Kokular arası uyumu yakalayabilmek
Merhabalar
Konuya basit bir örnek ile girmek istiyorum. Bir kişi arko cool tıraş kremi ile tıraş olmak istese, hemen akabinde aynı serinin losyonu ve balsamı ile hiç kafasını yormadan güzel bir tıraş tamamlayabiliyor.

Bu durum tabiki musgo real, speick, tabac, proraso için de geçerli. Bilmediğim markalar da vardır tabiki...

Şimdi benim takıntı yaptığım şey, kokular arasında uzun yakalayamıyor olmak. Bir mwf tıraşı üzerine, citrus kokulu bir balsam sürmek ne derece doğru?

Acaba kokuları biraz tanımlayabilir miyiz? Mesela tabacta baskın kokunun tütün olduğunu biliyor, tütün kolonyası ile tamamlayabiliyoruz.

Konu çok su götürür. Ben de kafamı toparlayıp daha açıklayıcı yazamıyorum. Ama belki sizlerin yorumları ile şekillenir.

Saygılarımla

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mehmet Yiğit komşum ben sizin demek istediğinizi anlıyorum sanırım. Doğrusu koku işi biraz kişisel. Ben bu koku uyumuna çok dikkat etmeyen birisiyim. Genelde son koku öncekileri bastırıyor zaten. Ben kafama göre canım ne çektiyse onu kombinliyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Koku tamamen zevk meselesi, size nasıl uygun geliyorsa öyle kullanın. Ben uyuma az çok dikkat etsem de çoğu kez önemsemiyorum. Zaten tıraş ürünlerinin kokuları öyle baskın olmadığı için Cihankeskin' in de belirttiği üzere son koku baskın oluyor. Bazen de uyum aramak önemli değil. Örneğini verdiğiniz MWF sabunun kendine has kalıcı olmayan bir kokusu var, bunun üzerine "narenciye" kokulu bir ürün kullanmak sorun olmaz. Olsa da kimin umurunda Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,327 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı
  1905 - 1985 arası Gillette Hi11eT 0 4,340 28/06/2012, Saat: 02:27
Son Yorum: Hi11eT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: