Yurtdışında yaşamak
Hayat sadece bir tane ve çok kısa. Burada kaldığım her gün beni daha da mutsuz ediyor.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Bir ayağımın hep yurt dışında olmasını hayal ederdim ve isterdim de, zamanında epey uğraşmıştım ama olmadı tamamen yerleşebileceğimi sanmıyorum bu yaştan sonra. yinede imkan varsa günümüz koşullarını göz önünde bulundurursak gitmek ağır basıyor.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(12/10/2015, Saat: 00:12)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayat sadece bir tane ve çok kısa. Burada kaldığım her gün beni daha da mutsuz ediyor.

Sizindemi gitme planınız var mancho?
e mail adresim tipsol@me.com
(12/10/2015, Saat: 00:23)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir ayağımın hep yurt dışında olmasını hayal ederdim ve isterdim de, zamanında epey uğraşmıştım ama olmadı tamamen yerleşebileceğimi sanmıyorum bu yaştan sonra. yinede imkan varsa günümüz koşullarını göz önünde bulundurursak gitmek ağır basıyor.

Evet üstadım mantık olarak gitmek ağır basıyor. Birçok şeyini sevmesemde bu ülkeden gidince sevmediğim şeyleri bile özlemek garip. Aslında benim gitmem için birçok olumlu sebep var mesela uzun süre orda yaşadığım için adaptasyon sorunu yaşamam, iş bulmak oldukça kolay, güvendiğim arkadaşlarım var ve eşim yabancı.
silindi...
@ooppss
Merhaba ben yanlış ifade etmiş olabilirim ben şu an sadece Türkiye de yaşıyorum. Sık sık yurtdışına gidiyorum ama tek adresim şu an tr. Ben ülkemi coğrafya olarak çok seviyorum insanlarını ise hem seviyor hem sevmiyorum. Açıkcası vatanını seven sahiplenen çocuklara sahip olmayı bende çok isterim ama kültürümüz ne kadar iyi bir kültür o tartışmaya açık. Gördüğüm kadarı ile sizde benim gibi duygusal bir insansınız mantığını dinleyen zaten gidiyorSmile

Sent from my iPad using Tapatalk
@tipsol
Duygularım genelde gitmek istiyor Big Grin
Aslnda insan giderse ne olacağını, kalırsa ne olacağını içten içe biliyor üstad ve ikisininde hoşa giden ve gitmeyen taraflarının olacağını da..
sıkıntıya düşüren de bu olsa gerek.
Bi tur deneme şansınız varsa (olası bir dönüşte zor durumda kalmayacaksanız) bence kesinlikle deneyin derim, içinizde kalmamış olur
"acaba" lara ve "keşke" lere en kesin çözüm denemek Smile
dostlarım ve büyüklerimden
"geri dönenlerin" ortak noktası maddi açıdan yetememiş olmak

maddi açıdan sorun çıkmayacağından eminseniz
yarını dahi beklememelisiniz
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(12/10/2015, Saat: 00:42)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizindemi gitme planınız var mancho?

Aslında var sevgili tipsol üstat. Hanım emeklilik için gerekli gün sayısını doldurunca (maaş almadan yaşı bekleyeceğiz gerçek anlamda emekli olmak için) Yeni Zelanda'ya yerleşmeyi düşünüyoruz. Pek çok ülke gezdim (60'dan fazla) en beğendiğim yer Yeni Zelanda'nın Güney Adası oldu. Ama en az iki yıl daha mecburen buradayız.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(12/10/2015, Saat: 13:31)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında var sevgili tipsol üstat. Hanım emeklilik için gerekli gün sayısını doldurunca (maaş almadan yaşı bekleyeceğiz gerçek anlamda emekli olmak için) Yeni Zelanda'ya yerleşmeyi düşünüyoruz. Pek çok ülke gezdim (60'dan fazla) en beğendiğim yer Yeni Zelanda'nın Güney Adası oldu. Ama en az iki yıl daha mecburen buradayız.

Evet mancho üstadım sizin değerli fikirlerinize ihtiyacımız var bu başlık altında. Yeni Zelanda filmlerdeki gibiyse cennet gibi bir yer umarım herşey gönlünüzce olur, çok güzel bir plan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: