Trig
Treet Dura Sharp ve Platinum'dan sonra yine Pakistan mamülü Trig'i de fena bulmadım. Mild aletlerle pek iyi olmasa da Fatip Grande ile iyi eşleşti. Ama yine de bu üçü arasında favorim Treet Dura Sharp. Hem daha konforlu hem de f/p ürünü.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
rbtsmpsn

Trig Silver Edge Stainless

I don't see a lot on Trigs. I used the Trig SES on my last 2 shaves and found it to be smooth with a fairly close cut. The problem I had was on my neck. The shave was comfortable, but afterward I had a fair amount of burning on my neck.
Any other experiences with this blade?

Obi Wan
Silver Edge Trigs were the first DE blades anyone ever gave me. I tried them in a Tech and the results were not that special, so I put them aside. Then my Slim adjustable arrived and I thought I would try those Trigs again.I was shocked to find those same blades were now cutting thru my stubble effortlessly and results from the shave were BBS.

From what I understand the Silver Edge Trigs are the buget blade line from Treet, their Duraharp Carbon PTFE coated blades (yellow box, red writing with feint white horizontal lines) are one of the sharpest blades I've used and as they are the same prive as the Trigs I would recommend those instead. So I don't plan on getting any more Trigs but the few I have left will definetly be used in a Slim.

Steadfast

TRIG OR TREET!!

Sorry, I've been dying to use that for a while.

Both of them are in my "to try" pile.

Kaynak: http://badgerandblade.com/vb/showthread....-Stainless
Fena jilet degil. İstediğim yakın tıraşı elde edebilmek için uzun süredir yapmadığımı yaptım ve 3 perde tıraş oldum. Arko sabun ve Gillette Slim Adj. kullandim. Sakallarım sert ve yoğun. Ortalamanın üzerinde bir jilet ama favori jiletim olmaktan uzak.
Agresif aletlerle kullanılabilecek orta keskinlikte bir jilet, kullandığımda çok fazla tahriş yaşatmamıştı ama Pakistan jiletlerinden favorim treet platinum
@Zeman komşum, Treet Platinum ile Trig'i şahsen birbirlerine çok yakın karakterde buldum. Yanılmıyorsam aynı fabrikada üretiliyorlar. Sanki aynı banttan çıkıp farklı marka basılmış gibiler.
@Lorenzo komşum, aynı şekilde ben de Trig ile Treet'i birbirine çok yakın buluyorum. Evet, aynı fabrikada üretiliyorlar. İkisi de orta keskinlikte ve ikisi de konforlu tıraşlar çıkartıyor. Treet, benim de favorilerimden.
(28/12/2016, Saat: 14:45)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Zeman komşum, Treet Platinum ile Trig'i şahsen birbirlerine çok yakın karakterde buldum. Yanılmıyorsam aynı fabrikada üretiliyorlar. Sanki aynı banttan çıkıp farklı marka basılmış gibiler.

@Lorenzo komşum, haklısınız birbirine yakın jiletler, trig i ilk kullandığım zamanlar mavi astra jilete benzetmiş, baya da kullanmıştım ama sonradan aynı performansı yakalayamadım. Aynı jileti aylar sonra kullanınca jilet hakkındaki düşünceler değişebiliyor.
Bu sabah tıraşını Trig jilet ile oldum. Yardımcıları EJ DE89, kırmızı Proraso PS ve sabun, Omega "mighty midget" karma kıllı fırça.
Yüzde köpürtmeyle PS kreme güvenerek az sulu, krema kıvamında bir köpük yaptım. Sanırım PS kremden dolayı sesli bir geri bildirim alamadım. Ancak hiç takılma yapmadı, fakat ne yazık ki kendisini de hissettirmedi jilet. DE89'un uysallığı da olumsuz etki yapmış olabilir. 2 perde de sıfır tahriş ile kapattım tıraşı. Uysal ve konforu yüksek bir jilet. Pakistan jiletlerinden açık ara favorim Treet Super Stainless Dura-Sharp (sarı kırmızı kutusu olan) modelidir. Trig'de en az onun kadar konforlu geldi bana. Kesinlikle ayarlı makinada bir şans daha vereceğim. Gündelik kullanıma benim açımdan uygun bir jilet.
"A Samurai always wears two swords."
İlk kez bu jiletle üçüncü perdeye gerek kalmadan yakın tıraş sağlayabildim, çok beğendim.
ilk defa bu gece tıraşta denemek istediğim jilet. bakalım bende nasıl bir hissiyat bırakacak. Umarım jiletli ustura tıraşına uygun bir jilettir
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: