Tavsiye Ediyorum
Rica ederim arkadaşlar, ne demek.
Özellikle razor burn üzerine yoğulaştım bu ara. Neden derseniz, aynı zamanda 5 adet domuz fırçamı yüzümde defalarca köpürtüp -hangi akla hizmetse- yüzümü parçaladım. "Brush burn" oldum yani şu yaşımda. İnanılmaz bir acı ile kıpķırmızı oldum. Üzerine bir de ertesi gün tıraş oldum (aklınızdan geçeni biliyorum, aynen öyleyim)  Madécassol sürdüm hemen, Günde iki kez de elma sirkesi ile yıkadim. Şimdi tahriş olan bölgeledeki kabuklanma, yerini tertemiz bir cilde bıraktı.
Jilet yanığı, kıl dönmesi, tahriş vs. için çok başarılı, deneyimlenmiş ve çok basit taktikler buldum. Özellikle hafta sonu bizim işler nefes aldirtmaz, çok yorgunum. En kısa sürede paylaşacağım.
(20/02/2017, Saat: 02:00)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim arkadaşlar, ne demek.
Özellikle razor burn üzerine yoğulaştım bu ara. Neden derseniz, aynı zamanda 5 adet domuz fırçamı yüzümde defalarca köpürtüp -hangi akla hizmetse- yüzümü parçaladım. "Brush burn" oldum yani şu yaşımda. İnanılmaz bir acı ile kıpķırmızı oldum. Üzerine bir de ertesi gün tıraş oldum (aklınızdan geçeni biliyorum, aynen öyleyim)  Madécassol sürdüm hemen, Günde iki kez de elma sirkesi ile yıkadim. Şimdi tahriş olan bölgeledeki kabuklanma, yerini tertemiz bir cilde bıraktı.

Geçmiş olsun komşum Sad bu yaptığınız uygulama kaç günde sonuç verdi peki?
(20/02/2017, Saat: 02:08)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet yanığı, kıl dönmesi, tahriş vs. için çok başarılı, deneyimlenmiş ve çok basit taktikler buldum. Özellikle hafta sonu bizim işler nefes aldirtmaz, çok yorgunum. En kısa sürede paylaşacağım.

@Lorenzo üstadım hepsinin bir başlık altında olmasının gerçekten çok yararı olur, yabancı forumlar "Prevention is better than cure" yaklaşımı ile genelde teknik üzerinde durmuş. Siz tecrübelerinizle önlemin yanında kullandığınız malzeme ve tedaviyide eklerseniz şahsen mutlu olurum.
Haftasonu yorgunluğunuzun üstüne birde ben ek yük getirmedim dilerim. Güzel çalışmanızı dört gözle bekliyoruzzz Smile

(20/02/2017, Saat: 08:06)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun komşum Sad bu yaptığınız uygulama kaç günde sonuç verdi peki?

Teşekkür ederim @rating komşum, ilk gün kıpkırmızı oldum, elimi dahi süremedim, müthiş acıyordu. 2. gün kızarıklık karardı, cildim sertleşti ve hafif kabuk bağladı. Hatta iz kalacak diye endişelendim, o kadar kötüydü. 3. Gün hafif düzelmeye başladı. 4. gün ballı elma sirkesi ve Madécassol uygulamasına ek olarak  hindistancevizi yağı ile masaj yapıp banyoya girdim. Çıktığımda tamamen soyulmuş ve pespembe pırıl pırıl bir cilt çıkmıştı, çok şaşırdım. Bugün 5. gün ve cildim tıraşa hazır görünüyor. Çok hafif bir tatlı pembelik görüyorum beyaz sakallarımın altında. 2. gün tıraş olmasaydım sanırım 3. gün olay bitecekti. Ekstra zorlamam tuz biber ekti. Önlem olarak bir süre porsukla tasta köpürtme yapacağım. Selamlar.
Resim de ekleyeyim. 2. gün yüzümün büyük bölümü, boğaz bölgesi hariç kararmıştı. Şu an bu şekilde.
2vnnltd.jpg
(20/02/2017, Saat: 08:11)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo üstadım hepsinin bir başlık altında olmasının gerçekten çok yararı olur, yabancı forumlar "Prevention is better than cure" yaklaşımı ile genelde teknik üzerinde durmuş. Siz tecrübelerinizle önlemin yanında kullandığınız malzeme ve tedaviyide eklerseniz şahsen mutlu olurum.
Haftasonu yorgunluğunuzun üstüne birde ben ek yük getirmedim dilerim. Güzel çalışmanızı dört gözle bekliyoruzzz Smile

Neden yük olsun @Tahir üstadım Smile Rating komşum süreci sormuş, yukarıda yazdım özetle. Daha detaylı olarak ilk fırsatta yazacağım. Selamlar.
@Lorenzo komşum tekrar geçmiş olsun iyi bir tedaviyle atlatmışsınız, iz kalmaması çok iyi.

Ben de geleneksel tıraşa ilk başladığımda break-in sürecine girmemiş semogue 830 ile brush burn yaşamıştım sizi iyi anlıyorum Smile cevabınız için teşekkür ediyorum.
@Lorenzo komşum çok çok geçmiş olsun..Ciddi tahriş olmuş;( yinede kısa zamanda toparlamışsınız..

@Lorenzo komşu geçmiş olsun . Fırçalar katliama uğramıştır şimdi Smile porsuktan şaşma
@rating
@Tahir
@Nani Kuş
Üstadlar tekrar teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Etrafiniza ornek olup tavsiye ve bilgi veriyor musunuz? tugruldogan 26 25,379 25/10/2019, Saat: 16:22
Son Yorum: hlkkzn
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 7,904 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,167 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı
  Yeni Ürünler İçin Tavsiye coldbeer 17 9,112 19/09/2018, Saat: 18:19
Son Yorum: coldbeer
  tıraş kutusu tavsiye interrr 8 5,780 02/02/2017, Saat: 13:13
Son Yorum: ArdıçKatranı
  Uzun sap için tavsiye Viyaduk 9 13,192 25/04/2014, Saat: 01:49
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü: