Dovo Shavette jiletli ustura
(24/02/2017, Saat: 14:24)mazot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin feather dan sonra bu sizi kesmeyebilir DeaKen komşum.

Fakat bu da fiyatına göre çok güzel, hafif ve kullanışlı bir ürün. Özellikle bu shavette işine yeni girenler için bence dovo olmassa olmaz gibi. Elimde vanta tam de kullanan shavette, kiepe sürgülü model, bluebeards revenge shavette  de var. DE  jilet kullanan usturalar çok ciddi dikkat gerektiriyor. özellikle bluebeards gibi  ağır olan usturalarda hiçbir geri bildirim olmadan sakalları direk uçuruyor.  İnsanın cildine de aynı şekilde dalıyor.

Feather gibi pahalı ürünlere eli alışanları çok tatmin etmeyeceğini düşünsem de,  hafifliği ve rahat kullanımı için travel razor olarak bile alınabilir bence.

Bilgilendirme için teşekkürler komşum. Bi aksilik olmazsa önümüz ay sanırım bir Feather artist club ss daha edinmek istiyorum farklı renk veya kai captain standard istiyorum. Yanlarına da bir dovo sıkıştırasım var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@msakalli hocam ağır shavette ile yüzümde jileti daha çok hissediyorum. Düzenli aralıklar ile kullandığımda ağır shavettelerin bende cilt yorgunluğunu yaptığını farkettim.

Düzenli kullandığım usturalarda ali bıyıklı, dovo ve kiepe sürgülü usturayı hafif, vanta ve bluebeard usturaları   daha ağır olarak sayarsam;
dovo,  alibıyıklı ve kiepe ile olduğum tıraşlarlarda cildim diğer 2 sine  oranla daha az yorulmuş oluyor ve daha çabuk toparlanıyor.

Tıraş sonrası şap testinde de hafif olan usturaları daha başarılı buluyorum.
Düzenli uzun dönem kullanımda da dovo ve alibıyıklı ile daha dinç bir cilt hissiyatı var.

Tabi ki bunlar  kendi görüşlerim hocam. Bu ıslak tıraş işi tamamen kişiye özgü bir olay olarak görüyorum dolayısı ile hafif shavette in sizde yaşattığı his farklı olabilir. Sonuçta herkesin sakal ve cilt yapısı farklı.

@yusef komşum güzel günlerle kullanın.

Ben çelik ustura merakından Feather SS ye bütçe ayıramadım @DeaKen hocam  siz yanına kardeş alacaksınız. Yurt dışındaki ustura forumunda Feather i çok beğeniyorlar '' çelik usturayı bıraktırdı'' gibi yorumlar var. Belki bu sefer kamisori modelden denersiniz.
@mazot hocam, teşekkür ederim cevap için. Bende Vanta ustura var, onun bile hafif olduğunu düşünürdüm. Bunun dışında hiç ustura kullanmadım. Dovo'yu merak ediyorum. Vanta'ya göre açıyı ayarlamak daha mı kolay? (Sanki öyle görünüyor) Bir de Dovo'nun kullandığı uzun jiletler kendine mi özel?
(24/02/2017, Saat: 16:50)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mazot hocam, teşekkür ederim cevap için. Bende Vanta ustura var, onun bile hafif olduğunu düşünürdüm. Bunun dışında hiç ustura kullanmadım. Dovo'yu merak ediyorum. Vanta'ya göre açıyı ayarlamak daha mı kolay? (Sanki öyle görünüyor) Bir de Dovo'nun kullandığı uzun jiletler kendine mi özel?

Rica ederim hocam. Vanta usturaların birkaç modeli var bende ki tüm DE jilet kullanan model. Elimdeki usturaların içinde hissiyatı ağır olanlardan. Benim bu vanta ile ben pek anlaşamadım. Bilhassa açı konusunda sorun yaşadım. Dovo da açı ve kullanım konusu daha rahat çok çabuk uyum sağlanıyor.

Dovonun kendi jiletlerinden bahsedecek olursam ;  aynı DE jilet gibi ince ama daha uzun. DE gibi 2'ye kırıp kullanıyorsunuz. dovo nun kendi üretimi sanırsam.
Onun hissi bana normal kırık DE jiletlerden daha farklı geldi. Uzun olduğu için yüzde süpürdüğü alan daha geniş çok da keskin bir jilet değil bu sebeplerden dolayı Çelik ustura gibi yüzde konforlu bir his yaratıyor. Tabi ki bir çelik ustura değil ama kırık DE gibi agresif de değil.
Bilgilendirme için teşekkür ederim @mazot hocam. Ben de biraz baktım internetten. Dovo shavette'lerin hollow (oyuk) yapısı Vanta'lardan farklı gibi. Dolayısı ile açı daha kolay ayarlanabilir. Ayrıca, kendi özel jiletlerinin yanında standart DE jiletleri de kullanabiliyor. Özellikle yeni başlayanlar için Dovo mantıklı bir seçim gibi duruyor.
@mazot komşum ben de çelik usturaya geçme taraftarıyım okuduğum her yazıda övüle övüle bitiremiyorlar. Ama ben yurt dışı çok alışveriş yapan biri olmayan biri olarak kayışı, biley taşı tedariği ben de zor. Ayrıca bunun dışında bileyleme konusu da ben de yok. O yüzden feather ı severek kullanıyorum.

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@mazot komşum ayrıca izlediğim videolar da kamisori tarzı, tutuşu filan bana pek iyi gelmedi o yüzden katlanır tercihim tekrardan

Nazım Hikmet
@deaKen komşum ilk aşamada 1 ustura ve bir kayış ile idare edilebilir bir süre. Bende de taş olarak sadece coticule var şimdilik. Zamanla toplanır. http://Www.rasoir-sabre.com şu anda ustura gereçleri için tek adres.
(25/02/2017, Saat: 12:27)mazot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @deaKen komşum ilk aşamada 1 ustura ve bir kayış ile idare edilebilir bir süre. Bende de taş olarak sadece coticule var şimdilik. Zamanla toplanır. http://Www.rasoir-sabre.com şu anda ustura gereçleri için tek adres.

Bilgilendirme için sağol komşum

Nazım Hikmet
İlk jiletli usturam Jaguar Prestyle sonrası Dovo Shavette almak istiyorum ancak aralarında konfor olarak belirgin fark var mıdır? Standart yaprak jilet kullanan konforlu bir jiletli ustura arıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  The Bluebeards Revenge Shavette Razor nihilistraki 60 63,937 19/10/2023, Saat: 18:26
Son Yorum: bidon
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,574 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,309 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,028 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,669 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,740 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,921 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,664 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,132 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,551 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: