Yurtdışında yaşamak
(13/10/2015, Saat: 21:57)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hamdib merhaba ben Kanada da yaşamadım sadece onlytnt kanada diyince bu gülümseten hikayeyi ekledim altınaSmile

Anladım, Kanada o kadar kötü bir yer değil. Sadece tercihler ve beklentilerle ilgili bir konu.
(13/10/2015, Saat: 17:08)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.youtube.com/watch?feature=pl...UY88#t=193

yabancı dil eğitimiyle ilgili gülmece yapmayalım lütfen Smile
(13/10/2015, Saat: 22:47)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: gögsünden vurulmuş kaplumbağa...
su kaplumbağası

suda yaşayan kaplumbağayla kavga edip vuran adam var burada Undecided

hala düşünüyormusunuz?

ayvalikta_vurulmus.jpg

Başkan malasef bu yaratıkları görünce insan ne düşüneceğini şaşırıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Defalarca yurt dışına gidip gelen biri olarak (bu seyahatlerin içinde 6 ay gibi sürelerde var) yerleşmeye cesaret edemedim . Halbuki tüm şartlarımda elverişli. Ancak 42 yıl yaşadığım doğup büyüdüğüm istanbulu 2 sene önce terk edip bodruma yerleştim.Çok da mutluyum . Kendi açımdan iyi bir karar aldığımı düşünüyorum.Belki bu benim için bir geçiş olabilir.Şayet gitme kararı alsam provence bölgesinin dağlık kısımlarındaki parfüm kasabalarından birini tercih edebilirim sanki.Genel olarak kalabalık yerlerden ziyade doğaya yakın , doğanın içinde olan yerleri seviyorum.Şu an için bir yurt dışı isteğim yok.
Ben 28 Mayıs 2016'da Çek Cumhuriyeti'ne yerleşiyorum. Tüm planlarımı yaptım (ev alma, iş yeri açma, dil öğrenimi).

Neden Çek Cumhuriyeti?
Müslümanları göçmen olarak kabul etmiyorlar ülkedeki inançsız oranı %95.
Bu nedenle Almanya veya Fransa gibi Müslüman göçmenlerin yarattığı sorunlarla boğuşmayacak.
Sosyalizmden çok sıkıntı çektikleri için de ülke vatandaşları özgürlüklerine son derece düşkün.
Türkiye ise Atatürk onu buradan çıkartmasına rağmen son zamanlarda Ortadoğu denen lağım çukuruna giderek daha da giriyor, daha da batıyor... iç savaş da koltuk hevesi nedeniyle kaçınılmaz görünüyor...
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: