Wilkinson Sword Classic vs Rimei
Arkadaşlar jilet önerisi ile ilgili açtığım başlıkta makine ile ilgili de kafam karıştı.Sizce bu makinelerden hangisi daha iyi veya artıları eksileri nelerdir birbirlerine göre?Bir de Yuma 'ya bakılır mı bunlar varken?(Buarada sorum hassas cilt yumuşak-ince ve seyrek sakallar için akıcı,hızlı ,tahrişsiz, yanmasız,kızarıklık olmadan konforlu ve hızlı traş açısından-Bu 3'ü arasında tabi daha iyi makineler var muhakkak)
Yuma'yı boş verin ama bu ikisini de alın mutlaka, birbirlerinden tamamen farklı karakterdeler. Zaten 15 tl ancak tutar ikisi birlikte.
(05/01/2016, Saat: 17:03)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma'yı boş verin ama bu ikisini de alın mutlaka, birbirlerinden tamamen farklı karakterdeler. Zaten 15 tl ancak tutar ikisi birlikte.
2 'si de mevcut fakat olmayan tecrübem dolayısıyla hangisinin daha iyi performans verdiğini anlayamadığım için siz üstadlara başvurmak istedim.Araştırmalarım sonucu daha mild olan Ws daha iyi olur diye düşünmüştüm ama bilemiyorum
Rimei kullanmadığım için kıyaslayamayacağım; ancak Rimei kullananlar Wilkinson Sword Classic a göre daha agresif bir tıraş verdiğini tecrübe etmişler.

Wilkinson Sword Classic, Rimei gibi tıraş aletlerinin "Başlangıç Aleti" olarak değerlendirilmesi ve yaprak jiletle tıraşa başkayacaklara tavsiye edilmesinin sebebi, öncelikle kullan-at tıraş bıçaklardan gelen alışkanlıkların bu ekonomik tıraş aletleriye giderilmesi ve yaprak jiletle tıraş tekniğine alışılması; bu alışma sürecinde eğer yaprak jiletin verdiği tıraşa alışılamayıp yaprak jiletle tıraştan memnun kalınmayacaksa yüksek meblağlı tıraş aletleri yerine ekonomik tıraş aletleriyle bu tecrübe sürecinin tamamlanması içindir.

Aslında yeni başlayanlar için ayarlı tıraş aletleri bence daha uygundur; çünkü agresif ya da yumuşak tek tıraş aletiyle bu tecrübe süreci başladığında kişi yaprak jiletle tıraştan soğuyabilir. Ayarlı tıraş aletlerinde ise agresiflik derecesini kullanıcı kendisi ayarlayabildiği için önce düşük ayarlarda tıraş olarak yaprak jiletle tıraş tekniğine alışır, kullan-at tıraş bıçaklarından gelen alışkanlıklardan yaprak jiletle tıraş tekniğine geçişte (bastırmama, doğru açıyla tıraş olma vs.) zamanla hangi ayarın kendisi için uygun olduğunu tecrübe eder ve sonrasında yumuşak (mild) tıraş aletinin mi agresif (yakın tıraş sağlayan) tıraş aletinin mi kendisine uygun oluğunu yoksa kullan-at tıraş bıçaklarıyla devam etmesi gerektiğini mi deneyimlemiş olur.

Wilkinson Sword Classic ise çok yumuşak (mild) tıraş vermesi özelliğiyle kullan-at tıraş bıçaklarından gelen alışkanlıklarla yaprak jiletle tıraşa geçişte yaprak jiletle tıraşın olası tehlikelerini üst seviyede önleyebilecek bir alettir.
WS mild, rimei ise ondan daha agresif bir alettir. Saydıklarınız içerisinden sadece birkaç kez rimei 'yi kullandım. Beklediğimden iyi sonuç aldım. @arandur komşuma katılıyorum. Yuma'yı bilmem ama hem WS hem de rimei alabilirsiniz. WS 10 TL. rimei ise 5 TL. civarında. Belirttiğiniz sakal profiline göre bence her iki alette olur.
(05/01/2016, Saat: 17:13)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei kullanmadığım için kıyaslayamayacağım; ancak Rimei kullananlar Wilkinson Sword Classic a göre daha agresif bir tıraş verdiğini tecrübe etmişler.

Wilkinson Sword Classic, Rimei  gibi tıraş aletlerinin "Başlangıç Aleti" olarak değerlendirilmesi ve yaprak jiletle tıraşa başkayacaklara tavsiye edilmesinin sebebi, öncelikle kullan-at tıraş bıçaklardan gelen alışkanlıkların bu ekonomik tıraş aletleriye giderilmesi ve yaprak jiletle tıraş tekniğine alışılması; bu alışma sürecinde eğer yaprak jiletin verdiği tıraşa alışılamayıp yaprak jiletle tıraştan memnun kalınmayacaksa yüksek meblağlı tıraş aletleri yerine ekonomik tıraş aletleriyle bu tecrübe sürecinin tamamlanması içindir.

Aslında yeni başlayanlar için ayarlı tıraş aletleri bence daha uygundur; çünkü agresif ya da yumuşak tek tıraş aletiyle bu tecrübe süreci başladığında kişi yaprak jiletle tıraştan soğuyabilir. Ayarlı tıraş aletlerinde ise agresiflik derecesini kullanıcı kendisi ayarlayabildiği için önce düşük ayarlarda tıraş olarak yaprak jiletle tıraş tekniğine alışır, kullan-at tıraş bıçaklarından gelen alışkanlıklardan yaprak jiletle tıraş tekniğine geçişte (bastırmama, doğru açıyla tıraş olma vs.) zamanla hangi ayarın kendisi için uygun olduğunu tecrübe eder ve sonrasında yumuşak (mild) tıraş aletinin mi agresif (yakın tıraş sağlayan) tıraş aletinin mi kendisine uygun oluğunu yoksa kullan-at tıraş bıçaklarıyla devam etmesi gerektiğini mi deneyimlemiş olur.

Wilkinson Sword Classic ise çok yumuşak (mild) tıraş vermesi özelliğiyle kullan-at tıraş bıçaklarından gelen alışkanlıklarla yaprak jiletle tıraşa geçişte yaprak jiletle tıraşın olası tehlikelerini üst seviyede önleyebilecek bir alettir.
Doğru şekilde kullanılırsa 2 siyle de aynı sonuçar alınabilir mi?Alınabilirse hangisinin daha uygun olduğunu belirleme kriteri nedir acaba?(Çok saçma bir soru olabilir cahilliğime vermenizi rica ediyorum)
(05/01/2016, Saat: 17:12)mustafayazar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 'si de mevcut fakat olmayan tecrübem dolayısıyla hangisinin daha iyi performans verdiğini anlayamadığım için siz üstadlara başvurmak istedim.Araştırmalarım sonucu daha mild olan Ws daha iyi olur diye düşünmüştüm ama bilemiyorum

İki tıraş aleti de sizde mevcut olduğuna göre "Yeni başlayan için jilet seçimi" (http://www.geltir.com/thread-6863-page-2.html) konunuzdaki tavsiye edilen jiletlerle tıraştan tıraşa iki tıraş aletiyle de acele etmeden tıraş olarak hangi tür tıraş aletinin size uygun olacağını deneyimlemenizi önerebilirim.
(05/01/2016, Saat: 17:24)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki tıraş aleti de sizde mevcut olduğuna göre "Yeni başlayan için jilet seçimi" (http://www.geltir.com/thread-6863-page-2.html) konunuzdaki tavsiye edilen jiletlerle  tıraştan tıraşa iki tıraş aletiyle de acele etmeden tıraş olarak hangi tür tıraş aletinin size uygun olacağını deneyimlemenizi önerebilirim.
Teşekkür ederim
(05/01/2016, Saat: 17:20)mustafayazar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğru şekilde kullanılırsa 2 siyle de aynı sonuçar alınabilir mi?Alınabilirse hangisinin daha uygun olduğunu belirleme kriteri nedir acaba?(Çok saçma bir soru olabilir cahilliğime vermenizi rica ediyorum)

Estağfurullah

Şimdi burda sonuç almamamız ve tıraş aletinin/jiletin uygunluğunu belirleme ölçütü, olduğumuz tıraştan memnuniyet düzeyimiz. Tıraş istediğimiz temizlikte oldu mu? Tıraş sonrası alınmayan sakal kaldı mı? Tıraş sonrası tahriş durumu nasıl? Rahatsız edici bir tıraş mı oldu? gibi soruların cevabı ve yaprak jiletle tıraştaki el alışkanlığının gelişmesi.

Acele etmeden, yüksek konsantrasyonla, bastırmadan ve forumun "Acemiler İçin Tıraş Teknikleri" bölümünde bulacağınız doğru açılarla tıraş olarak yaprak jiletle tıraş alışkanlığını edinebilirsiniz.
(05/01/2016, Saat: 17:38)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estağfurullah

Şimdi burda sonuç almamamız ve tıraş aletinin/jiletin uygunluğunu belirleme ölçütü, olduğumuz tıraştan memnuniyet düzeyimiz. Tıraş istediğimiz temizlikte oldu mu? Tıraş sonrası alınmayan sakal kaldı mı? Tıraş sonrası tahriş durumu nasıl? Rahatsız edici bir tıraş mı oldu? gibi soruların cevabı ve yaprak jiletle tıraştaki el alışkanlığının gelişmesi.

Acele etmeden, yüksek konsantrasyonla, bastırmadan ve forumun "Acemiler İçin Tıraş Teknikleri" bölümünde bulacağınız doğru açılarla tıraş olarak yaprak jiletle tıraş alışkanlığını edinebilirsiniz.
Teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,611 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,164 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  Wilkinson Quattro Titanium ts9funk 14 21,117 07/12/2017, Saat: 10:45
Son Yorum: kokopelli
  N11 Wilkinson Sword Quattro Tıraş Seti Bay ve Bayan için 9.90 TL Tarık 4 5,392 21/03/2017, Saat: 22:14
Son Yorum: hattusha

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: