Anket Başlığı: Tıraş Sabun&Krem Zamanla Bozulur Mu?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
1 yıldan az süre dayanır
9.76%
4 9.76%
1-3 yıl arası dayanır
17.07%
7 17.07%
3-5 yıl dayanır
14.63%
6 14.63%
5 seneden daha fazla dayanır
9.76%
4 9.76%
Bozulmaz,tarihi geçsede kullanılır
48.78%
20 48.78%
Katılımcı sayısı: 41 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Sabun veya Krem Ömrü Ne Kadar?
köpürüyorsa kullanıyorum
Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Kadıköy'de Migros yanı hanın adı aklıma gelmedi,gitmişken uğradım ve Jaguar aldım bir tane.baktım füme sabun var deneyeyim dedim,aldım ama tarihi geçmiş ürün satmışlar.Ben de dikkat etmedim son kullanma tarihi 2015,kullanmaya korktum,domuzların break-in sürecinde kullanıyorum.ne dersiniz,yüzde de deneyeyim mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(04/05/2016, Saat: 14:13)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: köpürüyorsa kullanıyorum
Smile

(05/05/2016, Saat: 16:06)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kadıköy'de Migros yanı hanın adı aklıma gelmedi,gitmişken uğradım ve Jaguar aldım bir tane.baktım füme sabun var deneyeyim dedim,aldım ama tarihi geçmiş ürün satmışlar.Ben de dikkat etmedim son kullanma tarihi 2015,kullanmaya korktum,domuzların break-in sürecinde kullanıyorum.ne dersiniz,yüzde de deneyeyim mi?

Ne demiş usta köpürüyorsa kullanıyorum Smile
Ustanın surat diyordur da bizimki ne der acaba

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
(05/05/2016, Saat: 16:09)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustanın surat diyordur da bizimki ne der acaba

Smile Smile
Hayat bir macera Dene beni diyordur Smile
1920'lerde üretilen sabunlarla tıraş olanlar var. Bence neden olmasın? Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
ef3e4a90338aa69cd036e25b03dca9d2.jpg Bunu bana yapmayacaktın Hacı @cihankeskin

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
Tongue 
Merhabalar değerli komşularım.Forumda biraz gezinince birçok kişinin bilhassa tıraş sabunu,kremi stokladigini farkettim.Sorum şu bu kremler,sabunlar dururken bozulmuyor mu acaba ? Mesela prorasolarda koruyucu folyoda yok , hiç kullanilmasa bile zamanla kendi kendine bozulma olmuyor mu?
Üründen ürüne değişiyor, stok yapan biri değilim sık tıraş olmadığımdan uzun süre bitiremiyorum. Çok çeşit denemiş değilim ama kendi bildiklerimden bahsedersem:

Cella bir süre sıcak gördü mü sararıp beyaz noktalarla doluyor. İhtiyacım kadarını ayrı kaba alıp (kendi kabında nem kalmaması adına) kalanını buzlukta saklamaya başladıktan sonra bunu yaşamadım.

Arko sabun ne yaparsam yapayım şimdiye kadar performansından bir şey kaybetmedi.

Efrasyab üstadın sanırım ilk etkinliklerinden birinde kantaronlu sabun almıştım, yarısı bitmiştir muhtemelen, şu an elimde değil ama o da bozulmamıştı.

Tabac'ın stick refill'ini almıştım, Tabac benim gibi bir öğrenciye lüks olduğu için kokusunu bile kaybetmesin istedim, tamamen kuruduktan sonra hava almayan bir kapta saklıyorum, onda da hiçbir sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

İlk defa adamakıllı tıraş kremlerini deniyorum, Proraso'nun kremlerini aldım, onlar zamanında bitirmezsem bozulacak mı merak ediyorum açıkçası.

Özetle; 3 tane olay var, görünüş, koku, köpük performansı. Sabunları nemli ve sıcak ortamda bırakmadığım sürece sorun olacağını sanmıyorum. Kremler hakkında hiçbir fikrim yok Smile
(05/01/2021, Saat: 08:28)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üründen ürüne değişiyor, stok yapan biri değilim sık tıraş olmadığımdan uzun süre bitiremiyorum. Çok çeşit denemiş değilim ama kendi bildiklerimden bahsedersem:

Cella bir süre sıcak gördü mü sararıp beyaz noktalarla doluyor. İhtiyacım kadarını ayrı kaba alıp (kendi kabında nem kalmaması adına) kalanını buzlukta saklamaya başladıktan sonra bunu yaşamadım.

Arko sabun ne yaparsam yapayım şimdiye kadar performansından bir şey kaybetmedi.

Efrasyab üstadın sanırım ilk etkinliklerinden birinde kantaronlu sabun almıştım, yarısı bitmiştir muhtemelen, şu an elimde değil ama o da bozulmamıştı.

Tabac'ın stick refill'ini almıştım, Tabac benim gibi bir öğrenciye lüks olduğu için kokusunu bile kaybetmesin istedim, tamamen kuruduktan sonra hava almayan bir kapta saklıyorum, onda da hiçbir sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

İlk defa adamakıllı tıraş kremlerini deniyorum, Proraso'nun kremlerini aldım, onlar zamanında bitirmezsem bozulacak mı merak ediyorum açıkçası.

Özetle; 3 tane olay var, görünüş, koku, köpük performansı. Sabunları nemli ve sıcak ortamda bırakmadığım sürece sorun olacağını sanmıyorum. Kremler hakkında hiçbir fikrim yok Smile

Açıkçası benim sabun,krem vs. stoğum yok şimdilik tabi hoşuma giden ürünleri bütçeme göre zamanla almak istiyorum bakalım.Forumda birçok kişide stok olduğunu görünce,okuyunca merak ettim açıkçası bu ürünler bozulmuyor mu diye.Malum çoğu komşumuz daha doğal ürünleri tercih ediyorlar,koruyucuda yok onlarda ama 5 -10 senelik stokları var Smile Mesela ilk defa proraso krem aldım,koruyucu folyo yok bu şekilde bir ürün hiç kullanılmasa bile,iyi saklanma bile sanki 1-2 seneden fazla dayanmaz gibi düşünüyorum ama sırf meraktan sormak istedim.. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 182,985 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 60,528 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 260,407 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,591 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 116,742 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 103,118 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 422,843 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 73,198 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,582 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,572 12/03/2022, Saat: 00:41