Barbaros Tıraş Sabunu
Teşekkürler Smile @seiko @onur98 @mavi
www.BarbarosRazors.com

Tebrikler @theunnamed çok güzel görünüyor.
Teşekkürler @1912 üstat
www.BarbarosRazors.com

Günün tıraşı başlığı altında paylaştığım ön izlenimi burada da paylaşmak istiyorum konu bütünlüğü açısından.

Sabunun ilk olarak kokulu versiyonunu denedim. Kaba basarken yumuşaklık açısından bana Cella sabunu hatırlattı. Yumuşaklığı bu sabunla birebir aynı diyebilirim.

Sanırım theunnamed üstad küçük bir miktar üzerinde bir koku denemiş, doğal bir yağ kullandığını söyledi. Nasıl derseniz sanki ufak şişelerde çiçek esansları satarlar ya, ilk koku biraz ciceksi bir yağ esansını andırıyor. Tıraş oldum az önce, koku tıraş sonrasına kalmıyor, tıraş öncesi kutuda ve tıraş esnasında biraz hissediliyor.

İlk denemede dikkatimi çeken ozellikleri; yoğun kremsi bir köpük yapıyor. En çok dikkatimi çeken şey şuydu, tıraş bitince sanki yüzüme az yağlı bir krem sürmüş gibi bir his vardı. Acaba üstad içine yüz kremi takviyesi mi yapmış diyesim geldi Smile.
Tebrikler uretimi bekliyoruz artik..
Evet sabunu bugünkü tıraşımda kullandım, full bir inceleme değil ama birkaç noktaya değinmek isterim.
Sabunun formu yumuşak italyan sabunu ailesinden valobra, cella style. Kaseye rahatlıkla bastım kısa bir yüklemeden sonra tasta köpürtmeye başladım 1-2 damla su ekledim ben sabun başladı kudurmaya. Kudurdukça kudurdu çoştu patladı etc. su ile çok dikkatli gitmek lazım hatta göz damlası ile falan diyim suyu pek sevmiyor. Köpük süzme yoğurt dolgun ağırlığı olan bir köpük ama ilginç bir tarafı var köpük ellerin arasına alınca yağlı bir hissiyatı var ilginç bir hissiyat deneyince anlayacaksınız ne demek istediğimi. Sabunun kayganlığı çok iyi fakat aynı yerden 2 kez geçince kayganlıkta bir düşüş hissettim, bu durumu diğer tıraşımda dikkate alacağım değişen birşey olmazsa feedback vereceğim. Koruyuculuk oldukça iyi ama en iyi olduğu kısım nemlendirme. Tıraştan sonra yüzüm çok kurur hatta dudak etrafı burun çevresi beyazlaşır yer yer. Bugün hiçbirşey kullanmadım ve suratım milyon dolar gibi hissetti kendini, nemlendirme harika. Kokuya hiç değinmiyorum bu hali kötü ama tıraşta çokda önemli bir unsur değil sabundada kolay halledilebilir bir durum olduğunu söyle theunnamed.

Henüz yolun başı daha üzerinde çalışma istiyor ama ilk izlenimler oldukça olumlu umarım geriside iyi bir şekilde gelişir, eline sağlık theunnamed.
e mail adresim tipsol@me.com
Birkaç foto
8ad161dc307af1ea7f3d304b8399f6a9.jpge13ed3be0493f50608a7e6212001e182.jpgb71ce6378fd4e34a011c92d05622474f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
tipsol üstad yağlı bir hissiyat var demiş, ben de aynısını hissettim. Hatta tıraş sonrası makinemi silerken yağlı duruyordu. Nemlendirme deyince, ben de bugün tıraş sonrası balsam kullanmadım ve yüzüm halen yumuşacık hiç te ihtiyaç duymadım. İlginçtir. ..
Forum sayesinde ülkede geleneksel tıraşın geldiği yeri görüyorum da çok ilerleme kaydettik. Proraso mu cella mı tartışmalarından kendi sabunlarımızı, makinelerimizi yapar olduk. Bu da uluslararası geleneksel tıraş pazarında artık türkiyenin adı daha sık duyulacak demek.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bugün Barbaros sabunu da ilk defa denedim. Tipsol üstadın dediği gibi epey az suyla çok kıvamlı bir köpüğü var. Kayganlaştırma ve koruyuculuğu güzel bir sabun. Benim esas ilgimi çeken; nemlendirmesi ve rahatlatması inanılmaz geldi bana. Tıraş sonrası cildim yumuşacık ve gayet nemlendirilmiş ve çok rahattı. Sadece soğuk su ile duruladım, tıraş öncesi planladığım balsamı kullanmaya gerek bile kalmadı. Bu konuda çok houşma gitti bu sabun. @theunnamed eline sağlık.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 131 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,058,436 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 96,644 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 784 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 982 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 500,834 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,444 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,434 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,398 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,588 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: