Bu makinayi taniyan varmi...
(07/11/2015, Saat: 23:05)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz endise duysamda, gonderi paketi gumruge takilmadan elime ulasti, hadi hayirlisi

Üstadım eğer elinizde hala mevcutsa, bana da 1 adet gönderebilir misiniz?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bu resmi, merkur'ün tarihçesinin olduğu katalog'tan kırptım. Faydası olur mu?

Hans Hermes'in 1957'de ölümünden sonra oğlu Dietrich Hermes, amcası Erich Hermes ile Almanya ekonomisinin kötü olduğu zamanlarda şirketi birlikte yönetmiş. 1970 yılında amcasının ölümünden sonra Dietrich şirketi satmış.

Sanıyorum bu plastik ürünler de, ekonominin zayıf olduğu dönemlerde piyasadaymış. Sap kısmı bahsi geçen DE'den biraz daha farklı gibi geldi bana. Tabi bir üretim varyasyonu olabilir.

1075p2x.jpg
Merkur gibi duruyor kalitesiyle fakat düşük de olsa başka bir firma kopyalamış olabilir.

(24/11/2015, Saat: 17:03)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Totto ustad bizdeki ürünle kafa yapısı aynı görünüyor, sap kısmı biraz farklı gibi

Üstadım size mesaj atmıştım, kontrol edip geri dönüş sağlayabilir misiniz?
Traş aletlerinin dahi antikaları mevcut. Gerçekten de geleneksel traş kültürü böyle birşey sanırım.

Ne güzel şey geleneksel şeylerin eskimemesi. Sanmıyorum kartuşlu aletlerin böyle bir sevda bırakacağını, ardında.
(21/12/2015, Saat: 03:42)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benzeri hala cikmadi, hadi hayirlisi

xsu1j.jpg

@ayha-al
Üstad bunlar geçen seri ile aynı mı ?
3 parça mı 2 parça mı açılınca ?
(21/12/2015, Saat: 18:19)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ayha-al
Üstad bunlar geçen seri ile aynı mı ?
3 parça mı 2 parça mı açılınca ?

@Ihtilaf ustad, 40 civari kaldi elimde, dusunurseniz trasi cok guzel bir makine. Alali 4 ayi gecti, internete aynisini daha gormedim.

2qb91lz.jpg

Kesinlikle güzel alet,Merkur Bakalite ayarında
3 parça alet kullanamıyorum yoksa çoktan almıştım
ayha-al üstadın gönderdiği markası belli olmayan aleti polsilver si jiletle denedim çok iyi bir tıraş çıkardı. Bana iki alet gonderdi. Denediğim alet tabla kısmı düz olandır. Diğer alettir tablanin üst kısmı düz değil.
Hayirli olsun
Arkadaşlar merhaba dedemin eşyalarını kurcalıyordum böyle bir makinaya rastladım 2 parçadan oluşuyor çok agresif bir alet herhangi bir koruması yok üzerinde bir marka yazısı yada damgası bulamadım bilgisi olan var mı ?

33mvfbq.jpg
2lcp5pf.jpg
N.G

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu makineyi kullanan varmı parhim 4 2,036 10/04/2023, Saat: 01:52
Son Yorum: Mecanica
  bu arkadaşı tanıyan varmı error... 3 5,668 19/04/2013, Saat: 19:57
Son Yorum: tipsol

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: