Temiz tıraş hayal mi?
(05/10/2015, Saat: 17:23)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Aersin Üstadın yorumuna katılıyorum. Tıraş aleti ve jilet seçimi önem kazanıyor. Merkür Progress alma tercihiniz yerinde çünkü agresifliğini ayarlayabileceksiniz. Bir de temin edebildiğiniz tüm jiletlerden mümkün mertebe temin etmeye çalışmanız,  (100'lü vs. gibi çoklu değil 5'li paketlerde) böylelikle size en uygun jileti bulduktan sonra (zaten siz her tıraşta farklı jilet denediğinizi de belirtmişsiniz) yola artık o jiletle devam etmeniz de sizin için yararlı olacaktır.

Bende aynı fikirdeyim. Mümkün olduğunca jiletlerden temin ettim. Bir süre cildimin yenilenmesi ile ilgilenip en kısa sürede Progress'i almaya kararlıyım..
(05/10/2015, Saat: 17:25)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Batık vs olduğunda ( parmak ishali oldum gene çenem düştü) Tendskin diye bir mamül var onu kullanıyorum. Sanırım alkol içerisinde salisilik asit ( Aspirin'di sanırım) katarak yapıyordu forumda bazı arkadaşlarımız.
Batık sorunu özellikle gıcık olduğum bir konu olduğundan ve kendimde işe yaradığını düşündüğüm çözümleri paylaşmak istedim.

Merkur Slant denediniz mi?

Bende Tendskin sipariş etmeyi düşünüyorum. Bu ürün hakkında daha detaylı bilgi verirseniz açıkcası çok sevinirim. Ürünün kalıcı bir etkisi var mı? Yoksa tıraş sonrası ritüele eklemek mi gerekiyor? vs. vs.
(05/10/2015, Saat: 19:43)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende aynı fikirdeyim. Mümkün olduğunca jiletlerden temin ettim. Bir süre cildimin yenilenmesi ile ilgilenip en kısa sürede Progress'i almaya kararlıyım..

Merkur 37 slant da çözüm olabilir. Ben de benzer problemler yaşıyorum, işim sebebiyle her gün tıraş olmak durumundayım. Bir gün Merkur 37 slant ile ertesi gün Merkur 34 ile tıraş oluyorum, şu sıralar rahatım. Jilet olarak Timor'u da denemenizi tavsiye ederim.
Acta est fabula, plaudite.
(05/10/2015, Saat: 21:13)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur 37 slant da çözüm olabilir. Ben de benzer problemler yaşıyorum, işim sebebiyle her gün tıraş olmak durumundayım. Bir gün Merkur 37 slant ile ertesi gün Merkur 34 ile tıraş oluyorum, şu sıralar rahatım. Jilet olarak Timor'u da denemenizi tavsiye ederim.

Önerilerinizi dikkate alacağım.
Keyifli tıraşlar...
Onlyblues komşum geçmiş olsun.İhtilaf üstada katılıyorum,bırakın boyun altı kirli kalsın.El melekeniz geliştikçe temiz tıraş hayal olmayacak inanın.Uzun yıllardır yaprak jilet ve DE makina ile tıraş oluyorum,el hassaslığım o kadar gelişmiş ki gözüm kapalı çok hızlı tertemiz tıraş olabiliyorum,sizin de biraz zamana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.Sabrın sonu tertemiz ,tahrişsiz tıraştır. Smile

progress ve sland efektif aletlerdir,denemenizde fayda var bana göre.

saygılarımla
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(05/10/2015, Saat: 22:05)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onlyblues komşum geçmiş olsun.İhtilaf üstada katılıyorum,bırakın boyun altı kirli kalsın.El melekeniz geliştikçe temiz tıraş hayal olmayacak inanın.Uzun yıllardır yaprak jilet ve DE makina ile tıraş oluyorum,el hassaslığım o kadar gelişmiş ki gözüm kapalı çok hızlı tertemiz tıraş olabiliyorum,sizin de biraz zamana ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.Sabrın sonu tertemiz ,tahrişsiz tıraştır. Smile

progress ve sland efektif aletlerdir,denemenizde fayda var bana göre.

saygılarımla

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
komşum yıllarca kartuşlularla traş oldum ve yaprak jilete geçtiğimde yüzüm sizinkinden çok daha kotuydu şu an sanırım 2. yılımdayım mermer gibi oluyor traş olunca ve çok hızlı traş olabiliyorum konu el melekelerinin gelişmesi bence bir süre dinlendirin atıyorum 4 gün sonra traş öncesi hazırlığı çok çok iyi yapın sonrada milim milim traş olun çok az bi nokta ve hiç bastırmadan cok yavaş ama öncelik yüzü dinlendirme bir noktada çok iyi traşlar alıcaksınız şap konusu yüzü düzeltir ama bu noktada doğru olurmu bilmiyorum
Abi sakallar biraz uzasın. Bize buraya tekrar resim koyun. Sakalların cıkıs acısını daha rahat goruruz. Uzerinde sakal cıkıs acılarını cizeriz resmin ustune. O cıkıs yonlerine gore kendinize ozel bir teknik gelistirmeniz gerekiyor.

Bir donem kesinlikle ters yone tıraş olmayın. Sakal yonune yada yandan tıraş olun. Nacizane dusuncelerim bunlar.
(06/10/2015, Saat: 00:41)kasif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum yıllarca kartuşlularla traş oldum ve yaprak jilete geçtiğimde yüzüm sizinkinden çok daha kotuydu şu an sanırım 2. yılımdayım mermer gibi oluyor traş olunca ve çok hızlı traş olabiliyorum konu el melekelerinin gelişmesi bence bir süre dinlendirin atıyorum 4 gün sonra traş öncesi hazırlığı çok çok iyi yapın sonrada milim milim traş olun çok az bi nokta ve hiç bastırmadan cok yavaş ama öncelik yüzü dinlendirme bir noktada çok iyi traşlar alıcaksınız şap konusu yüzü düzeltir ama bu noktada doğru olurmu bilmiyorum

@kasif komşum tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim.

(06/10/2015, Saat: 00:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi sakallar biraz uzasın. Bize buraya tekrar resim koyun. Sakalların cıkıs acısını daha rahat goruruz. Uzerinde sakal cıkıs acılarını cizeriz resmin ustune. O cıkıs yonlerine gore kendinize ozel bir teknik gelistirmeniz gerekiyor.

Bir donem kesinlikle ters yone tıraş olmayın. Sakal yonune yada yandan tıraş olun. Nacizane dusuncelerim bunlar.

@dikdik_s komşum cildimi 4-5 gün dinlendirmeyi düşünüyorum. Bu süre sonunda resim koyarım.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Bol keyifli tıraşlar...
(05/10/2015, Saat: 19:46)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende Tendskin sipariş etmeyi düşünüyorum. Bu ürün hakkında daha detaylı bilgi verirseniz açıkcası çok sevinirim. Ürünün kalıcı bir etkisi var mı? Yoksa tıraş sonrası ritüele eklemek mi gerekiyor? vs. vs.

Ben pamuklu çubukla batık olan yere sürüyorum azıcık, öyle kolonya gibi bütün yüze patlatılıcak birşey havası vermedi bana ( yakar, eritir geçer gibi geldi Smile )

Batık olan yerdeki deriyi yüzeysel inceltip,yumuşatıp batık kılın uç vermesine yardımcı oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 866 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,775 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,399 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,396 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 136,997 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,079 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,063 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,751 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,728 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: