Timor TTO İncelemesi
fotoğraflarda sorun yok mobilden girince görünmüyor ben bilgisayardan görebiliyorum.

bu arada alet çok yakışıklı görünüyor,mat krom sevmem normalde ama bu alette çok güzel durmuş.
(01/12/2015, Saat: 00:18)albatross Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fotoğraflarda sorun yok mobilden girince görünmüyor ben bilgisayardan görebiliyorum.

bu arada alet çok yakışıklı görünüyor,mat krom sevmem normalde ama bu alette çok güzel durmuş.

Fotoğrafların görünür hale gelmesine çok sevindim. Evet, mat krom gerçekten farklı ve güzel görünüyor bence de; teşekkür ederim.

Daha güzellerinin sizin olması dileği ile.
@bayindirh
Hocam bu fotoların cevresindeki bulanıklık lens den degil degilmi. Post editte verdiniz o flulukları.
Hayır f:1.4 pro lenslerimle bile o kadarını almadım zamanında ben de merak ettim. Yok lensle ise merak ettim nedir
(01/12/2015, Saat: 00:57)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayindirh
Hocam bu fotoların cevresindeki bulanıklık lens den degil degilmi. Post editte verdiniz o flulukları.
Hayır f:1.4 pro lenslerimle bile o kadarını almadım zamanında ben de merak ettim. Yok lensle ise merak ettim nedir

Hayır hocam lensten. Makine Nikon D70s, lens Nikon AF 1.8DX. Eski tasarım bir lens olmasına rağmen deformasyon olmadan fotoğraf çekebilmesi, tonları ve keskinliği ile çok severek kullanıyorum.

Yalnız tripoda üşendiğim için bulandırmışım biraz çekerken.

Fotoğraflar tam makineden çıktığı gibiler. Hiç bir şey yapmadım.

Aklıma geldi: Fotoğrafları olabildiğince yakından çektim. Ondan düşmüştür DOF o kadar Smile
Parlak olanını kullanıyorum. Keyifli bir alet gerçekten. Vintage bir havası var hoşuma gidiyor.
Ok cevap icin tesekkurler dostum.
(01/12/2015, Saat: 01:04)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır hocam lensten. Makine Nikon D70s, lens Nikon AF 1.8DX. Eski tasarım bir lens olmasına rağmen deformasyon olmadan fotoğraf çekebilmesi, tonları ve keskinliği ile çok severek kullanıyorum.

Yalnız tripoda üşendiğim için bulandırmışım biraz çekerken.

Fotoğraflar tam makineden çıktığı gibiler. Hiç bir şey yapmadım.

Aklıma geldi: Fotoğrafları olabildiğince yakından çektim. Ondan düşmüştür DOF o kadar Smile
Bayağıdır bu aleti araştırıyordum. Araştırmalarım sonucu Timor için bu aleti üreten Çinli firmaya ulaştım.

Firma ile yazıştım. Firma, Timor için fason üretim yapması konusunda bana aynen "no comment" cevabını vermekle birlikte satır aralarında onlar için üretim yaptığına delalet eden ifadeler de vardı.

Üretici Firma nihai kullanıcı bazında satış yapmadığı için ilgili firmada alt bayi ismi istedim. Onlarda bana bir bayi ismi verdi ve onlarla yazıştım. Aliexpress teki linlerinden ürünü aldım. Ürün çinde "9306" kod a sahip. Oldukça taklit edilen bir ürün.

Sonuç itibari ile ürün bugün elime ulaştı. Daha önce Timor ürününü yakından incelemiş biri olarak ürün birebir aynı. Yani klon anlamında değil, gerçekten aynı.

Ürünün bana maliyeti kargo dahil 9 küsür dolar oldu arkadaşlar.

qnntrp.jpg
(09/12/2015, Saat: 14:45)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bayağıdır bu aleti araştırıyordum. Araştırmalarım sonucu Timor için bu aleti üreten Çinli firmaya ulaştım.

Firma ile yazıştım. Firma, Timor için fason üretim yapması konusunda bana aynen "no comment" cevabını vermekle birlikte satır aralarında onlar için üretim yaptığına delalet eden ifadeler de vardı.

Üretici Firma nihai kullanıcı bazında satış yapmadığı için ilgili firmada alt bayi ismi istedim. Onlarda bana bir bayi ismi verdi ve onlarla yazıştım. Aliexpress teki linlerinden ürünü aldım. Ürün çinde "9306" kod a sahip. Oldukça taklit edilen bir ürün.

Sonuç itibari ile ürün bugün elime ulaştı. Daha önce Timor ürününü yakından incelemiş biri olarak ürün birebir aynı. Yani klon anlamında değil, gerçekten aynı.

Ürünün bana maliyeti kargo dahil 9 küsür dolar oldu arkadaşlar.

Üstadım siz gerçekten incelemelerin üstadısınız. Valla ne diyeceğimi bilemedim, benden de bir no comment Smile Elinize emeğinize sağlık

Siz Ankaradasınız. Ankaradaki Solingen mağazasındaki Timor alet ile mukayese etme şansınız var mı? Adamlar bizimki öz hakiki Solingen Timor demişlerdi, bizden başkası taklit demişti.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Onurcakmak Hocam bu hafta sonu bir sebeple oradaydım. Mağazada birebir inceledim. İnceledim derken bildiğiniz altını üstünü ıvır zıvırını her tarafını çevirdim, açtım, kurcaladım, silo kapaklarının açısından tutunda, simetriklik açılarına kadar her tarafına baktım.

Bugün tarafıma gelen ürün ile bildiğiniz aynı ürün.

Ticari kaygılardan ötürü teyit edemediğim bir durum bu, ama bildiğiniz aynısı. Yani ikizi, benzeri, klonu değil aynısı. Kaldı ki Çin de ki firma da bu durumu teyit etmiyor. Ama ilginç olan yalanlamıyor da.
Anladım @izbe üstadım, ben zannettim ki sizin önceden elinizde olan bir ürün ve onunla kıyaslama yaptınız, şimdi anlaşıldı durum. Siz en mükemmel incelemeyi yapmışsınız, başka söze gerek kalmadı.

Verdiğiniz bu kıymetli bilgi için tekrar teşekkür etmek isterim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Timor TTO vs. Timor TTO bayindirh 16 18,239 27/02/2021, Saat: 16:02
Son Yorum: Hadriel
  Rockwell R1 ve Timor 1322 kıyaslaması Timor1322 17 10,995 15/06/2020, Saat: 11:59
Son Yorum: Oldstyle
  Timor Razors totan35 12 17,355 26/04/2012, Saat: 12:37
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: