Yeni başlayan için jilet seçimi
Arkadaşlar merhabalar.Foruma yeni üye oldum umarım yanlış yere konu açmamışımdır.
Geleneksel traşa bu forum sayesinde yeni başlayan biri olarak sizlere bir sorum olacaktı.
Öncelikle cilt ve sakal tipimi belirteyim:Cildim karma cilt tipi(bazı yerler yağlı bazı yerler kuru) ve Hassas.Sakalım ise Seyrek ve Yumuşak-İnce.
Kullandığım makine Wilkinson Sword Classic(Rimei de var ama Wilkinson araştırmalarıma göre bana daha uygun)
Sizden ricam jilet tavsiyesi.Jiletten beklentilerim ise şunlar:1-Tahriş, kızarıklık ,yanma yaşatmaması(konforlu oluyor galiba) 2-Hızlı traşa imkan vermesi
3-Nasıl anlatılır bilmem ama yüzde yağ gibi akması diyeyim tabiri caizse 4-Mümkün olduğunca çok pahalı olmaması ve Türkiye'de bulunabilir olması
  Çok şey mi istedim bilmiyorum arkadaşlar biraz uzun oldu galiba.Şimdiden teşekkür ederim
Her jileti rahatlıkla kullanabilirsiniz. En kötü denilen jiletler bile çok güzel iş görüyor. İmpada çeşit çok...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(05/01/2016, Saat: 00:28)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her jileti rahatlıkla kullanabilirsiniz. En kötü denilen jiletler bile çok güzel iş görüyor. İmpada çeşit çok...
Teşekkür ederim
Merhaba Mustafa Bey, forumumuza hoş geldiniz.

(04/01/2016, Saat: 23:50)mustafayazar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1-Tahriş kızarıklık yanma yaşatmaması(konforlu oluyor galiba) 2-Hızlı traşa imkan vermesi
3-Nasıl anlatılır bilmem ama yüzde yağ gibi akması diyeyim tabiri caizse 4-Mümkün oldğunca çok pahalı olmaması ve Türkiye'de bulunabilir olması

Bu yazdığınız kriterler zaten hepimizin aradığı kriterler ancak bu kişiden kişiye değişiklik gösteriyor ve bunu siz kendiniz bulacaksınız. Her yeni başlayan arkadaşımıza tavsiyemiz şudur: kendinize bir jilet karma paketi sipariş edin ve sırasıyla aynı şartlarda bu jiletleri deneyin. Böylelikle kendinize uygun jilet veya jiletleri bulabilirsiniz. http://www.extrashaving.com sitesi yerli geleneksel tıraş sitesidir, sahibi aynı zamanda forum üyemiz Mustafa beydir (impaticaret).

İyi forumlar.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(05/01/2016, Saat: 00:34)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Mustafa Bey, forumumuza hoş geldiniz.

Bu yazdığınız kriterler zaten hepimizin aradığı kriterler ancak bu kişiden kişiye değişiklik gösteriyor ve bunu siz kendiniz bulacaksınız. Her yeni başlayan arkadaşımıza tavsiyemiz şudur: kendinize bir jilet karma paketi sipariş edin ve sırasıyla aynı şartlarda bu jiletleri deneyin. Böylelikle kendinize uygun jilet veya jiletleri bulabilirsiniz. http://www.extrashaving.com sitesi yerli geleneksel tıraş sitesidir, sahibi aynı zamanda forum üyemiz Mustafa beydir (impaticaret).

İyi forumlar.

Teşekkür ederim
Gillette 7 o'clock sharp edge... konforlu ve tahrişsiz tıraşta favorim.
Hoş geldiniz. Forumun ilgili başlıklarını incelerseniz jiletin kişiden kişiye çok değişken bir husus olduğunu görürsünüz. En fazla 5'er ya da 10'ar adet farklı marka jiletleri alıp denemeniz önerilir. Zamanla kendinize en uygun olanları ancak bu şekilde keşfedebilirsiniz.
Teşekkürler arkadaşlar
foruma hoşgeldiniz.
jilet seçiminde denemekten başka çıkar yol yok.
denemeye türkiyede bulunan jiletlerden başlayın derim, kendinize uygun jileti bulursanız hem tedariği kolay olur hemde fiyatı uygun olur.
marketlerde bulabileceğiniz permasharp oldukça keskindir ama pek konforlu değil,ben seviyorum, mutlaka deneyin ama ilk denemeleriniz dikkatli olsun
berber toptancılarında vs bulabileceğiniz yeşil astra da keskindir. Mavi astra pek keskin değil ama beğeneni çok.
rapira: beğenen var ama keskin değil, yinede bulunabilir ve ucuz olduğu için denemeye değer.
derby ve bir ihtimal bulabileceğiniz wilkinson keskinliği kötü olduğu için pek beğenilmiyor ama imkan olursa deneyin.
yurtdışı jiletlere yönelecekseniz benim favorim polsilver.
impa ticaretten birkaç paket deneme jileti edinebilirsiniz.polsilver, gilette sharp edge vs
umarım en kısa sürede en az tahrişle uygun jileti bulursunuz Smile
keyifli tıraşlar dilerim
(05/01/2016, Saat: 02:31)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: foruma hoşgeldiniz.
jilet seçiminde denemekten başka çıkar yol yok.
denemeye türkiyede bulunan jiletlerden başlayın derim, kendinize uygun jileti bulursanız hem tedariği kolay olur hemde fiyatı uygun olur.
marketlerde bulabileceğiniz permasharp oldukça keskindir ama pek konforlu değil,ben seviyorum, mutlaka deneyin ama ilk denemeleriniz dikkatli olsun
berber toptancılarında vs bulabileceğiniz yeşil astra da keskindir. Mavi astra pek keskin değil ama beğeneni çok.
rapira: beğenen var ama keskin değil, yinede bulunabilir ve ucuz olduğu için denemeye değer.
derby ve bir ihtimal bulabileceğiniz wilkinson keskinliği kötü olduğu için pek beğenilmiyor ama imkan olursa deneyin.
yurtdışı jiletlere yönelecekseniz benim favorim polsilver.
impa ticaretten birkaç paket deneme jileti edinebilirsiniz.polsilver, gilette sharp edge vs
umarım en kısa sürede en az tahrişle uygun jileti bulursunuz Smile
keyifli tıraşlar dilerim
Teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,525 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,889 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,557 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,403 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,843 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 4,013 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,893 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,360 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,147 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,242 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: