusunda, prospektüste dikkat etmemişim.
Bende ihtiyaç olunca kullanmaktayım ve sonuç dediğiniz gibi gayet etkili.

Madecassol kesinlikle inanılmaz bir krem. Hametan da kullanmıştım ama madecassol daha faydalı oldu ben de.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,327 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Etrafiniza ornek olup tavsiye ve bilgi veriyor musunuz? tugruldogan 26 25,578 25/10/2019, Saat: 16:22
Son Yorum: hlkkzn
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,012 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,298 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,319 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  tıraş kutusu tavsiye interrr 8 5,847 02/02/2017, Saat: 13:13
Son Yorum: ArdıçKatranı
  Uzun sap için tavsiye Viyaduk 9 13,259 25/04/2014, Saat: 01:49
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü: