Anket Başlığı: Nasıl buldunuz
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Güzel
43.75%
7 43.75%
Gereksiz
12.50%
2 12.50%
Geliştirilebilir
43.75%
7 43.75%
Katılımcı sayısı: 16 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

15 dakikada kendi sabunumu yaptım
Star 
Merhaba arkadaşlar.

Muhterem arko sabunumuz ile aram çok iyiSmile kapta olanından kullaniyorum.

Bir aile dostumuz sabun üretiyor; tamamen ihraç ediyor; yenilebilir derecede doğal olduğunu söylüyor ki gerçekten bende yüzümde uzun zamandır tar sabununu kullanıyorum köpürmesi olmayan ama süper yumuşatan bir sabun. Dostumuz geçen ay amerikada ve avrupada naturellik ödülleri aldı bu aradaSmile Tar kokusu çoğu kişinin hoşlanmadıği bir koku ama faydalı. Ne yazık ki iç piyasaya verdiği bir sabun değil ama heryerde bulunan tar sabunları bu denli olmasada iş görüyor her türlü. Hamileler ve böbrek hastalarına tavsiye etmiyorlarSmile hamile yoktur sanırım forumdaSmileSmileuyarmış olayım.

http://www.faydalari.com/katran-sabunu-faydalari/

Bende bu iki güzide vazgeçilmezimi izdivaç edeyim yapmışkende biraz krem ekleyeyim dedim.

Öncelikle evde gözüme kestirdiğim saplı ufak bir porselen tabak için hanımdan izin kopardımSmile sonra resimlerdeki gibi biraz tar sabunu bi kalıp arko göz kararı nivea kremi bu kaba koydum. Katılda su kaynatıp bu tası tencerede biraz bekletince arko kıvma geldi ama tar pek yumuşamadı biraz daha kaynattım suyu ocakta. Biraz daha yumuşayında sabunlari kaşıkla elime aldım köfte gibi yoğurup kaba bastım ve az önce traş oldum. Nem seviyesi köpürme estetik vs. her türlü memnun kaldım fırçam pek iyi değil ama kolayca krema kıvamına ulaştıgım bir sabun elde ettim kokusuda beni mestettiSmile

Heryerde satılanntar sabunları ile denetebilirsiniz ama tavsiyem tar az koyunSmile tar hem temizleme hem yumuşatma yapiyor nemlendirmesi de bence süper.

Haydi hayırlı traşlarSmile

vebxbr.jpg

Bu arkadaşları kullandım. Heryerde mevcut.

30x8m00.jpg

Göz kararı karıştırdım

ifvlte.jpg

Kaba basmadan önce stick gibi oldu böylede fena degılSmile

szykxc.jpg

Bence estetik oldu. Homojen değil tabi ama yüksek sıcaklığa getirmek akillica gelmedi bana bu kafiSmile

2r5vouu.jpg

Sonuç bence tatmin edici olduSmile

Fikirlerinizi ve görüşlerinizi beklerim.

Sevgiler.
Kea
Tebrikler.kopukde cok guzel gorunuyor.sabunun yumusakligi nasil peki?

Teşekkürler hocam. Köpük beklentimi üzerinde oldu ki çok kısa sürede bu kıvama ulaştı 30 saniyede falan.
Normal arkoyla hemen hemen aynı oldu yumuşaklığı. Arkodan hafif yumuşak.
Kea
Ellerinize sağlık. Başarılı bir DIY projesi olmuş.
@hakann cok teşekkürler. Bugün tekrar deneyecegımSmile böyle olunca da insanin daha nir hoşuna gidiyor kendi emeği girinceSmile
Kea
Güzel fikir. Daha çeşitlemeler de yapılabilir. Lahana yaprağı, tarçın kabuğu vs. doğal malzemeler ilave edilirse daha başarılı sonuç alınır zannediyorum.
"GÖMLEĞİ GÖSTEREN ÜTÜSÜDÜR, TRAŞI GÖSTEREN KÖPÜĞÜDÜR."
Bir tek lahana yaprağını anlamadim üstadSmileSmile şaka bi yana destek için teşekkürler. Geliştirilebilir bencede alternatif çok. İşallah baya bir gelişmişini üretiyor olacağim kısa zamandaSmile

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kea

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Evde croap (sabun + krem) karışımı yaptım Oldman 2 1,136 30/04/2023, Saat: 14:12
Son Yorum: Oldman
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,887 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Kendi kendine tıraş kolonyası yapımı Cesko 17 13,389 14/06/2020, Saat: 14:32
Son Yorum: smltrpn
  Kendi tıraş losyonunu yap sudüşleri 6 3,649 06/06/2020, Saat: 12:54
Son Yorum: sudüşleri
  Kendi Saçını Kesme Sistemi. oozturk 40 16,999 28/04/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: oozturk
  özel bir tıraş sabunu yaptım select 6 3,936 10/09/2019, Saat: 14:01
Son Yorum: Sheeplessness
  Kendi-sori kokopelli 14 7,024 21/01/2019, Saat: 02:24
Son Yorum: Southwestern
  Kendi yaptığım çelik usturalar ve bıçaklar... damascus 28 24,014 16/10/2016, Saat: 11:57
Son Yorum: kral arthur
  scuttle yaptım galiba! errate 4 9,724 07/10/2012, Saat: 09:57
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: