Kucuk capli hazine
bu 12ili Fili NOS olduguna eminmisin?
(12/04/2012, Saat: 00:59)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu 12ili Fili NOS olduguna eminmisin?

eminim. sadece saklama kosullari iyi degil. o kadar cok ustura vardi ki ben bile bakarken kutulari karistirdim. benden once bakanlar rastgele kutulamis. kutular orjinal degil yani. ama resimdekilerin hicbiri kullanilmis degil. en buyuk olani daha kayislamadan kil testini cok rahat gecti ve tiras oldum bile. digerlerini test etmedim
tum usturalarim bir arada.
soldan saga: sedef jiletli, ern magnetic 5/8, fili 12 5/8, steersman 6/8, rheinlord 6/8, steersman 7/8 (bunun eni 22mm)
(not: olcumleri hassasiyetle yaptim)

15p25fl.jpg
(11/04/2012, Saat: 23:08)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 7/8 iyidir, en bi güzel tıraş 7/8 ile olur SleepyCoolTongue

bu aralar hiç 5/8'leri kullanmadım, yağladım duruyorlar valla Smile

evet tirasi cok guzel oluyormus. 5/8le arasinda yarim santimden buyuk fark var.
kopugu cok guzel topluyor suya tutma ihtiyaci azaliyor.
(12/04/2012, Saat: 01:38)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/04/2012, Saat: 00:59)Solingener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu 12ili Fili NOS olduguna eminmisin?

eminim. sadece saklama kosullari iyi degil. o kadar cok ustura vardi ki ben bile bakarken kutulari karistirdim. benden once bakanlar rastgele kutulamis. kutular orjinal degil yani. ama resimdekilerin hicbiri kullanilmis degil. en buyuk olani daha kayislamadan kil testini cok rahat gecti ve tiras oldum bile. digerlerini test etmedim

Bana kalirsa kullanilmis görünüyor yada hatali imalatdir. Ama ilk düsüncem daha dogru gibi geliyor.

Su resime bakildiginda omuzda bir fark görebiliriz. Bicagin sirti da acinmis gibi görünüyor ama orda ben yaniliyor olabilirim.
filarmonica12b.jpg

7/8" lik usturalar cok güzel ele geliyor. Full veya extra hollow olunca tirasda cok güzel citirdi duyuluyor. Esneklik orani baya bi yüksek. Cok güzel tiras verebiliyorlar.
bana da ağzın arka tarafı pek açılı geldi, bendeki öyle değil çünki.
selamlar.
hakli olabilirsiniz ben de supheye dustum. bicagin agzi sapa yakin yerde yanmis. kucuk bir yeri yanmaktan simsiyah olmus. ayrica ayni yerdeki tirtikli tutma yeri simetrik degil burgulu gibi. diger bir nokta kil testini hicbir sekilde gecemedi en azindan HHT0 veya HHT1 olmaliydi fabrika cikisi. hatali uretim de olabilir gibi duruyor daha detayli inceleyince.
Acik konusmak gerekirse hatali üretim oldugunu sanmiyorum. Okadar hatadan sonra hic devam etmezlerdi fabrikada. Yani üzerindeki gravür (buna ne deniyor türkcede? etching ingilizcesi) olmazdi.

Sanirim o yanik olan omuza bir yirtik oldugundan bir önceki kullanan o usturaynin orasini taslamis. Taslarken yüksek isiya maruz kalmiz. 200 dereceden fazla olan isilarda celik rengini degistirir. 200 dereceden fazla metal artik sertik oranini kaybeder ve cabuk kirilgan hale gelir. O halde de bilemek mümkün olmaz olsa bile keskinligini tutamaz.
oyleyse geri vereyim ben onu ya da farkli bir usturayla degistireyim.
Eger özel bir baglilik hissi yok ise degistirmek en saglami.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: