Timor TTO vs. Timor TTO
Timor=weishi gibi geldi bana.
(20/09/2016, Saat: 23:20)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Timor=weishi gibi geldi bana.

Weishi'nin Timor'un klonu olduğunu göz önünde bulundurunca bence gözleminiz gayet normal komşum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Panora avm de weishiile karşılaştırma şansı buldum ayırt etmek zordu
Selamlar timor ve weishi ikisi de var bende.Yine de timor weishiden biraz daha agresif gibi geldi bana.
Jiletiniz keskin olsun...İyi tıraşlar.
timor mu rimei'mi ?
Merhabalar,

İlk edindiğim makine ve ilk TTO'm bir Timor oldu. Timor 1322 nick'imi de bu sebeple aldım. Bildiğiniz gibi Timor 1322 parlak krom kaplı olanı.
Timor 1320 Mat Krom, Timor 1321 Mat Krom ve Timor 1340 ise uzun saplı verisyonları.
Feather Popular ile kıyaslamam sonucunda, Timor'un Feather'dan daha agresif olduğunu söyleyebilirim. Ancak kullandığınız jilet ile de alakalı. Timor'u şimdiye kadar Perma Sharp, Derby Extra, Bic Chrome Platinium,Feather, Zaza Platinium ile denedim.
Zaza ile tıraşımda sakalı çekiştirdiğimi farkettim. En kötü deneyimi Zaza Platinium ile yaşadım.
Timor'umu kullandıktan sonra havlu ile mümkün olduğunca kurulayıp kelebek kanatlarını açık olarak kurutuyorum. Daha sonra kaldırıyorum. (Yanlış anlaşılmayayım Feather'ıma da aynı özeni gösteriyorum, hiç birinin boynu bükük kalmasın)
Timor'un 88mm. lik sap uzunluğu bana oldukça uygun bir tutuş sağlıyor. İyiki uzun saplı olanı almamışım. Yüzeyindeki girinti ve çıkıntılar tutuşun oldukça kararlı olmasını sağlıyor. Bundan bir önceki tıraşımı iki makine ile oldum.
Bir tarafımı Timor diğer tarafımı ise Feather Popular ile aldım. Feather daha konforlu, Timor ise daha yakın bir tıraş sağladı. Timor kullandığımda 2 günde bir,Feather kullandığımda ise hergün tıraş olabiliyorum. İyi tıraşlar
Tüm komşulara selamlar. Uzun zamandır 1322 (parlak krom) modelini severek kullanıyorum. Genel olarak mild bir alet ama wilkinson sword classic kadar mild değil kesinlikle. Bir komşumuzun da belirttiği gibi (Kim olduğunu hatırlamıyorum. Kendisine özürlerimi ve selamlarımı iletirim.) mild olmasına rağmen hata affeden bir alet olmadığını düşünüyorum ben de. Bunun yanında garip bir şekilde bir tarafındaki jilet açıklığının diğer tarafa göre çok az bir miktar daha fazla olduğunu gözlemledim. Ancak tıraş esnasında kesim hissiyatı anlamında kayda değer bir fark hissetmedim. Bunu tecrübe eden başka komşularım oldu mu merak ediyorum doğrusu.

MRD-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell R1 ve Timor 1322 kıyaslaması Timor1322 17 10,972 15/06/2020, Saat: 11:59
Son Yorum: Oldstyle
  Timor TTO İncelemesi bayindirh 57 42,900 12/06/2019, Saat: 16:53
Son Yorum: rocnel
  Timor Razors totan35 12 17,326 26/04/2012, Saat: 12:37
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: