DE Razor Temizliği
Herkese bol köpüklü tıraşlarSmile
Merkür futur kullanmaktayım ve her ne kadar tıraş sonrası su ile genel temizliğini yapsam da sabun birikintileri kalmakta idi. Bugün bir beyin fırtınası olaylarına gireyim dedim ve içeriğinde bitkisel asitler bulunan antibakteriyel-dezenfektan ile (ERSAĞ Banyo&WC Temizleyici) diş fırçası yardımıyla futur'umu temizlendim.
7a62db2adc499dc4f8f79afb011e02df.jpg
39600a53a9249dd772d633af6fd85020.jpg
f4cffe910743f54d128a8d06a603014e.jpg
Sonuç simdilik fotolardaki gibi. Umarım deforme vb. bir durum ile karşılaşmam.
Bu tür bir temizlik için bildiğiniz alternatif yöntemler var mıdır?

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Barbicide kullanırsanız hem bu tarz sabun ve kireç artıklarından hem üzerindeki tüm mikroorganizmalardan hem de kıl tüy gibi organik artıklardan rahatça kurtulabilirsiniz.

Ekstra parlaklık isterseniz ise herhangi bir metal cilası ve yumuşak bir bez ile ovalayarak istediğiniz parlaklığa erişebilirsiniz.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@Straht komşuma katılıyorum. Bu tarz aletler için en güvenilir temizleyici bence de Barbicide. Ha kullandığınız temizleyicinin bir zararı olur mu? İçeriğini bilmeden bir yorum yapamayız ama fayans temizlemek için yapılmış bir ürün kaplama bir tıraş aletine uzun vadede zarar verebilir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Limon tuzu ile kireçlenmiş çaydanlık, metal tıraş tası vb. ürünler gayet güzel temizleniyor. Bundan cesaret alarak limon tuzunu sıcak (kaynar değil) suda eritip elimdeki ucuz olan DE makineyi bir süre bu çözeltide beklettim. Tatmin edici bir temizlik elde ettim. @Straht, @cihankeskin üstatlarım, bu uygulamanın zararlı olup olmadığı hususunda bilginiz var mı?

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Limon Tuzu = Sitrik Asit = E330

Bir defada önemli bir sorun olmaz ama tekrarlayan kullanımlarda kaplamaya zarar verecektir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben eski yeni tüm ürünlerde Cillit Bang köpük kullanıyorum. Bi 10 dakika köpükte yatırıp daha sonra suyla temizliyorum. Duruma göre iki kez tekrar etmek ve eski bir diş fırçası kullanmak gerekebiliyor. Kaplamal ile ilgili hiçbir problem yaşamadım. Herkese tavsiye ederim. Satın aldığım Vintage aletleri bile bu şekilde temizledim, çok etkili sonuç alıyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Alternatif baslık surada arkadaslar. Alakalı cevaplar icin oraya da bakmanızı oneririm.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=135

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Weishi Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor Poerio 26 16,977 23/02/2021, Saat: 22:51
Son Yorum: sertac42
  Janus Adjustable Razor CK89 6 3,222 10/03/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: CK89
  İnceleme: Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor crestor 20 12,569 11/05/2019, Saat: 20:51
Son Yorum: 3.Perde
  İlk razor'ım hwwwest 5 7,439 23/05/2013, Saat: 18:13
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: