Muhle Silvertip Fibre Seyahat Fırçası
(06/10/2015, Saat: 23:10)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İsim vermedim üstat ama @ihtilaf üstat bize İtalianBarber Plissoft düğümü yorumlayacak dimi üstat Smile

Barbaros safety razor piyasaya çıksın ondan sonra bir iki sotd yaparız
Bende bekliyorum o fırçanın yorumlarını Rolleyes
(06/10/2015, Saat: 23:00)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler.
Her ne kadar sentetiğe karşı olsam da seyahat fırçası olarak sentetik çok pratik sanırım

@ooppss üstad bundan önce seyahatlerde kullanmak için bir taşıma kutusu almış ve önceki seyahatimde yanıma Colonel X2L almıştım. Ama porsuk fırça zor kuruyor, özellikle Karadeniz turunda nemli ortamda sıkıntı yaşadım biraz. Daha sonrasında bu fırçayı almakta buldum çözümü, sentetik düğüm seyahat için daha ideal bence.
Soyle birsey buldum. "New V2.0 Fibres" ifadesi ile: 31M530

http://connaughtshaving.com/31m530.html
(06/10/2015, Saat: 23:32)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ooppss üstad bundan önce seyahatlerde kullanmak için bir taşıma kutusu almış ve önceki seyahatimde yanıma Colonel X2L almıştım. Ama porsuk fırça zor kuruyor, özellikle Karadeniz turunda nemli ortamda sıkıntı yaşadım biraz. Daha sonrasında bu fırçayı almakta buldum çözümü, sentetik düğüm seyahat için daha ideal bence.

Evet üstad porsuk fırça kurumayınca rutubetli halıfleks gibi kokuyor malesef Smile
ben seyahatte (ki pek çıkmam) küçük domuz fırça ile idare ediyorum.
Sentetiklerin uzun süre kullanımı sonucunda kıl uçlarının durumunu merak ediyorum açıkçası.
Kıyas pek doğru değil ama diş fırçalarının sık değiştirilme tavsiyesinin bir nedeni de yuvarlatılmış kılların uçları bozulunca diş minelerine ve diş etlerine çizici kanatıcı etki yapıyor. porsuk fırçalar uçlardan kısalma yapsa bile en fazla biraz sertleşir ve su tutuşe azalır ama sentetikte durum nedir bilmiyorum.
Eğer uzun süre kullanırsanız performansta bir değişiklik olursa, ne tür bir değişiklik olacak deneyimlerinizi merakla bekliyorum
(06/10/2015, Saat: 23:34)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soyle birsey buldum. "New V2.0 Fibres" ifadesi ile: 31M530

http://connaughtshaving.com/31m530.html

Benim fırçanın model numarası 31M536 ama sondaki 6 siyah rengi temsil ediyor, yani fırça sizin linkteki ile aynı @izbe üstad. O zaman kıllar V2 gibi duruyor.

O zaman benim ciltteki tahriş Kapo krem kaynaklı olsa gerek, koruyuculuk yeterli olmayabilir, fırçayı büyük çoğunlukla bu kremle kullandım.
Evet hocam. G&C ye de baktim. Kod ayni gorunuyor. Dolayisi ile ben de kil tipinin v2.0 oldugunu dusunuyorum.
(06/10/2015, Saat: 23:40)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet üstad  porsuk fırça kurumayınca rutubetli halıfleks gibi kokuyor malesef  Smile
ben seyahatte (ki pek çıkmam) küçük domuz fırça ile idare ediyorum.
Sentetiklerin uzun süre kullanımı sonucunda kıl uçlarının durumunu merak ediyorum açıkçası.
Kıyas pek doğru değil ama diş fırçalarının sık değiştirilme tavsiyesinin bir nedeni de yuvarlatılmış kılların uçları bozulunca diş minelerine ve diş etlerine çizici kanatıcı etki yapıyor. porsuk fırçalar uçlardan kısalma yapsa bile en fazla biraz sertleşir ve su tutuşe azalır ama sentetikte durum nedir bilmiyorum.
Eğer uzun süre kullanırsanız performansta bir değişiklik olursa, ne tür bir değişiklik olacak deneyimlerinizi merakla bekliyorum

Üstad, o konuda sanırım benim çok konuşmam doğru olmaz. Forumda sentetikleri sık ve daha çok kullanan arkadaşlar var. Ben bu fırçayı rotasyonda çok sık kullanmıyorum, ama söz ettiğiniz türde bir değişiklik hissedersem bu başlık altına ek yaparım, aslında dediğiniz doğru ama tıraş fırçasında kullanılan sentetik kıllar biraz daha ince gibi, bir fark oluşturabilir bu.
İzninizle Muhle'nin kendi sitesinde bulunan ingilizce detayı paylaşmak istiyorum. Özellikle ikinci paragrafta bahsettiğim backbone hadisesini daha hoş açıklamış;

"TRAVEL - Travel shaving brush from MÜHLE, with Silvertip Fibre, handle material aluminum

Shaving brush with Silvertip Fibre
Ring size M: 21 mm
Handles made of aluminum
Weight: 41 g
The Brushhead - Silvertip Fibre

The high-quality synthetic fibres represent a world first of our own invention. We offer a synthetically produced premium quality whose material characteristics are analogous to those of the precious natural hair, silvertip badger. The majority of the users even say that this quality actually provides better performance characteristics than the natural hair.

'Silvertip Fibre' is very soft at its fine tips, but somewhat more stable than natural hair in the middle section. These characteristics produce a pleasant, soft sensation on the skin when the lather is applied, without having to forgo the desired firmness of the hairs in the lathering process. In daily use, the manually processed fibres are less sensitive than natural hair as they dry more quickly and are resistant to shaving soaps and creams.

The completely vegan fibres are also somewhat easier to use than natural hair as they produce a particularly creamy and thick lather from a small amount of shaving soap or cream, which is used much more sparingly as a result."
Fırçanın V2 olması muhtemel bu drumda. Açıklamada kılların orta kısmında bahsettiği "sıkılık" olayının fiber kılların yapısının porsuk kılları gibi dalgalı olmadığı için aynı esnemeyi vermediğinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Yani sizin backbone tarifiniz güzel özetliyor btoprak komşum, Plisson fırçada orta kısımdaki direnç de epey düşük mesela.

Uzun süre kullanımda ne olur bilmiyorum ama diş fırçasındaki durumun makyaj ve ya tıraş fırçalarında olacağını sanmıyorum. Yapısı itibariyle de farklılar zaten. Belki çok çok uzun yıllar kullanımdan sonra deforme olabilir ama 3+ yıldır sentetikler piyasada sürekli kullanılıyor, kaygılandığınız şekilde bir deformasyon ile ilgili hiç şikayet okumadım ooppss komşum. Sadece seyahatlerde kullanacaksanız zaten bu fırçayı eskitme şansnız yok Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Keyifle okudum. Simpsons incelemeleriniz gibi bunu da çok beğendim.
gurmekokular

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,024 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,427 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,299 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,717 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,347 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,866 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,120 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 71,739 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 18,800 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle
  Simpson Trafalgar Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 58 19,723 05/10/2020, Saat: 20:07
Son Yorum: batmanforever

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: