Miles Kartları
Merhaba arkadaşlar bu konuda detaylı ve anlaşılır bilgi verecek arkadaşlarımız varmı acaba? yıllardır wings ve maximiles kullandım zerre kadar faydasını görmedim. Şimdi miles and smiles dan kart vermek istiyorlar faydalı olurmu sizce. Her sene uzakdoğu ya 2-3 bilet alıyorum ve bazen avrupa henüz bilet alacak milim hiç olmadı yada ben yanlış kullanıyorum bu kartları.
e mail adresim tipsol@me.com
(27/10/2015, Saat: 17:58)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar bu konuda detaylı ve anlaşılır bilgi verecek arkadaşlarımız varmı acaba? yıllardır wings ve maximiles kullandım zerre kadar faydasını görmedim. Şimdi miles and smiles dan kart vermek istiyorlar faydalı olurmu sizce. Her sene uzakdoğu ya 2-3 bilet alıyorum ve bazen avrupa henüz bilet alacak milim hiç olmadı yada ben yanlış kullanıyorum bu kartları.

Süleyman Bey Wing son günlerde revizyon yaptı ve hiçbir cazibesi kalmadı.
Ben HSBC-Pegasus kartı tedavüldeyken hep onunla bedava seyahat ettim,daha sonra wingse geçtim. Wings ile 4-5 sene bedava seyahat ettim onunda pili bitti. Şimdi cazip bir kart arıyorum, bulamadım.
1TLye 0,5puan veya 0,25puan veriyorlar.Bu puanlamayla yüklü harcamalar yapmayan bilet alamaz.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
4-5 sene bedava derken yani ücretsiz biletlermi aldınız? peki şunu sorayım mesela kredi kartımla araba aldım diyelim yada kira ödemesi yaptım bunlardan mil kazanıyormuyum
Süleyman hocam, Miles & Smiles THY ile uçan kişiler için uçuş milleri ile alışveriş millerini birleştirdiği için avantajlıydı. Şimdi THY kazanılan milleri çok düşürdüğü için bu avantaj da ortadan kalktı. Örneğin eskiden İstanbul - Vilnius uçuşu 1200 mil verirken artık sadece 160 mil gibi bir şey veriyor. Alışverişlerden de AMEX kullanmadığınız ve anlaşmalı postan çekilmediği sürece adam gibi bir şey kazanmıyorsunuz. Bu nedenle tavsiye etmiyorum. Üzerine bazen alan vergisine ödediğiniz para yeni bilet almakla hemen hemen aynı geliyor.

Şuan ING Pegasus kart kullanıyorum. Çok memnunum. Her ay net olarak harcamanızın %1 i kadar uçuş puanı + bonus para kazandırıyor. Birikeni direk Pegasus'tan bilet alırken ister indirim, ister ek hizmetler için kullanabiliyorsunuz. Tabi Pegasus ile hiç uçuyor musunuz bilmiyorum ama eğer uçuyorsanız bence şuan en avantajlı kart.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bilgiler için teşekkürler Cihan, bana uzakdoğu uçuşunda faydalı bir kart gerek ve tüm harcamalarımı mile çeviren bir kart. Birde kart benim adıma olacak ama eşim daha çok seyahat eden kişi. Türk vatandaşı olmadığı içim kredi kartı alamıyor benim kartımla aldığı mille uçamaz dedi miles and smiles ne yapmalı bilemedim ek kart olurmu onu sorucam şimdi arayıp.
En iyi bildiğim konulardan biridir bu. Eğer kampanyaları takip ediyorsanız en iyileri sırayla
1- Vakıfbank milplus platinum
2- YKB Adios Premium
3-Halkbank Parafly Platinum
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(27/10/2015, Saat: 18:14)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4-5 sene bedava derken yani ücretsiz biletlermi aldınız? peki şunu sorayım mesela kredi kartımla araba aldım diyelim yada kira ödemesi yaptım bunlardan mil kazanıyormuyum

Evet, bedava bilet aldım.
Araba alsanız , kira ödemesi yapsanız mil kazanırsınız ama yıllık mil kazanma üst limiti var.
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
7 yıldır yılda min 6 yurtdışı uçuşumdan THY dan hiç bir avantaj görmedim. O uçuşlarda ki yurtiçi Pegasus uçuşlarımdan çok kez indirimli bilet aldım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
Ben de cihankeskin üstad gibi İNG Pegasus Plus kart kullanıyorum. Bonus özellikli, bayağı puan veriyor, senelik kart ücreti de yok. Miles and Smiles sonrası ilaç gibi geldi. Önceden Garanti Miles and Smiles kullandım ilk başta bayağı iyi puan veriyordu ama şimdi puan kazanabilmek için çuval dolusu harcama yapmak gerekiyor onda.
Ben uçarak mil kazanma vs. uygulamalarını çok anlamıyorum iş ve kişisel seyahatlerim hiç olmadığı için. Ancak YKB Adios kullanıyorum. Geçen yıl ve öncesinde çok kampanya kovalamışlığım var, o zamanlar verdikleri puanlar daha cazipti. Örneğin 1000 TL alışverişe %10 veriyorlardı. Şu anda 500-999 arasına 25 TL, 1000 ve üzerine 50 TL ye kadar düştüler. Ama yine de takip ederek baya bir biriktirdim puanları, eşimle Püro'nun anavatanını ziyaret ettirdi bize Smile

Sonrasında yine birikime geçtik, önümüzdeki yaz için gidecek yer arıyoz Smile
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: