Yurtdışında yaşamak
(12/10/2015, Saat: 03:12)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: dostlarım ve büyüklerimden
"geri dönenlerin" ortak noktası maddi açıdan yetememiş olmak

maddi açıdan sorun çıkmayacağından eminseniz
yarını dahi beklememelisiniz

Başkanım maddi açıdan zengin bir hayat sürmesemde oldukça rahat bir şekilde geçinirim. Yani sorun olmaz. Çok acele etmiyorum ama kararımı ufaklık okula başlamadan vermem gerekir çünkü buradaki eğitim sistemini benim ufaklığın sisteme yüklersek silip atması zor olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(12/10/2015, Saat: 03:06)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @tipsol
Duygularım genelde gitmek istiyor Big Grin
Aslnda insan giderse ne olacağını, kalırsa ne olacağını içten içe biliyor üstad ve ikisininde hoşa giden ve gitmeyen taraflarının olacağını da..
sıkıntıya düşüren de bu olsa gerek.
Bi tur deneme şansınız varsa (olası bir dönüşte zor durumda kalmayacaksanız) bence kesinlikle deneyin derim, içinizde kalmamış olur
"acaba" lara ve "keşke" lere en kesin çözüm denemek Smile

Benimde duygularım kal mantığım git diyor üstadım Smile ama denemek gerektiği taraftarıyım olursa olur yoksa sorun değil. Opsiyonları açık tutmak ve olmazsa bile denemiş olmak beni memnun eder. Düşünüp düşünüp keşke yapsaydım demekten iyidir.

(12/10/2015, Saat: 13:38)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet mancho üstadım sizin değerli fikirlerinize ihtiyacımız var bu başlık altında. Yeni Zelanda filmlerdeki gibiyse cennet gibi bir yer umarım herşey gönlünüzce olur, çok güzel bir plan.

Teşekkürler sevgili tipsol. Gerçekten cennet ve çok güzel korunuyor. Bu başlık altında yardımcı olabileceğim konular olursa memnuniyetle Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Ben hep buradayım Smile çok gittim geldim ama, fikir olarak bile değil, sadece turist olarak.Başka bir ülkede yaşayamayacağımı net olarak biliyorum.

Nasıl bir ortamda büyüdünüz, neler yaşadınız tabi bunları kestirmek zor.Konunun o tarafına girmek de istemiyorum.

Asıl önemli tarafı çocuklar, bir düşünürün adlandırdığı gibi gidemediğimiz zamana yolladığımız mektuplar...

Çok samimi bir arkadaşım kesin dönüş yapmıştı o zaman çocuğu da yoktu.Evet bundan tam 20 sene önce güzelim Londra'yı
bırakıp geldi.Sonrasında tutunamadı burada ve eşi hamileyken tekrar döndü Londra'ya. Tabi orada sağladığınız standardı burada tutturamamak önemli etken.Ardından diğerleri geliyor.Çocuk olunca, okul seviyesine kadar takılayım sonrasında kesin döneceğim dese de oğlan geçenlerde üniversiteye başladı.Yılda bir kaç defa gelip gitse de, evde iyi eğitilse de yine farklı oluyor bazı şeyler.

Bir müddet sonra yine dönmeyi düşünüyor, çok büyük bir değişiklik olmazsa (bence kesinlikle) dönecek.Oğlan bu saatten sonra tatil için gelir ülkeye.Şimdilerde sorun değil tabi de ileri de nasıl olur, kolay şeyler değil bunlar.

Özellikle Londra güzel bir şehir.Eğer Atlantik geçilmeyecekse yaşanacak tek şehir.Ama dönüş varsa, aklın kenarında bile giderken,
gel hiç düşünme vazgeç, daha yol yakınken...(Bu kısım tamamen spontane oldu Smile )

Zor karar... Huh
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Süleyman Bey Selamlar,
Mantıkta çok basit gibi gözüksede vereceğiniz karar çok çok çok önemli ve zor.
Bir pasaport sayfalarını dolduracak kadar İngiltere'ye gittim, gezilerimi deneyimlerken oraya yerleşmenin nasıl olacağını sorguladım hep ama kesinlikle bana uymaz. Çocuk konusu hele başlıbaşına problem, orada büyüyen , okuyan ( Türk okullarında bile olsa) çocuk ne yaparsanız yapın farklı biri oluyor. Orada ahlak yok, adetlerimiz örflerimiz , gelenek ve göreneklerimiz yok. Bizim ayıp , günah dediğimiz şeyler onlarda yok.
Toplu taşımalarda ilkokul çocuklarının davranışlarını görseniz bu fikri birdaha düşüneceğiniz kesin Smile
Yazdıklarım İngiltere için ama başka ülkerinde çok farklı olacağını sanmıyorum.
Umarım sizin için hayırlısı olsur
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com
Yedi yıl üniversite dönemi yurtdışında kaldım ama memleket gibisi yok. Türkiye'yi çok seviyorum ve neslimin Türk olarak devam etmesini istiyorum. Malum ülkemizin bulunduğu durum üzücü ama milletçe İnş üstesinden geleceğiz.

https://www.instagram.com/u1071/
(12/10/2015, Saat: 21:56)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yedi yıl üniversite dönemi yurtdışında kaldım ama memleket gibisi yok. Türkiye'yi çok seviyorum ve neslimin Türk olarak devam etmesini istiyorum. Malum ülkemizin bulunduğu durum üzücü ama milletçe İnş üstesinden geleceğiz.

Siz neredeydiniz komşum? Merak ettim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben Bakü'deydim komşum. Azerbaycan'da.

https://www.instagram.com/u1071/
(12/10/2015, Saat: 22:41)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Bakü'deydim komşum. Azerbaycan'da.

Komşum oradan dönmek istemenize şaşırmamalı. Ben 4 güne zor dayanmıştım Bakü'de. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(12/10/2015, Saat: 19:18)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Süleyman Bey Selamlar,
Mantıkta çok basit gibi gözüksede vereceğiniz karar çok çok çok önemli ve zor.
Bir pasaport sayfalarını dolduracak kadar İngiltere'ye gittim, gezilerimi deneyimlerken oraya yerleşmenin nasıl olacağını sorguladım hep ama kesinlikle bana uymaz. Çocuk konusu hele başlıbaşına problem, orada büyüyen , okuyan ( Türk okullarında bile olsa) çocuk ne yaparsanız yapın farklı biri oluyor. Orada ahlak yok, adetlerimiz örflerimiz , gelenek ve göreneklerimiz yok. Bizim ayıp , günah dediğimiz şeyler onlarda yok.
Toplu taşımalarda ilkokul çocuklarının davranışlarını görseniz bu fikri birdaha düşüneceğiniz kesin Smile
Yazdıklarım İngiltere için ama başka ülkerinde çok farklı olacağını sanmıyorum.
Umarım sizin için hayırlısı olsur

Merhaba Mustafa Bey, evet bahsettiğiniz şeylere aşinayım 8 sene yaşadım ingiltere de. Ben aynen bu yazdıklarınızı arkadaş çevreme söylediğimde yok canım ne alakası var sen evde nasıl öğretir terbiye edersen öyle olur diyorlar ama malesef öyle değil.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: