Çene bölgesini yumuşatmak?
Watsons'tan aldığım 50ml Beard Oil çok işe yaradı bende. Daha önceden kendi yaptığım bir karışım, Proraso sandalwood preshave ve Apothecary 1893 Shave oil kullanmıştım ama özellikle çene bölgesinde pek fark yaratmamışlardı.

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(10/10/2015, Saat: 21:52)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saygıdeğer üstadlar;
Yaklaşık bir yıldır DE aletlerle tıraş oluyorum.Teknikle ilgili hiçbir problemim yok.Tıraş öncesi hazırlığımı önce sıcak suyla güzelce yıkaryrak,ardından kasede hazırladığım köpüğü 1 dakika boyunca yüzüme yayarak peşinden güzelce parmakuçlarımla masaj yaparak yapıyorum.Sıcak suyla durulayıp tekrar en az 1 dakika köpürtüyroum ve köpük kvamını ayarlama ilgili de bir sıkıntım yok.alet ve jilet seçimimi de deneyimlerime göre uygun şekilde yapıyorum.Sonuç gayet güzel akıcı,tahrişsiz bir tıraş ancak tek istinası ; çene bölgesi.Ne yapsam çene bölgemdeki kılları yeterince yumuşatamıyorum.Jilet kesmekte zorlanıyor,takılıyor.Özellikle ikinci perdede xtg ile çene altını aldıktan sonra belli ediyor kendini ve şapı sürdüğümde sadece o bölgede yanma oluyor.Kanama,jilet yanığı vs yok ancak o bölgedeki tıraş sonrası yanma,kuruma ve hassasiyet her tıraştan sonra oluyor.Tıraştan önce o bölgeyi saç kremiyle yumuşatmayı denedim ama çok da sonuç alamadım .Pre-shave veya başka bir öneriniz var mıdır?Saygılar.

@Saltuk üstadım merhaba .. sonunda şu çene işinde tatminkar en iyi hangi çözümü buldunuz acaba ? bende hala aramaktayım .. Selamlar Sevgiler ..

@Tahir
Komsum, ben ceneyi sadece sagdan sola veya soldan saga alıyorum artık.  Daha rahat ettim, hangi perdede oldugum (wtg,xtg,atg) farketmeden ceneyi sadece yatay alıyorum. Cenenin acısından dolayı bu sekil daha kolayıma geliyor benim. Bir oneri olarak yazmak istedim.

Not: Saltuk kardesim, domuzlara fısıldayan kardesim benim, en son peroksit deneyleri yapıyordu fırcalar ustunde, sanırım peroksitli fırcalar dolayısıyla artık kıl-tıras vs. sorunu kalmadı, kendini muzige verdi diye haber aldım en son Tongue Big Grin
(12/09/2017, Saat: 22:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tahir
Komsum, ben ceneyi sadece sagdan sola veya soldan saga alıyorum artık.  Daha rahat ettim, hangi perdede oldugum (wtg,xtg,atg) farketmeden ceneyi sadece yatay alıyorum. Cenenin acısından dolayı bu sekil daha kolayıma geliyor benim. Bir oneri olarak yazmak istedim.

Not: Saltuk kardesim, domuzlara fısıldayan kardesim benim, en son peroksit deneyleri yapıyordu fırcalar ustunde, sanırım peroksitli fırcalar dolayısıyla artık kıl-tıras vs. sorunu kalmadı, kendini muzige verdi diye haber aldım en son Tongue Big Grin

@dikdik_s üstadım çok çok teşekkürler sabah deniyorum .. @Saltuk üstad çenede sakal mı bıraktı acaba ?

(12/09/2017, Saat: 22:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tahir

Fısıldama bitmez Big Grin Sakal makal kalmadı en son kökten kurtuldum aynen Smile

@Tahir abim, geçen iki senede kendimce epey deneyim edindim bu konuda.Şöyle ki ;

Scrub kaldırmıyorsa cilt benimki gibi,bu gliserinli pre-shave sabunlarla ölü katmanı temizleyip yumuşatmak epey işe yarıyor.
İkincisi güzel bir preshave krem kullanmak lazım.Yağlar çok yapış yapış olduğu ve köpüğü kestiği için ben kullanmıyorum ama İspanyol malı Petusco marka organik preshave krem var, o da bol yağlı ama benim cildime katkısı muazzam Wink
Onun haricinde -yine hafif yağlı olmakla beraber- Via Barberia preshave in etkisini beğendim.
Onları Edwin Jagger takip ediyor benim için.Sonrasında diğer kullandığım Proraso ve Acca Kappa var , onlar biraz "light" kalıyor.
Bir de tıraştan bir süre önce mango yağı sürmek de güzel etki ediyor.
Yalnız abi; ne kadar da yumuşatsan bir bölgesi bariz daha gür ve sertse o bölgeyi daha yüksek ayarla veya daha agresif aletle almakta fayda var.Aynı yön ve aletle yanakları almamla çeneyi almam arasında bariz fark var.Ayarlı alet kullanmak veya daha koruyucu bir preshave ve kıvamlı köpük kullanmak kaydıyla daha keskin jilet tercih etmek sorunun asıl çözümü.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Saltuk Kardeşim çok çok teşekkürler saolasın.. Sayende bende bir çözüm bulucam Smile çok sevgiler selamlar

Kiehl's yeni bir ürün çıkartmış özelliklerinde ince bir tabaka olarak jel formunda olması herkesin işine yarayacak birşey olabilir.Henüz denemedim sonuçları yazarım.Burada

20170720131658_kiehl_s_close_shavers_squ...n_75ml.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çene gamzesi olanlar U A K 2 1,937 02/03/2020, Saat: 22:38
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: