Feather AS-D2 Tıraş Aleti - inceleme
Bende zamaninda cok sevdim ancak cok mild alet... Att r1 ile tek perdede daha temiz sonuc almak mumkun

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Yaklaşik dört aydir usturalarla rotasyonda.Yaklaşik 3 dk da köpürtme durulama dahil "acele" tiraş olabiliyorum.Ya da 3 perde en son perde tamamen ters alarak neredeyse ustura puruzsuzluğune geliyorum.Tek kelimeyle muhteşem bir alet.Bir kaç olumsuz yorum üzerine almamiştim şimdi kendime kiziyorum.
İyi inceleme olmuş komşum. Çok mild sanırım. Mild makine güzel olur. Sanki çelik gibi bir duruşu var.
@Emreozer
Güzel inceleme.

@Emreozer @emrerd
Forum dışından bir teklif geldi ama almak için kararsızlıktayım.
AS-D2 mild ama yinede agresiflik bakımından hangi makinaya benzer.
Gillette Red Tip, Merkur 34C, Muhle R89 veya Progress + ?
Daha önce hergün R41 kullqnıyordum. Bu aleti 3-4 aydır kullanıyorum. Artık Muhle R89 ve R41 e elim gitmiyor. Cildim ince ve sakallarım sert, çok zor bir sakalım olmasına rağmen tahrişsiz, sinekkaydı çok keyifli tıraşlar çıkarıyorum. Feather in bir diğer özelliği de ergonomik yapısı sayesinde daha önce R41 ile bile sorun yaşadığım çene çukuru bölgesinin sorunsuzca tertemiz olması. Ben aletin Japonların tüyleri için yapıldığı v.b yorumlarına katılmıyorum. Amazonda onca olumlu yoruma rağmen bir yorumcu tıraş aletlerinin Rolls-Royce u ama motoru yok diye yazmış. Bence güçlü motoru o kadar sessiz çalışıyor ki farkedemiyorsunuz. Smile İmpa dan Mustafa Bey titizliğimi bildiği için öncelikle memnun kalmayabileceğim kaygısı ile ürünü bana satmak istememişti. Fakat sonucun mükemmel olduüunu duyunca O da sevindi Smile 'Ben derimi kazımak değil, keyifli sinekkaydı tıraş olmak istiyorum' diyorsanız denemenizi öneririm. Selamlar.
Sayın komşum . Edwin Jagger DE89 ile Mildlik konusunda bir karşılaştırabilirmisiniz ? Hangisi daha Mild veya agresif ?
Mass Drop'a gelmiş ama indirimli Fiyatı Türkiye ile aynı gibi :

https://www.massdrop.com/buy/feather-all-stainless

Meraklılarının bilgisine
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(13/10/2016, Saat: 00:18)evreseli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın komşum . Edwin Jagger DE89  ile Mildlik konusunda bir karşılaştırabilirmisiniz ?  Hangisi daha Mild veya agresif  ?

Feather daha mild. Ancak daha temiz tıraş çıkarıyor. Smile
Mild ama efektif bir alet, bizler icin keskin sarı 7oclock yada feather jiletler ile daha is gorur. Merak edenler icin, tek olarak ucuza satın alabileceginiz X3 kafa benzer bir tıras deneyimi sunabilir. Vintage olarak da gilette long comb serisi benzetilebilir. Guncel bildigimiz tıras aletlerine benzetmek yada karsılastırma yapmak biraz zor oluyor. En yakını belki 89 ile 34 olabilir ama zorlama bir benzetme olur. Feather ve ilk bahsettigim, X3, vintage long comb gibi aletlerde, jileti hissetmiyorsunuz bizim gunumuz aletleri gibi. Farklı bir tıras hissiyatları var. Tekniginiz iyi degilse mild bu kesmiyor diyebilirsiniz. Ama kendi sakal cıkıs yonlerinizi bilir, oturmus teknikle tırasınızı oluyorsanız, ustadın bahsettigi gibi 3 perdede yumusasık ve cok zevkli bir tıras deneyimi sunuyorlar.

Benim As-D2 ile alakalı sahsi bir theorim var. Bu konuda da yurt dısı forumda baya bir kavga etmisligim var. Soyledigim icin aforoz ediyorlardı. Bu aletin sapına vs. diyecegim yok ama ben bu aletin kafasının firmanın dedigi gibi paslanmaz celik olduguna inanmıyorum. Daha once kafada kaplaması kalkan ve altından koyu renkli zamac a benzeyen madde gozuken fotograflar paylasıldı yurt dısında, ayrıca paslanmaz bir celigin ustune zaten basta neden kaplama yapılması gerektigi gibi hep aklımda olan kusku, o fotografları da gormem neticesinde bende kafanın paslanmaz olmadıgına dair bir kanaat uyandırdı. Belki zamac degildir ama cok dusuk bir kalite celikdir o yuzden ekstra kaplama ihtiyacı duymuslardır, o da olabilir ama bir kere kafama isledi o kusku.O yuzden deger olan bicilen fiyatı da yuksek buluyorum. Tabi bunu kanıtlayamam sadece sahsi teorimdir.

Hayırlı olsun ve inceleme icin tekrar tesekkur ederiz ustad.
@dikdik_ s Üstadım teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pearl SSH-05 Açık Taraklı ve Rimei Tıraş Aleti Kıyaslama Atak 2 75 26/04/2024, Saat: 22:13
Son Yorum: Atak
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 247 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,618 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,426 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,348 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,069 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  İNCELEME: Baili BD176 Legend 54 36,625 04/04/2023, Saat: 02:03
Son Yorum: Mecanica
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,430 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,404 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,454 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: