Orta sınıf phablet tavsiyesi
(09/12/2015, Saat: 17:18)Cesko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Cihazdan memnun musunuz? İzlenimleriniz neler? Ben Asus Zenphone6 kullanıyorum. Şirketin cihazı. Şahsi bir şey almayı düşünüyorum.

Merhaba, sevdiğim ve sevmediğim yanları var ama genel olarak memnunum.

Sevdiğim yanları:

-Ekran boyutu
-Özellikle ön kamera kalitesi
-standbye pil ömrü
-çok düşük sar değeri

sevmediğim tarafları
-çok kötü hoparlör kalitesi
-bazı yazılımsal sorunlar
-şarj süresinin uzun olması
-çekimi biraz zayıf

Bu telefonun temel sorunu bence hoparlör sesi ve şarj süresi. Tek mono hoparlörü var ve teneke gibi çok kötü ses veriyor. Şarj aleti de düşük amper uzun sürüyor, yüksek amperli aletle sorun çözülüyor. Ekran amoled canlılığında değil ama parlaklık iyi. Ön kamerası hakikaten çok başarılı selfie için ideal. Hatta belki selfie için piyasadaki en iyi telefon. Genel çalışma hızı orta sınıf telefon ayarında. Hep yağ gibi akmıyor ama pek takılıyor da diyemem. Ahize hoparlörünü sevmedim kulağı tam ortalamak gerekiyor. Bazı yazılımsal sorunlar yüzünden arada bir hafif sapıtıyor. Yeni android güncellemesini bekliyoruz. Hafif kullanımla bana 2 tam gün rahat çıkıyor hatta hala %20 falan pil kalıyor ki stamina moda alsanız onla bir yarım gün daha gidiyor. Yoğun internet, oyun, video, müzik kurcalarım diyorsanız 1 gün çıkıyor. Fakat pek kurcalamam, telefonu yanıtlarım, mesaj atarım durur diyorsanız, standbye süresi aşırı iyi. Sabah %100 şarjdan alıyorum, öğlen 2de en fazla %97'ye inmiş oluyor, o kadar bile inmiyor. 6" bence ideal ellerim küçük olmasına rağmen tek el çok rahat kullanıyorum. Arayüzüne alışınca basit ve samsunga göre daha temiz. Ascend mate ile arada kalmıştım ama onu yüksek sar değeri yüzünden eledim. Genel manada telden memnunum bir de android 6 gelsin pek çok sorunda çözüm bekliyoruz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Teşekkür ederim. Asus'ta da fotoğraf kalitesi çok iyi. Ses de iyi çıkıyor fakat yüksek çıkmıyor.
Asus mu, bu mu peki?
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.
(05/11/2015, Saat: 10:17)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar teşekkür ederim birkaç defa inceleme sonunda ihtiyaçlarımı en iyi karşılayacağını düşündüğüm c5 ultra sipariş verdim.

[/quote]

(09/12/2015, Saat: 17:18)Cesko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Cihazdan memnun musunuz? İzlenimleriniz neler? Ben Asus Zenphone6 kullanıyorum. Şirketin cihazı. Şahsi bir şey almayı düşünüyorum.

Lord Komşum geçmiş olsun ... cihaz seçiminizi sizin gibi detaylar konusunda hassas birine Smile yakıştıramadım açıkçası,piyasada OnePlus One 2 gibi bir cihazı hem phablet hem smartphone özelliklerini en uç noktada barındıran FP canavarını es geçmemeliydiniz...
yaklaşık 1 senedir Oneplus one modelini kullanıyorum 300€ civarı malolmuştu nakliyeyle beraber..hem donanım hem yazılım hem estetik her yönden güzel alet..bu adamların hedefi satış taktiğiyle olsun özenli dizaynlarıyla olsun Iphone tarzında bir android markası yaratmak ..şimdiye kadarki 3 cihazlarıyla(one Two ve X) epeyce aşama kaydettiler ..kesin tavsiye ediyorum...C5 in iade süresi dolmadıysa geri verip bunu alın komşum....alırsanız sonradan anlayacaksınız neden bu kadar övdüğümü
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@neoromancer iki defadır oneplus two almaktan vazgeçiyorum. Çok kararsıxım. iPhone kullanıcısı olarak beni hyal kırıklığına ugratır endişem var. Siz ne dersiniz bu hususta ?
www.BarbarosRazors.com

(09/12/2015, Saat: 19:23)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer iki defadır oneplus two almaktan vazgeçiyorum. Çok kararsıxım. iPhone kullanıcısı olarak beni hyal kırıklığına ugratır endişem var. Siz ne dersiniz bu hususta ?

walla diyeceklerimi dedim yukarda komşum...4 gb ramdan bahsediyoruz burdaSmile... akü desen cpu gpu desen ekran kamera ne biliym...üstün bir çalışma var ortada... 1-2 model sonra bu marka piyasadaki bütün Android cihazları siler süpürür gibi geliyor bana...fiatı 369$ Telefon daha çıkmadan 3,5 milyon satmıştı...artık gerisini siz düşünün
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Özellik ii ama teknik destek? İphonedan androide geçiş? Bunlar kurcalıyor kafamı Smile
www.BarbarosRazors.com

Lord Komşum geçmiş olsun ... cihaz seçiminizi sizin gibi detaylar konusunda hassas birine Smile yakıştıramadım açıkçası,piyasada OnePlus One 2 gibi bir cihazı hem phablet hem smartphone özelliklerini en uç noktada barındıran  FP canavarını es geçmemeliydiniz...
yaklaşık 1 senedir Oneplus one modelini kullanıyorum  300€ civarı malolmuştu nakliyeyle beraber..hem donanım hem yazılım hem estetik her yönden güzel alet..bu adamların hedefi  satış  taktiğiyle olsun özenli dizaynlarıyla olsun Iphone tarzında bir android markası yaratmak ..şimdiye kadarki 3 cihazlarıyla(one Two ve X) epeyce aşama kaydettiler ..kesin tavsiye ediyorum...C5 in iade süresi dolmadıysa geri verip bunu alın komşum....alırsanız sonradan anlayacaksınız neden  bu kadar övdüğümü
[/quote]

Komşum o chazı biliyorum ama ülkede pek bilinmemesi, servis anlamında sıkıntı yaratabileceğinden vazgeçtim. Bir de nihai kararımda mutlaka 6" ekranlı bir cihaz almaya karar verdim ki hiç pişman değilim. 5,5 ile 6 arasında 12,5mm bariz ekran farkı var. Ben daha ziyade internet için kullandığımdan çok güçlü özelliklerden ziyade büyük ekran önemliydi. Yoksa makul fiyata lg flex 2 de var oldukça güçlü donanımlı.
Android benim için saçma sapan bir sistem. Çöp evreni gibi bir şey. Hiç memnun değilim yıllardır. Ama iphone fiyatları 0km motorsiklet fiyatında olduğundan androide mecbur kalıyoruz.
(09/12/2015, Saat: 19:32)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellik ii ama teknik destek? İphonedan androide geçiş? Bunlar kurcalıyor kafamı Smile

yazılımsal sorun olması çok zor..çünkü Cyanogen ekibinin çekirdeği adamlarda...donanımsal da TR de sıkıntılı olabilir, geçen bir geldiğimde simkart yuvasında bir sorun olmuştu TR deki ustalar yapamadı(yazıcıoğlundaki usta boardu görünce bu nasıl bir alet-mükemmel yapmışlar demiş beğenmişti) ...alınca dikkatli kullanacaksınız ..çarpmayacak düşürmiyceksiniz...bir süre en azından ,piyasada çoğalınca oda çözülür bir süre sonra
xiaomi adli bir cihaz da önerdiler. Görüntüsü daha şık. Onu deneyen var mı?
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,606 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,624 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,773 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 75,247 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,328 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,377 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 285,439 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 26,378 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,719 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,966 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: