Tima TA-779 vs Ming Shi MP-023G
(29/12/2015, Saat: 01:31)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sonuç olarak Tima TA-779 sınıfta kaldı. Belki recklesstr'nin dediği gibi kusursuz tasarımı aramak gerekirdi ama sıfır ürünlerin kutuların açıp kurcalamak harcım olmamıştır hiç. Nacizane mini incelemem burada kıvrılıp dursun.

@recklesstr @arandur Ellerinize sağlık, yalnız mini incelemenin burada kıvrılıp durması da ayrı bir hoşluk olmuş Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
@UMUT_ @koolandgang beğenmenize sevindim komşular Smile
@arandur Emeğinize sağlık, çok güzel bir inceleme olmuş. İncelemelerin tek başlıkta toplanması da forum açısından isabet olmuş.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
ben çok begendim hacılar
yüzümü bile acıtmadı
size defolusu denk gelmiş herhal
yıllardır meraklıyım eski t arz jilet aletlerine
ilk defa kaliteli bi traş oldum bu aletle
hedefim featerin traş aletini almak
bence bu işte keyif ucuz bir şeyle yuksek kalite keyifler almak
çok pahalı alete verilen paraya yazık diye düşünüyorum
tima o açıdan kullanannı tatmin edecek düzeyde bir alet
arko traş sabunuda öyle ucuz ama keyfi yüksek bir ürün
Bu aleti 2 gün önce milyoncu dükkanından 5 TL'ye satın aldım. Görünümü ve kelebek mekanizması çok hoşuma gitti.

Başlığı açan arkadaş 15-20 tane arasında 1 tane düzgün bulmuştum demiş, ama benim aldığım yerde zaten 3 tane vardı.

Sonuç olarak tıraş olduğumda hissettiğim yüzümde kaymayan ve yüzümü kazıyormuşum hissi veren bir tıraş oldu. Kesikler de cabası.
Bendeki aletin tarağı ile bıçağın durma açısı 90 dereceye çok yakın. Bunun yanında jiletin yerleşiminde de sorun var. Jiletin bir tarafı diğerine göre daha dışarı çıkık. Ayrıca yamuklukta var sanırım.
Ama 2. denememde tarak yerine bıçağı tutan üst yüzeyden destek alarak açıyı ayarladığımda çok konforlu olmasa da kesik yapmadan tıraş olmayı başardım. Sanırım bu aletle tıraş olmayı becerdiysem usturaya geçebilirim. Hatta belki ustura bile bu aletten daha konforlu tıraş sağlar.

Bu tür aletlerin standardı olmaması çok kötü. Oysa ki görüntüsünü, eldeki hissini ve kelebek mekanizmasını çok sevmiştim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  tima tıraş makinası srwann 19 27,634 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: