More For You Sabun ..
(27/05/2019, Saat: 10:40)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mfy ilk sabunum arko 2.ikisinide karşılaştırınca yoğunluk ve koruyuculuk açısından mfy arkodan önde arkoda eski kokusu açısından ve erken köpürmesi açısından önde .Mfy parfüm olayını çözse birazda don yağı güzel olur palm yağı var mfy da

Komşum, yorumlarında kesinlikle haklısın. Az önce bir kez daha MFY denedim, iyice yumuşattım, nane yağı + okaliptus yağı + gliserin ekledim, sabun düşmanı Jaguar 236 fırça ile kafa göz daldım Sonuç: pasta kıvamında köpük, muhteşem ferahlık. Perdeler öncesi hızlıca sıcak suya fırçamı daldırdım, harika bir köpük, nemlendirme Arko'ya göre çok iyi. Zaza jilet ile tıraş olmama karşın harika sonuç. Dahası, Jaguar 783 ile köpürtme yapsam herhalde 2 günlük tıraş için yeterli köpük oluşur. Arko benim için başka, ama MFY'da artık stoklarımda olacak. Kokuyu azıcık değiştirseler; örneğin sandal ağacı, mentol vb yapsalar bir de reklam, vallahi efsane olur.
Sevdim seni MFY Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Beğendiğinize sevindim ekindgn komşum.Hayırlı tıraşlar hepimize
9 günlük bayram tatili için yanıma alacağım sabunu düşündüm, uzunca süre deneyebilmek için MFY'yi aldım Arko yerine. Gözlemlerime gelirsek:
**Derby'nin aynısı olduğuna bir kez daha karar verdim.
**Kokusu Arko gibi değil, ucuz işi, keşke daha güzel olsa.
**Köpük kıvamı harika, pasta gibi.
**Öncesinde nane yağı + okaliptus yağı basınca ve üzerine sıcak su ekleyip bekleyince kıvamı harika, koku bastırılıyor.
**Fiyatı Arko ile aynı, hacim iki katı oldupu için 2 Arko fiyatına denk geliyor
**Nemlendirmesi kesinlikle Arko'dan daha iyi.
**Kasesi gerçekten işe yarıyor, kap kase derdiniz kalmıyor

İyi, daha da iyi olabilir küçük dokunuşlarla. Arko'da, MFY'da f/p canavarı. Her gün tıraş olan birisi olarak, dahası zorunluluğum olmadan hergün tıraş olan birisi olarak kesinlikle stoklarımda olacak MFY.
Beğenmeyen elbette olabilir, dünya kadad markanın dünya kadar ürünü var. Ayrıca, cilde göre de farklı uyumluluk gösterebilir. Ama bu fiyata, bu performans, bu kıvam gerçekten iyi. Hoşlanmadığım kokusunu değiştiriyorum, işe yarıyor keyifle. Smile
kulandıkça keyif alıyor insan arkoya göre fazla su kullanılmaması gerekli ben öyle yapıyorum köpüğü neredeyse krem şanti kıvamında
Arko sabuna yerli alternatif olabilir gibi 3. sefer kullandim yanma kurutma vb yapmadı iyi bir yerli alternatif yerel bir markette kaseye basılmış hazır halini 4.5 TL ye aldım don yağı yok arko gibi palm yağı kullanılmış don yağı yerine
Kartallar yüksekten uçar
Bu yerli sabunla ilgili hala pek yorum yok.En son tabac sabun kullandım bugün yine mfy denemek istedim yaklaşık 5. denemem yaqi kırmızı mermer sentetik fırçayla kendi kabında yükleme yapıp Köpürtmeye yüzde devam ettim 3 perde yetecek krema kopuk oldu yine memnun kaldım tabi tabac ile kıyaslamak haksızlık olur ama nemlendirme ve kayganlık arkodan çok çok iyi.Arkonun kurutma hisside yok ama bir tabac değil tabiki. Üzüldüğün nokta forumda bir sürü yabancı sabun ki fiyatları onlarca kat üzerinde olmasına rağmen bukadar konuşulurken yerli bir alternatif sabunun pek konuşulmaması.Kullanan akadaslardan yorum bekliyorum.
Kartallar yüksekten uçar
(28/05/2020, Saat: 02:17)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yerli sabunla ilgili hala pek yorum yok.En son tabac sabun kullandım bugün yine mfy denemek istedim yaklaşık 5. denemem yaqi kırmızı mermer sentetik fırçayla kendi kabında yükleme yapıp Köpürtmeye yüzde devam ettim 3 perde yetecek krema kopuk oldu yine memnun kaldım tabi tabac ile  kıyaslamak haksızlık olur ama nemlendirme ve kayganlık arkodan çok çok iyi.Arkonun kurutma hisside yok ama bir tabac değil tabiki. Üzüldüğün nokta forumda bir sürü yabancı sabun ki fiyatları onlarca kat üzerinde olmasına rağmen bukadar konuşulurken yerli bir alternatif sabunun pek konuşulmaması.Kullanan akadaslardan yorum bekliyorum.

Haklısın @klasik63 komşum belirttiğin durumlarda, fakat pek çok sabun için de komşuların yorumlarını okuyoruz, önceden bilgi sahibi olabiliyoruz nedir ne değildir diye. Bu bakımdan da faydalı her türlü sabunu denemek, incelemek.

MFY, Derby çubuk sabun ile aynı. Marmara Barber'de aynı sabun, tek bir firma üretiyor. Sert bir sabun olmasına karşın köpürmesi ve kayganlığı iyi, az miktarla çok uzunca süre iş görüyor. Fiyatı gerçekten uygun, kuaför malzemeleri satan yerden tekli veya internetten 12li alırsan bedavaya geliyor gibi birşey Smile Kokusu ise klasik banyo sabunu gibi kokuyor ama biraz sentetik kıvamında: Dalan klasik banyo sabunu ile neredeyse benzer kokuları. Arko ile kıyasladığımızda (ki benim için tüm sabunlar bir yana Arko bir yana) daha üstün özellik anlamında, ama kokusu kimi zaman (kişisel bir gözlem) rahatsız edebiliyor.

Forumdaki pek çok komşuma nazaran daha az sabun denemişimdir, ama denediğim 30'a yakın sabunda bir özelliği çok kötü olanlar haricinde tıraşı tamamlayamayacak kadar negatif bir yön görmedim; her sabun 3 aşağı 5 yukarı iş görüyor istedikten sonra. Durum içeriğine geliyor: içeriğinde kullanılan maddelerin kalitesi ve doğaya saygılı ürünler ön plana çıkıyor gerçekten, ya da alerji yapıp yapmaması vb. Bu nedenle yabancı menşeili ürünler, ön plana çıkabiliyor. Örneğin Neville krem, muhteşem bir ürün her anlamda, o paraya onlarca Arko veya MFY alabilirsin ama içerik ve tercih meselesine dönüşebiliyor.

Konuya geri dönersek MFY benim sevdiğim ve her şekilde iş gören bir sabun diyebilirim. Arko ile kıyaslandığında daha üstün özellikleri var. Kayganlığının daha iyi olabilir sadece ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor. Sen seviyorsa, missler gibi kullan komşum. Hatta bende gidip bir tane alayım kendime, özledim Smile
(28/05/2020, Saat: 02:17)klasik63 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yerli sabunla ilgili hala pek yorum yok.En son tabac sabun kullandım bugün yine mfy denemek istedim yaklaşık 5. denemem yaqi kırmızı mermer sentetik fırçayla kendi kabında yükleme yapıp Köpürtmeye yüzde devam ettim 3 perde yetecek krema kopuk oldu yine memnun kaldım tabi tabac ile  kıyaslamak haksızlık olur ama nemlendirme ve kayganlık arkodan çok çok iyi.Arkonun kurutma hisside yok ama bir tabac değil tabiki. Üzüldüğün nokta forumda bir sürü yabancı sabun ki fiyatları onlarca kat üzerinde olmasına rağmen bukadar konuşulurken yerli bir alternatif sabunun pek konuşulmaması.Kullanan akadaslardan yorum bekliyorum.

Mfy, gül kokusu ve arko'ya göre bir tık fazla olan nemlendirmesi ile benim de çok sevdiğim bir sabun.
Ancak arko ile kıyasladığımda koruyuculuğu biraz zayıf gibi, tıpkı nivea kremler gibi.
Bugün bende kozmetikçide rastladım merak ettim ve 140 gramını 4.5 tlye aldım, tıraş zamanım gelmişti hazır sabunu aldık birde deneyeyim dedim. Koku olarak beyaz sabun kokusuna benzettim gayet temiz bir kokusu var, kıvam olarak diğer komşularımızın da belirttiği gibi çok güzel yoğun bir köpük oluşturuyor kayganlıkta fena değil arko gibi cildi de kurutmadı fakat tıraş sonrası biraz kötü geldi. Nemlendirmeyi geçtim sanki yüzümdeki nemi de almıştı buna rağmen arkoya göre bence başarılı bir sabun.
(29/05/2020, Saat: 23:32)Viper Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün bende kozmetikçide rastladım merak ettim ve 140 gramını 4.5 tlye aldım, tıraş zamanım gelmişti hazır sabunu aldık birde deneyeyim dedim. Koku olarak beyaz sabun kokusuna benzettim gayet temiz bir kokusu var, kıvam olarak diğer komşularımızın da belirttiği gibi çok güzel yoğun bir köpük oluşturuyor kayganlıkta fena değil arko gibi cildi de kurutmadı fakat tıraş sonrası biraz kötü geldi. Nemlendirmeyi geçtim sanki yüzümdeki nemi de almıştı buna rağmen arkoya göre bence başarılı bir sabun.

Denemenizde memnun oldum komşum. Fiyat performans olarak arkodan daha iyi bende 4.5 TL ye aldım.Kendi kasesi olması iyi kasesinde Köpürtme yapılabiliyor. Sonuçta yerlin ürunleride denemek lazım genelde hep yabancılar üzerinden yorumlar yapılıyor. Çok uygun fiyata olduğundan biz alıp denemezsek ve yakında bu vergiler ve yasaklarda artarsa yabancılar elimize geçmez, bu ürünlerinde bulamayabiliriz şahsi fikrim bu yönde.
Kartallar yüksekten uçar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Sabun eggman 216 257,221 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,953 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,122 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,108 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,536 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,533 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,317 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,289 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,800 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 353,076 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: