İdeal Traş Takımı
Merhaba Öncelikle herkese hayırlı traşlar,

Yüz yapım itibarıyla açık tenli ama koyu ve kalın/sert sakallıyım. Ayrıca sakallarım boyun bölgemde yuvarlak bir hat haline çıkıyor. (bilenler bilir) Yani değişik açılarda bir traş gerektiriyor. Dolayısıyla traş hep bir problem olmuştur hayatımda. (hatta kabus; kanlı havlular, kanlı lavabo vs.) Cildimin ince ve hassas oluşu ön hazırlığı gerektirir; sıcak havlular, duş vs. Yani minimum 30 dk gerektirir. Sakal bile bıraktım ama yeni işim traş olmamı gerektiriyor. Buraya ideal bir traş için gerekli malzemeleri öğrenmek için katıldım. Bir sürü marka ve malzeme var. Naçizane aradığımı bulabilmiş değilim. Yardımınıza ihtiyacım var.

1) Traş bıçağı
2) Jilet
3) Traş sabunu veya yağı
4) Traş sonrası krem/jel
5) Traş öncesi krem / yağ / jel

Yardımlarını esirgemeyen herkese selamlar,

Hayırlı traşlar olsun.
Merhaba hosgeldiniz
Sorunun cevabini bu forumu okuyup urunleri denedikce siz vereceksiniz.her cilde ve kisiye gore degiskenler ve urun cesitliligi cok fazla ama nacizane baslangic onerileri asagida siraladim.

edwin jagger de89
polsilver jilet
loccitane cade sabun
Cade aftershave balsam
Illa tras oncesi kullanacaksaniz ki bence iyi bir dus veya sicak havlu daha etkili ama onerim proraso sandalwood preshave

Çok iyi bir yüz hazırlığı sonunda istediğiniz jilet yada de ile rahat edeceğinizi düşünüyorum. Hatta kartuş ile daha rahat edersiniz demedi demeyin...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(23/09/2015, Saat: 22:42)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok iyi bir yüz hazırlığı sonunda istediğiniz jilet yada de ile rahat edeceğinizi düşünüyorum. Hatta kartuş ile daha rahat edersiniz demedi demeyin...

Çok sağol öncelikle, söylediklerini uyguladım / uyguluyorum , ama sonuç aynı kanlı hüsran oluyor / oldu. O bakımdan bilgisizliğimi gidermek istedim. Ve buradayım.
(23/09/2015, Saat: 22:20)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hosgeldiniz
Sorunun cevabini bu forumu okuyup urunleri denedikce siz vereceksiniz.her cilde ve kisiye gore degiskenler ve urun cesitliligi cok fazla ama nacizane baslangic onerileri asagida siraladim.

edwin jagger de89
polsilver jilet
loccitane cade sabun
Cade aftershave balsam
Illa tras oncesi kullanacaksaniz ki bence iyi bir dus veya sicak havlu daha etkili ama onerim proraso sandalwood preshave

Cevabın için sağol, Bu takımları nereden bulabilirim, Edwin Jagger DE89 çok önerilen bir model ona çok yakın bir alman yapımı traş makinam var (Mühle ya da Merkür marka) Onunla Wilkinson ve Astra ile denedim, sonuç aynı - hüsran oldu. Traş sabunu olarak Body shop Maca Root shave cream, Clinique Aloe Shave gel kullandım, yine kanlı sonuç ve kızarıklık oldu. Polsilver ilk defa duyuyorum, genelde feather falan öneriliyor, ama denemedim. L'occitane ürünleri cade serisi beğeniliyor genel olarak - deneyeceğim. Proraso ürünlerini hiç bir yerde görmedim, Tr bulmak mümkün mü ?
(23/09/2015, Saat: 23:36)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevabın için sağol, Bu takımları nereden bulabilirim, Edwin Jagger DE89 çok önerilen bir model ona çok yakın bir alman yapımı traş makinam var (Mühle ya da Merkür marka) Onunla Wilkinson ve Astra ile denedim, sonuç aynı - hüsran oldu. Traş sabunu olarak Body shop Maca Root shave cream, Clinique Aloe Shave gel kullandım, yine kanlı sonuç ve kızarıklık oldu. Polsilver ilk defa duyuyorum, genelde feather falan öneriliyor, ama denemedim. L'occitane ürünleri cade serisi beğeniliyor genel olarak - deneyeceğim. Proraso ürünlerini hiç bir yerde görmedim, Tr bulmak mümkün mü ?

Komşum yanlış anlama ama bence problem jilette yada de alette değil,ha ayrıca onlarla daha fazla tahriş yaşarsın. Bence en önemlisi her gün tek perde yada wtg ve xtg olarak 2 perde sorunları çözecektir. Ben cilt problemlerimi hergün tıraş olarak çözdüm. Tabi bunu de ile yaparsanız çok dikkatli ve bastırmadan yapmanız lazım,kartuş ise çnerim olur....bunun dışında cella gibi nemlendirmesi iyi olan bir sabun ile bence güzel sonuç alırsınız.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Merhaba hocam, ideal takımı zaman içinde kendiniz bulacaksınız zaten. DE 89 alet ile Rapira/Astra/Derby jiletleri deneyebilirsiniz başlangıç için. Bastırmadan, sakince, makineyi 30 derece civarında bir açıyla tutarak ve en fazla iki perde tıraş olmanızı önerebilirim. Fırçadan bahsetmemişsiniz, fırça kullanıyorsunuz değil mi? Body shop maca root krem kullandım, gayet başarılı bir kremdir onunla devam edilebilir. Bu iş tamamen ellerinizin ve cildinizin alışmasına bağlı.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(24/09/2015, Saat: 00:24)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hocam, ideal takımı zaman içinde kendiniz bulacaksınız zaten. DE 89 alet ile Rapira/Astra/Derby jiletleri deneyebilirsiniz başlangıç için. Bastırmadan, sakince, makineyi 30 derece civarında bir açıyla tutarak ve en fazla iki perde tıraş olmanızı önerebilirim. Fırçadan bahsetmemişsiniz, fırça kullanıyorsunuz değil mi? Body shop maca root krem kullandım, gayet başarılı bir kremdir onunla devam edilebilir. Bu iş tamamen ellerinizin ve cildinizin alışmasına bağlı.

Cevap için sağol, fırça babamdan yadigar gerçek kıldan bir fırçam var (sanırım samur) ama en az 40 senelik. Onu kullanıyorum / kullandım. DE 89 bakıcam, elimde merkur var; onu astra ve wilkinson ile denedim. Berbat sonuç aldım. Gillette kartuştan bir farkı yoktu. Krem olarak Body shop maca root ve clinique aloe gel kullandım. Kızarıklık oldu. Cella deneyeceğim. Anlamadığım Edwin Jagger Merkür makinelere dışardan bakınca hepsi aynı gibi, yani makine olayı acaba biraz geyik mi yani iş jilet / krem / el hünerinde bitiyor mu diye düşünmekteyim.
Fırçaniz güzelse köpük yapma teknikleri üzerinde biraz çalışın, videolar izleyin işinize yarayacaktır. Her DE aletin jileti tutması farklıdır, kabaca benzer görünse bile işin içine girdikçe hepsinin kafa şeklinin ve ağırlığının farklı olduğunu, jileti koyduğumuzda jilet açıklığının farklı olduğunu dolayısıyla tiraslarinin da farklı olduğunu göreceksiniz. Yani bu iş kesinlikle geyik değil. Elinizdeki ürünlerle kesiksiz tahrissiz tıraş olana kadar devam etmenizi tavsiye ederim çünkü Cella da alsaniz eliniz köpük yapmaya ve bastırmadan tıraş olmaya alışana kadar zorluk yaşarsınız.

Bu arada elinizdeki DE makinenin fotoğrafını paylaşabilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz. Keyifli tiraşlar.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Chinaski komşumun dediklerine ek olarak ben fırçada da sorun olabileceğini düşünüyorum. 40 yıl önce Türkiye'de satılan porsuk kılı bir fırça büyük olasılıkla Pure tipi çizici bir fırçadır ayrıca bu kadar uzun süre kullanılınca daha çok kırılmış ve hem yumuşaklığını hem de yeterli bir köpük üretme özelliğini yitirmiş olabilir. Bu fırçayla yüzde köpürtme yaparsanız daha tıraşa başlamadan tahriş başlatmış olursunuz. Fırçanın da bir fotoğrafını koyabilir misiniz?
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,641 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
  traş kremi karışımı error... 16 21,513 19/07/2020, Saat: 16:23
Son Yorum: Timor1322
  Çatır Çatır Kesme Sesli Traş Aleti 3.Perde 45 18,627 31/05/2020, Saat: 02:49
Son Yorum: 3.Perde
  Ataturk'un tiras takimi linguist 54 51,346 20/05/2020, Saat: 03:01
Son Yorum: Naci Erdem
  Traş ve Bilinçli Farkındalık utkb 6 3,126 08/05/2020, Saat: 20:29
Son Yorum: sfiber
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,160 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,070 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,130 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı
  Traş Tarihine Giriş 10001 maynardkeynes 9 9,119 14/01/2019, Saat: 04:30
Son Yorum: Sofistike
  Gilette çift taraflı traş aleti Mert Güneş 22 11,402 11/08/2018, Saat: 20:25
Son Yorum: Mert Güneş

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: