Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood
Cumartesi günkü buluşmada @cihankeskin arkadaşımızın verdiği testerlardan biri olan Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood ile bu akşam tıraş oldum. Minik kaseden 2 kullanımlık krem çıktığı için bir sonraki tıraşı da bununla olup farklılık varsa onları da eklemeyi düşünüyorum.

EJ89 alet, EJ Super Badger fırça ve yine cumartesi günkü buluşmamızda verilen (veren arkadaşın adını bilmiyorum. Kendisinden özür dilerim) Personna jilet Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood'a tıraşta eşlik etti.

Az bir suyla çok iyi köpük yaptı. Köpük kalitesi iyiydi. Koyu kıvamlı değildi fakat kıvamı tatminkardı.
Çok yağlı bir his bırakmasa da kayganlık da ideal ölçülerdeydi.
Kokusu beklenenin aksine keskin değil. Sedir Ağacı adı verilen bir tıraş kreminden daha keskin bir sedir kokusu beklentisindeydim fakat koku vasattı.

Neticede kalite hissini veren, konforlu bir tıraş sağlayan bir ürün. Kişisel olarak 4,2/5 veririm.
(Personna jilet de söylendiği gibi günlük tıraşta rahatça kullanılabilecek keskinlikte. Her yönü birer kez kullanacağım, yani 2 tıraş anca çıkartır)

Cihan arkadaşımızdan daha detaylı ve fotolu bir yorum ziyadesiyle aydınlatıcı olacaktır.
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.
Bende kullanmıştım hem avokado hem pepper hem de cedar.
Pepper hem koku hem performans olarak geçer not almıştı.Avokado koku muhteşem doygun performans fena değil idi ondan impadan büyük boy aldım. Cedar ise ne koku ne performans olarak beğenmediğim bir üründü , hani bir şeyler yapalım da ne yapalım sorusunun yanıtı gibi...belki şanssız batch bana gelmiştir kim bilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Caderwood şu an benim kullandığım en iyi krem diyebilirim,parasının hakkını veren bir ürün...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(23/12/2015, Saat: 11:35)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Caderwood şu an benim kullandığım en iyi krem diyebilirim,parasının hakkını veren bir ürün...

Daha dün elime geçti.Dün de yazılanları okuyunca şaşırdım.Açıp koklamaya fırsatım da olmadı.
Şimdi siz böyle yazınca şevke geldim, akşam bir açalım bakalım Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(23/12/2015, Saat: 12:42)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha dün elime geçti.Dün de yazılanları okuyunca şaşırdım.Açıp koklamaya fırsatım da olmadı.
Şimdi siz böyle yazınca şevke geldim, akşam bir açalım bakalım Smile

Çok fazla krem kullanmadım, özellikle musgo reali çok merak ediyorum,kullandığım sabun ve kremler arasında en memnun kaldığım diyebilirim. En son Truefitt & Hill Authentic No.10 Finest Shaving Cream kullandım ondan bile bir tık iyi,tabi bu benim görüşüm..
Saygılar..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Ben de pek krem kullanıcısı sayılmam (Arko, Gibbs, vs... saymıyorum). Body Shop Maca Root kremlere yönelmemi sağladı.Öncesinde aldığım Edwin Jagger'ı bir kez kullandım bana hiç yaramadı.Son olarak I Coloniali ile krem işi zirve yaptı. @Bruce sandalwood'u tavsiye etti.Ben de söz verdim alacağım diye ama meret yok satıyor. İmpa'da da ağaç kase de olanı kalmış sadece. Yurtdışında da yok satıyor.Ben de sediri severim, TOBS'a da Cedar'la gireyim dedim Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Bu kremi forumda ilk alan bendim ama konusunu açmadım. Aylardır bekliyorum birisi incelemesini yapsın diye. Şu ara çok yoğunum ama bir kaç haft daha inceleyen olmazsa ben yaparım incelemeyi arkadaşlar. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Cihan hocam inceleme listeniz kabardi farkindaysaniz Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Bugün sabah tıraşında müşerref olduk Cedarwood'la. Öncelikle ben kokusunu beğendim ama beğenmeyenler de olabilir.
Koku konusu ince bir mesele, görecedir deyip geçelim.Diğer taraftan ilk kullanımda ben de bıraktığı izlenim gayet iyi.
Kayganlaştırması, yumuşatması, köpüğü, hacmi, kıvamı yerinde.Yalnız tıraştan sonra kalıcılığı pek yok gibi.Mesela I Coloniali'den sonra balsam kullanmamak keyfe keder.Ama Cedarwood'dan sonra cildimde bir gerilme oldu.Bunun haricinde beğendim.İlk defa kullandım, biraz da aceleye geldi.Eğer tıraştan sonra da gerilme meselesi kalmazsa çok hoş bir krem diyerek güncelleme yapabilirim.Gelelim asıl ölçüme bir daha alır mıyım ? Şimdi o kadar ürün var ki elimde ve yolda bir daha alır mıyım açıkçası emin değilim.Bu arada bunlar tükenirken bir ton yeni ürün çıkıyor.O zaman şöyle diyeyim. I Coloniali'yi kullandığımda, hemen ertesi gün İmpa'da nesi var nesi yok almıştım Smile
Merhaba,
Öncelikle @cihankeskin'e verdiği numuneler için tekrar teşekkür ederim. Verilen numune ile 2. ve üçüncü tıraşımı da oldum. Söylenildiği gibi ciltte kokusu kalıcı değil fakat fırçayı epey sardı kokusu.
Kayganlık, yumuşatma, köpük kıvamı konusunda fikrim değişmedi hala iyi olduğunu düşünüyorum.
Gerilme değilse de tıraş sonrası nemlendirmede zayıf kaldı biraz. Kuruluk hissettim.

Bu notlar burada dursun. Tıraş kremi veya sabunu arayışıma devam edeceğim. Zaten elimde daha 10'dan fazla numune var. Bu hızla gidersem hepsini 5 aydan önce bitirmem zor. Fakat EJ Super Badgen içir sanırım Krem, sabundan daha uygun..
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor Of Old Bond Street piankhy 311 287,753 06/07/2023, Saat: 09:33
Son Yorum: Murathan Kurt
  TOBS Grapefruit Tıraş kremi. Delidumrul 15 21,550 22/08/2020, Saat: 22:17
Son Yorum: trooper_gs
  TOBS Coconut Luxury Shaving Cream ardanadam 25 13,550 22/01/2019, Saat: 19:54
Son Yorum: Sofistike
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,954 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor Rose linguist 12 17,845 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: