Jiletin Sakala Takılması
Sanırım köpüğünüz biraz kuru olmuş. Perma-Sharp normalde takılan bir jilet değildir. Biraz daha sulu bir köpük yaparak denemenizi tavsiye ederim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Yok dostum perma sharpla takilmadi zaten , Bu arada arkadaslar edwin jagger de89 um geldi bi de edwin jagger best badger . Yarin bakalim ona perma sharp takip pazar tirasimi olucam ama cok mutluyum gorunusunden bile banyoda Smile
Arkadaşlar yine ben son bir sorum olucaktı size , yeni gelen best badger'ı çok sevdim yumuşak ve etkili . Ancak arko ile derdim büyük . Arkoyu ne kadar susuz yapsam da kuru oluyor kaymıyor jilet yüzümde , sulu yapınca zaten ortada sabun kalmıyor yüzümde çok incecik su gibi kalıyor . Kreme döncem bu gidişle evde açılmamış paket TOBS var ama arkonun kokusunu çok sevdiğim için bırakamıyorum sizce hatam nerede ?
(13/12/2015, Saat: 13:56)BurakKaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yine ben son bir sorum olucaktı size , yeni gelen best badger'ı çok sevdim yumuşak ve etkili . Ancak arko ile derdim büyük . Arkoyu ne kadar susuz yapsam da kuru oluyor kaymıyor jilet yüzümde , sulu yapınca zaten ortada sabun kalmıyor yüzümde çok incecik su gibi kalıyor . Kreme döncem bu gidişle evde açılmamış paket TOBS var ama arkonun kokusunu çok sevdiğim için bırakamıyorum sizce hatam nerede ?

Eğer kullandığınız kase küçükse biraz daha büyüğünü kullanın, böylelikle daha rahat köpürtme işlemi yaparsınız. Küçük kaselerin çapı dar olduğu için iyi köpük yapmak biraz zor oluyor ve daha uzun sürüyor.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Arko kendisi çabuk kuruyan bir sabun olduğu için zaten uzun süren tıraşa müsade etmiyor. Diğer sabunlarla yaptığınız kremsi köpüğü arko ile yaparsanız kuru olacaktır.
Arko yapısı itibariyle biraz sulu bir köpük ile tıraş olmayı gerektiriyor. Alternatif bir çözüm olarak arkoyu yüzde değil kasede köpürtüp köpürtme kasesine 1-2 damla gliserin damlatmak düşünülebilir. İdeal kıvama kadar kasede köpürtüp sonra yüze uygulayın
(13/12/2015, Saat: 13:56)BurakKaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yine ben son bir sorum olucaktı size , yeni gelen best badger'ı çok sevdim yumuşak ve etkili . Ancak arko ile derdim büyük . Arkoyu ne kadar susuz yapsam da kuru oluyor kaymıyor jilet yüzümde , sulu yapınca zaten ortada sabun kalmıyor yüzümde çok incecik su gibi kalıyor . Kreme döncem bu gidişle evde açılmamış paket TOBS var ama arkonun kokusunu çok sevdiğim için bırakamıyorum sizce hatam nerede ?

Bir süre ılık suda beklettiğiniz fırçayı sabunla buluşturmadan önce silkeleyin ama çok değil. (şöyle 1-2 kez) Yani suyun fazlasını alacaksınız. Sonra kapta yükleme yapın. Köpürtmeye kapta devam edecekseniz kabı ters tutun ki fırçada fazla su kalmışsa aksın gitsin. Sabırla bir süre (fırçayı ters çevirdiğinizde köpük akmayıncaya kadar) köpürtmeye devam edin. Eğer yüzde köpürtme yapacaksanız yüklemeden sonra fırçayı kıvamlı ve dolgun bir köpük elde edinceye kadar yüzünüzde dolaştıracaksınız. Tüm bu süreçlerde eğer kuru köpük olursa (en başta fırçadan çok su atmışsanız) ara sıra fırçanın ucunu suya dokundurarak ya da elinizle birkaç damla su katarak köpüğü kıvamlı hale getirebilirsiniz. TOBS konusuna gelince hiç kullanmadım ama takip ettiğim kadarıyla başarılı bir sabun. Muhtemelen daha rahat edersiniz. Bir de imkanınız olursa Cella'yı deneyin derim. Bunlar kolay ve kaliteli köpük elde edebileceğiniz sabunlar. Merak etmeyin başta ben de sizin gibiydim. Zamanla hangi marka sabun ne kadar su ister, ne zaman suya doyar öğreniyorsunuz.
Bu dert bende de var. İki haftadır jiletle tıraş oluyorum. Alet olarak Zazor çift taraflı ve wilkinson klasik kullanıyorum. Derby Usta, Wilkinson Sword, Permasharp ve Yeşil Astra denedim. Bütün jiletler, her iki alette de çenemdeki sakallarda takılıyor.  

Aşağıdaki fotoğraf örneğin, sıcak bir banyo sonrası, proraso ve omega sentetik fırça ile yüzde yapılmış köpürtme ve 2 perde tıraş ve bir kaç rötuş denemesi sonrası çenemin durumu. Köpük krema kıvamında ve parmak arası testinde esnekti. Boyun altım ve yanaklar istediğim yakınlıkta, tahrişsiz, kesiksiz  ama çenemde hep sakal kalıyor. Sakallarım, yatık, sık ve sert.

Sorun tekniğimde mi yoksa alette mi emin değilim. Slant makine önerildiğini okudum ama sorunun makine olduğuna emin olmadan da pahalı yeni bir makine almak istemiyorum. Kartuşlara dönmek de kaşıntı, kızarıklık ve tahriş demek. Siz ne dersiniz ? Sorun kullandığım aletlerde mi, jiletlerde mi yoksa tekniğimde mi ?

IMG_20210410_222820_4.jpg
(11/04/2021, Saat: 14:20)italyanmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu dert bende de var. İki haftadır jiletle tıraş oluyorum. Alet olarak Zazor çift taraflı ve wilkinson klasik kullanıyorum. Derby Usta, Wilkinson Sword, Permasharp ve Yeşil Astra denedim. Bütün jiletler, her iki alette de çenemdeki sakallarda takılıyor.  

Aşağıdaki fotoğraf örneğin, sıcak bir banyo sonrası, proraso ve omega sentetik fırça ile yüzde yapılmış köpürtme ve 2 perde tıraş ve bir kaç rötuş denemesi sonrası çenemin durumu. Köpük krema kıvamında ve parmak arası testinde esnekti. Boyun altım ve yanaklar istediğim yakınlıkta, tahrişsiz, kesiksiz  ama çenemde hep sakal kalıyor. Sakallarım, yatık, sık ve sert.

Sorun tekniğimde mi yoksa alette mi emin değilim. Slant makine önerildiğini okudum ama sorunun makine olduğuna emin olmadan da pahalı yeni bir makine almak istemiyorum. Kartuşlara dönmek de kaşıntı, kızarıklık ve tahriş demek. Siz ne dersiniz ? Sorun kullandığım aletlerde mi, jiletlerde mi yoksa tekniğimde mi ?

bir de rimei DE alet deneyin . gillette; nacet, silver blue, paltinum gibi jiletlerle. elinizdeki makine ne ustura ne de DE Smile açıyı bulmak kıvrımlı yerlerde zorlayıcı olabilir. ya da ikinci eli takip edin uygun fiyatlı güzel makineler çıkabiliyor

https://www.extrashaving.com/rimei-3parc...aleti--409
@mtcn77 @mustbe komşum, ikinize de teşekkür ederim. sakal kalan yerlerde sakallarım aşağı doğru değil hafif çapraz çıkıyor. wtg, xtg, atg her yöne denedim. ATG zaten imkansız, diğer yönlere de jilet akmıyor. Rimei alıp bir de bu jiletlerle deneyeceğim.
(11/04/2021, Saat: 14:48)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir de rimei DE alet deneyin . gillette; nacet, silver blue, paltinum gibi jiletlerle. elinizdeki makine ne ustura ne de DE Smile açıyı bulmak kıvrımlı yerlerde zorlayıcı olabilir. ya da ikinci eli takip edin uygun fiyatlı güzel makineler çıkabiliyor

https://www.extrashaving.com/rimei-3parc...aleti--409

Komşum dediğiniz gibi Rimei işi çözdü. Sabah alelacele, pek de iyi bir hazırlık yapmadan, üstelik wilkinson jiletle, takilmadan çıtır çıtır yakın bir tıraş sağladı. Xtg, atg allah ne verdiyse giriştim. Diğer aletlerle, hele wilkinson jiletle mümkün değildi. Tahriş yok, takılma yok. Teşekkürler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,489 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  sert sakala tavsiye suleyman 18 11,290 14/08/2017, Saat: 19:55
Son Yorum: drhit1976

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: