Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap
(28/10/2019, Saat: 11:27)dbkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siparişin gümrüğe takılması konusunda herhangi bir kriter yok sanırım.Gümrük görevlisinin halet-i ruhiyesine bağlı gibi bir izlenim edindim okuduklarımdan  Smile

Gümrük görevlisinin sağlığı, maddi özgürlüğü ve aile huzuru için duayı eksik etmemek gerek bu durumda.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
@dbkan , evet, memurun o anki ruh haline ve sizin ikna kabiliyetinize de bağlı olabilir, aynı durumda sabunlarını gümrük vergisini ödeyip alan arkadaşlar oldu fakat o memurun denk gelmesi lazım, benim denk geldiğim kesinlikle iyi gününde değildi. İstanbul dışında iseniz nasıl bir yol izleneceğini bilmiyorum maalesef, size en yakın postaneye sormanızda fayda var.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
(28/10/2019, Saat: 11:48)Razorlazer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dbkan , evet, memurun o anki ruh haline ve sizin ikna kabiliyetinize de bağlı olabilir, aynı durumda sabunlarını gümrük vergisini ödeyip alan arkadaşlar oldu fakat o memurun denk gelmesi lazım, benim denk geldiğim kesinlikle iyi gününde değildi. İstanbul dışında iseniz nasıl bir yol izleneceğini bilmiyorum maalesef, size en yakın postaneye sormanızda fayda var.

Teşekkürler komşum.Bir sorayım bakayım.Olmadı küçük bir sipariş verir şansımı denerim artık.Şansım tutarsa o zaman yüklü siparişlere dalarım  Smile
Dostlar merhaba.
Son yurtdışı siparişimin üstünden zannedersem 3 sene geçti. Amazon.com dan ayakkabı satın almıştım. Ptt kargo, kargomu çaldı. Satıcı çok nazik biriydi ve ürünü tekrar göndermişti. Neyse şimdi tekrar sipariş vermek istiyorum ancak aradan geçen zaman içinde nelerin değiştiğini bilmiyorum. Mesela 11.11 indirimden aliexpress üzerinden satın alacağım ürünlerin ödemesini yaptıktan sonra, ekstra bir ücret ödemem gerekiyor mu ? Veya aklımda bulunan MWF Kaseli ürünü kendi sitesi üzerinden sipariş vermek istiyorum. Ödemeyi yaptıktan sonra yine bir ücret ile karşı karşıya kalacak mıyım ? Veya bunun kriteri nedir ? Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.
(10/11/2019, Saat: 12:02)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar merhaba.
Son yurtdışı siparişimin üstünden zannedersem 3 sene geçti. Amazon.com dan ayakkabı satın almıştım. Ptt kargo, kargomu çaldı. Satıcı çok nazik biriydi ve ürünü tekrar göndermişti. Neyse şimdi tekrar sipariş vermek istiyorum ancak aradan geçen zaman içinde nelerin değiştiğini bilmiyorum. Mesela 11.11 indirimden aliexpress üzerinden satın alacağım ürünlerin ödemesini yaptıktan sonra, ekstra bir ücret ödemem gerekiyor mu ? Veya aklımda bulunan MWF Kaseli ürünü kendi sitesi üzerinden sipariş vermek istiyorum. Ödemeyi yaptıktan sonra yine bir ücret ile karşı karşıya kalacak mıyım ? Veya bunun kriteri nedir ? Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.
Amazon.com'dan alsanız gümrük masrafları dahil ediliyor ve başka bir para ödemiyorsunuz. Ama Aliexpress veya ürünlerin kendi sitesinden aldığınızda gümrük bedeli olarak bir %20 daha ödeyeceksiniz getiren postaciya. Bir de 9 TL indi bindi parası ödersiniz.

MWF kase boş gelirse yukarıdaki %20 + 9 TL geçerli. MWF kasenin içinde sabun olursa muhtemelen o sabuna gumrukte el koyarlar.

~SB
(10/11/2019, Saat: 19:57)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amazon.com'dan alsanız gümrük masrafları dahil ediliyor ve başka bir para ödemiyorsunuz. Ama Aliexpress veya ürünlerin kendi sitesinden aldığınızda gümrük bedeli olarak bir %20 daha ödeyeceksiniz getiren postaciya. Bir de 9 TL indi bindi parası ödersiniz.

MWF kase boş gelirse yukarıdaki %20 + 9 TL geçerli. MWF kasenin içinde sabun olursa muhtemelen o sabuna gumrukte el koyarlar.

~SB

Peki MWF nasıl satın alabilirim ? Göndericeye sabunu ayrı, kaseyi ayrı mı paketleyin demem lazım ? Bu kısmı pek anlamadım.
(10/11/2019, Saat: 22:36)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki MWF nasıl satın alabilirim ? Göndericeye sabunu ayrı, kaseyi ayrı mı paketleyin demem lazım ? Bu kısmı pek anlamadım.

Her türlü kozmetik gümrüğe takılır. Belki gözden kaçar risk alayım derseniz sipariş verin.
(10/11/2019, Saat: 22:39)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her türlü kozmetik gümrüğe takılır. Belki gözden kaçar risk alayım derseniz sipariş verin.

Hayır gerçekten anlamadığım için soruyorum. Gümrüğe takılınca ben o ürünü alamıyor muyum ? Forumda gördüğümüz yurtdışı menşeili ürünler nasıl geliyor ?
Merhaba
Yurtdışı alışverişlerde tracking - No tracking kargonun farkı nedir?

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(28/12/2019, Saat: 17:22)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Yurtdışı alışverişlerde tracking - No tracking kargonun farkı nedir?

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Takip edilebilir ve takipsiz olmalı komşum. Takipsiz (no tracking) olanlar ucuz ama gecikme, kaybolma gibi sıkıntılar çıkarma olasılığı daha yüksektir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT ihtilaf 972 863,896 16/12/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: ayçiçeği
  Rusya Tuapse'de alışveriş maserati2303 7 3,965 12/01/2022, Saat: 11:13
Son Yorum: Southwestern
  Güvenilir Alışveriş Siteleri ohtararan 75 96,687 20/09/2021, Saat: 17:06
Son Yorum: Bakkal
  Amazon gift card kullanımı hk. soru EmrahEray 1 1,815 16/02/2021, Saat: 12:13
Son Yorum: EmrahEray
  Amerika ve Kanada internet alışveriş siteleri Soner 9 6,435 04/10/2020, Saat: 02:26
Son Yorum: onurcakmak
  Fransa Alışveriş hidalgo 11 8,823 13/07/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: seydibaba
  İtalya'da Alışveriş Yapılacak Yerler ahmet67 26 15,883 06/12/2019, Saat: 23:01
Son Yorum: Jonas
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,385 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Ürdün alışveriş astana71 3 2,609 03/11/2019, Saat: 22:31
Son Yorum: Jonka
  Danimarka Alışveriş oozturk 5 3,754 28/10/2019, Saat: 22:26
Son Yorum: Soner

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: