Acca Kappa Muschio Bianco sabun
Merhaba arkadaşlar, bugünkü incelememiz İtalya'nın Treviso kasabasında Krüll ailesinin 1869 yılında kurduğu ve o tarihten beri işlettiği Acca Kappa markasının Muschio Bianco sabunu. Acca Kappa fimrası doğal ve bitkisel kozmetik ürünleri ve parfümleriyle isim yapmış bir firma. Muschio Bianco, firmanın hassas ciltler için ürettiği bir ürün serisi olmaka birlikte serinin içinde tıraş kremi, tıraş sabunu, tıraş sonrası balsam ve losyon da bulunmakta. Acca Kappa ayrıca 1869 ve Libo Cedro isimli tıraş serileri de üretiyor.

Venedik' te ara sokaklardan Rialto Köprü'sünü bulmaya çalışırlen küçük bir hediyelik eşya dükkanında karşıma çıktı. Fiyatı çok gelse de bu eski markayı merak ettiğim için aldım. Aldığımdan beridir de sık kullandım bu sabunu.

İçerik: Muschio Bianco(White Moss/Beyaz Yosun), bitkisel içeriklerden üretilmiş bir sabun. İçeriğindeki bitkisel özler ve yağlarla hassas ciltler için güzel bir deneyim sunuyor. Benim cildim de hassas olduğu için kullandığım kadarıyla, hassas ciltler konusunda başarılı. İçeriği kapağının üzerinde bulmak mümkün.
2pp10cx.jpg

Paketleme ve Sunum: Bu sabunun bir kaç farklı sunumu mevcut. Benim aldığım kendi kabında 200 ml ama ahşap kapta ve ya 50/100 gr refill olarak bulmak da mümkün. Bendeki sabunun, siyah plastik bir kap ve kapağında beyaz bir etiketten oluşan sade ve şık bir sunumu var. Dikkat çekici bir sunum olmasa da firmanın diğer ürünlerine bakınca beyazlığı ve sadeliği ön planda tuttuklarını görebiliyoruz. Kap sağlam ve sert bir plastikten üretilmiş, kaliteli bir ürün olduğunun ipuçlarını veriyor. Kapağı açınca altında bir adet jelatin daha yapıştırılmış, bu sayede ürünü ilk sizin açtığınızdam emin olabilirsiniz. Ben jelatinin fotoğrafını çekmediğim için buraya koyamıyorum. 8/10
e1fcxl.jpg

Köpürme: Sabun, bitkisel olmasına rağmen çok az bir ürünle hacimli köpük yapabiliyor. Köpüğün koyu kıvamlı olması için biraz kuru bir fırçayla başlayıp sonradan bir kaç damla su eklemek en etkili sonucu veriyor. 20-30 sn yükleyerek 4-5 perde köpük yapmak mümkün. Sabun yumuşak bir kıvamda olduğu için çok çabuk bitecek gibi görünüyor bana. Hazıradığım köpüklerde şimdiye kadar herhangi bir sönme olmadı ama çok çok az bir kuruma belirtisi gördüm. Tıraş bitene kadar sorun çıkartmasa da bu seviyede bir sabunda hiç kuruma belirtisi olmaması gerekirdi diye düşünüyorum. Aşağıda WD sentetik ve EJ sentetik xl fırçalarla yaptığım köpük fotoğraflarını koyuyorum. 8/10
idccvd.jpg

Kayganlık ve Koruyuculuk: Sabunun en güçlü olduğu konu kayganlık ve koruyuculuk. Köpük cilt üzerinde kalın bir tabaka oluşturuyor, sabunun koruyuculuğu çok iyi. Benimki gibi günlük tıraşta tahriş yaşayabilen hassas bir ciltte dahi tıraşı sorunsuz geçirmenizi sağlıyor. Kayganlığı da gayet iyi, farklı jiletler ve farklı çeliklere sahip farklı bilenmiş usturalarla da kullandım, hepsi rahatça kayıyor sakalların arasından, tersten alırken de takılma olmadı. Sakalı güzelce hazırlayıp, çok yakın ve pürüzsüz bir tıraşa yardımcı oluyor. Muschio Bianco bu konuda adının hakkını veriyor. 9/10

Tıraş Sonrası ve Nemlendirme: Sabunun nemlendirme özelliği çok iyi, sakalları nemlendirip yumuşatma konusunda çok başarılı. Tıraş sırasında bitkisel içeriğiyle ferah bir tıraş geçirmeye, cildi rahatlatmaya yardım ediyor. Tıraş sonrası cilt tok ve nemli kalıyor. Bugün tıraş sonrası sadece yüzümü yıkayarak bir kaç saat bekledim ve yüzüm gayet nemlenmiş ve rahattı. Bir iki sefer ise ön hazırlık yapmadan sadece yüzümü yıkayarak bu sabunla tıraş oldum ve hepsi çok rahat geçti. 9/10

Koku ve Kalıcılık: Muschio Bianco serisinin -özellikle parfümü- kokusu unisex geçiyor ve hafif ve ferah koku severlerin taptığı bir kokusu olduğunu okudum. Ben o derece aşık olamadım ama sabunun çok temiz ve hafif bir kokusu var. Ardıç tohumu ve Lavanta karışımı ve alttan gelen sedir ağacı ve amber notalarıyla oluşmuş bir koku. Çok temiz, biraz sabunumsu biraz aquatic tarzda bir koku. Koku çok temiz ve hafif olduğu için beğenilmeme gibi bir durumu olmaz bana kalırsa. Herkes rahatlıkla kullanabilir. Kokunun kalıcılığı çok değil, tıraş sonrası kısa bir süre sonra uçup gidiyor, fırçada da çok kalmıyor kokusu malesef. Kokusu hoş olsa da kalıcılığın çok az olmasından dolayı 7/10.

Fiyat: Bu sabunun da en büyük eksisi çok pahalı olması. 50 gr refill sabunlar 17-18 usd fiyatlara bulunuyor. Bendeki 200 ml siyah kap ise sitelerinde 42 usd fiyatla satılıyor. Bence f/p olarak geride kalan bir ürün. 7/10

Son olarak toparlarsam, tıraş öncesi, tıraş performansı ve tıraş sonrası rahatlığıyla benim beğendiğim bir başka lüks İtalyan tıraş sabunu oldu Acca Kappa Muschio Bianco. Bu vesileyle İtalya'dan sadece bademli sabun çıkmadığını görmüş olduk Smile Fiyatı bence bir miktar fazla olsa da daha önce de dediğim gibi, bize lüksü satıyor bazı markalar.

Okuduğunuz için teşekkürler.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Elineze saglik cok guzel bir inceleme.boyle pesi sira birbirinden guzel incelemelerle tam artik bisey almicam dedigim donemde istah kabartiyorsunuz Wink

Ben teşekkür ederim hocam, siz yine de bütçeye dikkat edin Smile
Chinaski üstadım elinize sağlık incelemeler için. Maşallah deyim yerindeyse "dört nala" gidiyorsunuz. Big Grin
(25/09/2015, Saat: 15:59)yigitemre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Chinaski üstadım elinize sağlık incelemeler için. Maşallah deyim yerindeyse "dört nala" gidiyorsunuz. Big Grin

Teşekkürler yigitemre komşum, yalnız nazar değdi galiba Le Grelot usturamı düşürüp kırdım az önce. Gerçi nazara inanmam da laf olsun diye söyledim, dikkatsizlik işte Smile
Hayda.. Üstadım öncelikle oranızı buranızı kesmediğinizi kabul ederek ve umarak "Oh iyi olmuşta yerle buluşmuş direkt olarak." diyorum. Geçmiş olsun. Kırık durumu kurtarılamayacak kadar kötü mü?
Öncelikle inceleme için teşekkürler. Sonra da Ustura için geçmiş olsun diyorum @Chinaski komşum.
@ozgun41 komşum, ben 2015'i alışverişe 2016'yı birikenleri tüketmeye adadım şahsen. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@yigitemre bende bir hasar yok neyse ki ama usturanın ucundan epey büyük bir kısım kırılıp koptu malesef. Bıçak boyu kısaltılarak kurtarılabilir lakin bu kaza beni epey soğuttu, uğraşmam sanıyorum.

@cihankeskin teşekkürler komşum.
İnceleme için teşekkürler, bu acca kappa kokusu çılgınlığını bende duymuştum. Kendim vücut sabunu ve losyonunu uzun süredir kullanıyorum ve kokusu inanılmaz güzel tertemiz kokuyor. Merak ettim sabunda aynımı acaba.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
@tipsol komşum, kokusu çok hoş ve tertemiz dediğin gibi. Belki biraz daha hafif olabilir ama ne kadar koklasam da hiç burnu yormayan bir kokusu var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,394 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,674 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,265 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,374 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,136 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 420,571 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,208 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,563 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,467 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,927 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: