Hangisi?
selam arkadaslar, elime eski bir alet gecti. Gillette nenin hangisinden ve kac seneliktir?

250togz.jpg
5bnyr.jpg
gillette tech ball end
1930 lar ve civarı sanırım üretim tarihi

güzel bir makine
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
ilk trasimi denedim bugun. normalde merkure kullaniyorum, cekic gibi, bu yaninda daha rahat, jiletide SUPER-MAX kullandim bu makinada, cok begendim, eski meski ama gercekten mukemmel. birde uzerinde eski kalintilar var, yesilimsi gibi. onlari nasil kaybedebilirim, acaba mumkunmu?
küflü yerleri
diş fırçası ile fırçalayın
karbonat
ve
cif kullanabilirsiniz
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
tsk ederim, yarin cif le denerim.
alet gillettenin ilk zamanlar üretilen tipteki modelinden. eski tip kalın 3 delikli jiletle kullanılan alet.şimdi kullandığımız jiletlerlede kullanılır tabi
merkurun hangi modelini kullanıyorsunuz? bu aletle merkuru kıyaslayabilirmisiniz?
alet gümüş kaplama görünüyor. tasın içine aluminyum folyo ve karbonat koyun üstüne aleti koyup sıcak su dökün. hem yeşillikler gider hem kaplaması korozyondan kurtulur ,parlar
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(18/04/2012, Saat: 00:13)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alet gillettenin ilk zamanlar üretilen tipteki modelinden. eski tip kalın 3 delikli jiletle kullanılan alet.şimdi kullandığımız jiletlerlede kullanılır tabi
merkurun hangi modelini kullanıyorsunuz? bu aletle merkuru kıyaslayabilirmisiniz?
alet gümüş kaplama görünüyor. tasın içine aluminyum folyo ve karbonat koyun üstüne aleti koyup sıcak su dökün. hem yeşillikler gider hem kaplaması korozyondan kurtulur ,parlar

Merhaba,
Bu işlemi biraz daha detaylı anlatır mısınız? Folyo ile sarıyor muyuz? Hangi aletler için uygun? Ne kadar bekliyoruz? vs.

Teşekkürler.
merkure futur kullaniyorum, cok rahat tiras ediyor, ama ikisini tam tamiyle kiyasliyama, bunu sadece denemistim, trasimi sabah oldugumdan alinacak pek birsey yoktu, ama kullanisi kolay gibime geldi, artik yarin sabah guzel bir tras olur sonra ikisinin arasini kiyaslarim. Smile
(18/04/2012, Saat: 00:22)staggerlee Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/04/2012, Saat: 00:13)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alet gillettenin ilk zamanlar üretilen tipteki modelinden. eski tip kalın 3 delikli jiletle kullanılan alet.şimdi kullandığımız jiletlerlede kullanılır tabi

Merhaba,
Bu işlemi biraz daha detaylı anlatır mısınız? Folyo ile sarıyor muyuz? Hangi aletler için uygun? Ne kadar bekliyoruz? vs.

Teşekkürler.

kaplamayı parlatma bakımından gümüş kaplama aletlerde sonuç verecektir ancak aleti temizleme,yeşillikler varsa onları kolayca temizleme bakımından her alette işe yarar. ama altın kaplama hassas olduğundan altın kaplılarda ve çatlağı kırığı olan aletlerde kullanmayın.

alet folyoya sarılmayacak.folyoyu tasın tabanına düz serip üstüne aleti koyun üstünede karbonat serpin ve sıcak su dökün .etkiyi artırmak için tası ısıtıp biraz daha karbonat ekliyorlar.bekleme göz kararı
ben bazı bölümünde kaplaması kalkmış nikel kaplı alette yeşillikleri çıkarmak için denedim işe yaradı
http://trasklavuzu.blogspot.com/
selam arkadaslar, ayni basligin altindan sorayim dedim, elime bugun guzel bir makine gecti ama hangi marka oldugunu bulamadim. biraz agir bir makina.
icinde isvec jileti vardi. 2rpehd1.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Parker Variant, Merkur Futur ya da Merkur Progress.. Sizce bu üçünden hangisi? 40tansonra 39 15,827 07/03/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: 40tansonra
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,825 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr
  Tradere sb-ıkon dlc slant-feather as-d2-att m1 sızce hangısı ? Asit35 6 10,694 02/10/2014, Saat: 00:32
Son Yorum: arikanmd

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: