Dovo Shavette jiletli ustura
(20/05/2015, Saat: 14:06)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşlar. Dovo Shavette elime ulaştı. Paketin içerisinden 3 farklı tutucu çıkıyor. Bunların ikisi siyah birisi kırmızı. Kırmızı olan ikiye kırılan DE jiletler için. Siyah olanlardan birisi uzun Dovo jiletler için. Diğer siyah (eskiden yeşilmiş) Personna hair shaper jiletler için. Paketin içinden ayrıca bir adet uzun Dovo jilet ve bir adet de Merkur DE jilet çıkıyor.

2mfghap.jpg

Merhabalar
Dovo shavette almak istiyorum. 3 farklı tutucu çıktığını biliyorum. Bunlardan kırmızı olan yerine artık şeffaf bir tane çıkıyor. Normalde kırmızı olan DE jiletler için. Şeffaf olan kırmızı olan ile aynı işi yapabiliyor mu emin olamadım. İnternetten, youtube dan da baktım. Kırmızının yaptığı işi yaptığı söyleniyor. Ama kırmızıda jileti oturtmak için çıkıntılar vardı, şeffafta yok. Nasıl çıkıntılar olmadan aynı işi yapabiliyor emin olamadım.
Elinde şeffaf tutuculu Dovo Shavette i olan varsa yorumları çok makbule geçer.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Biraz dikkat gerektiriyor hocam. Jileti 2 parça ya ayırdıktan sonra elinizdeki şeffaf olan kisimda dikkatli bakinca  2 adet çıkıntı ve karşısına denk gelen yerde de 2 tane delik var. Jiletin omuz kısmıni  o cıkıntılara oraya oturtursaniz kapattığinizda o cikinti kisimlar delikle birlesip sabitleniyor.
f4h1f9.jpg
Jiletin omuz kısmı dediğim 3 yazilı olan kısmın önunde cikitintilari gorebilirsiniz.
Fotoraf kalitesi icin uzgunum umarim yardımcı olur.
bxunn.jpg
Jileti makasla ortadan keserseniz işiniz kolaylaşır.
(05/02/2017, Saat: 12:23)mazot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz dikkat gerektiriyor hocam. Jileti 2 parça ya ayırdıktan sonra elinizdeki şeffaf olan kisimda dikkatli bakinca  2 adet çıkıntı ve karşısına denk gelen yerde de 2 tane delik var. Jiletin omuz kısmıni  o cıkıntılara oraya oturtursaniz kapattığinizda o cikinti kisimlar delikle birlesip sabitleniyor.
f4h1f9.jpg
Jiletin omuz kısmı dediğim 3 yazilı olan kısmın önunde cikitintilari gorebilirsiniz.
Fotoraf kalitesi icin uzgunum umarim yardımcı olur.
bxunn.jpg
Jileti makasla ortadan keserseniz işiniz kolaylaşır.

Hocam çok çok sağolun.
Resim ve açıklamalarınız çok faydalı oldu, gayet iyi anladım.
Tekrar teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk
rica ederim. Smile
Bu shavette lerin eski Gem SE jiletlerinle calısıcak tiplerini neden yapmıyorlar anlamıyorum. O eski jiletler kalın oldugu icin, ustura zevkine cok yakın bir hissiyat verecegini dusunuyorum, strop u bilemesi olmadan.
Guncel jiletler cok ince oldugundan, DE aletlerinde ki destek olmadan, en kucuk hata da ısırma yapıyor. Eski SE jiletlerle yada guncel feather tarzı SE jiletlerle calısan bir shavette yapıldıgında, cok kullanıslı bir shavette cıkacagını dusunuyorum.
(05/02/2017, Saat: 13:45)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu shavette lerin eski Gem SE jiletlerinle calısıcak tiplerini neden yapmıyorlar anlamıyorum. O eski jiletler kalın oldugu icin, ustura zevkine cok yakın bir hissiyat verecegini dusunuyorum, strop u bilemesi olmadan.
Guncel jiletler cok ince oldugundan, DE aletlerinde ki destek olmadan, en kucuk hata da ısırma yapıyor. Eski SE jiletlerle yada guncel feather tarzı SE jiletlerle calısan bir shavette yapıldıgında, cok kullanıslı bir shavette cıkacagını dusunuyorum.

Bu dovoların uzun jiletleri nasıl bilmiyorum ama Miraki marka jiletli usturaların kendi jiletleri, de jiletlerden daha uzun ve kalın. Sizin istediğiniz tarzda olabilir. Ayrıca miraki jiletler, denediğim bütün jiletler arasında en iyisi diyebilirim. Hiç tahriş yok ve sakalın uzaması sırasında hiç kaşıntı veya batma sorunu yok. Hatta o jiletlerin de aletler için uygun olanını yapsalar başka hiç bir jilet kullanmam.
@dikdik_s hocam sanguine'in injector jilet kullanılan bir modeli var yanlış hatırlamıyorsam r9 veya s9 olması lazım kodunun ilginizi çeker belki
@Yeni Üye
Bahsettiginiz, Miraki marka jiletli usturaların bir linki varmıdır, bilgim yok konu hakkında. Tesekkurler.

@Kerkenez
http://www.ebay.co.uk/itm/Straight-Shavi...zz2eP8s5Ig
Şu urun sanırsam, sahiden gormemistim. Paylasım icin tesekkurler. Ömrumuz olur paypal acılırsa denemek isterim.
(05/02/2017, Saat: 21:33)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Yeni Üye
Bahsettiginiz, Miraki marka jiletli usturaların bir linki varmıdır, bilgim yok konu hakkında. Tesekkurler.

Komşum, ben şu siteden almıştım 6 ay kadar önce. http://www.coolblades.co.uk/miraki-cut-t...razor.html
10 gün gibi bir sürede elime ulaştı. Bir ustura ve bir paket (kırılınca 20 adet jilet oluyor) jilet almıştım, ikinci paket jileti ekleyince kargo katlanarak artıyor malesef. Standart de jiletlerin kesici kısmı 4 cm uzunluğunda iken, bu jiletlerin kesici kısmı 6,5 cm uzunluğunda. Ben özellikle jiletleri çok beğendim, bende standart de jiletlerin çoğu boyun bölgesinde tahriş veya batma yaparken, bu ustura ve jiletlerle hiç sorun yaşamadım. Oldukça pürüzsüz ve temiz tıraş sağlıyor.

Lord'un bu ustura hakkındaki incelemesi mevcut. http://geltir.com/showthread.php?tid=105

Böyle bir de videosu var üstadın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  The Bluebeards Revenge Shavette Razor nihilistraki 60 63,265 19/10/2023, Saat: 18:26
Son Yorum: bidon
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,378 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,160 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,761 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,571 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,634 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,628 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,367 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: