Merkür Progres box (çam ağacından)
(24/09/2015, Saat: 22:52)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustadim eline sağlık
Çok başarılı olmuş gerçekten
Teşekkür ederim. Sağol. Elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum. Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım .
Elinize sağlık çok güzel
Vernik yada benzeri gerekir mi?
(24/09/2015, Saat: 23:41)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık çok güzel
Vernik yada benzeri gerekir mi?

Sağol , gomalak  diye bir doğal malzeme var. Bir gün önce saf alkole yatırdım anca çözüldü. Aynı ağaçtan parçalarda deniyorum biraz kızılımsı bir havası var fakat bi 10gün kadar kutu üzerine  günde bir1500lük zımparadan sanra pamukla sürülüyor ve ahşap vernik Yada polyestere ihtiyaç duymuyor. Kullandıkça zamanla eski havasına dönüyor. Fakat nedense ben marangozdaki eskitme boyasının rengini çok seviyorum. Vernik yada polyestere gerek yok  aslında. Gomalak biraz uzun uygulanması gereken bir malzeme .renk olarak Fotoğraf yolluyorum. Selam
29fv8xw.jpg
Bence kendi rengi daha güzel. Eskitmeyide denemek istiyorum  onu beğeniyorum.
qs2t8p.jpgKutunun dışının rengi tamam
İstediğim eskitme bu renkti.
5popbd.jpg
1y3ed3.jpg
qs2t8p.jpg
çok şık olmuş
kapağa kilit mandal gibi bir şey düşünüyormusunuz
Teşekkür ederim. Kapağa tavla kilidi düşünüyorum. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Fakat mutlaka daha güzeli vardır.
Son olarak renk için biraz tiner ve pamuk yardımıyla rengi hafiften açıyorum
5popbd.jpg
2lxzg3q.jpg
Bu arada biley taşım için yapılan kutuda aynı renge büründü.
2bv2py.jpg
wso0fk.jpg
b4w01k.jpg
İki kiloluk girit taşı.
Kilit konusunda fikir sahibi olanlar. Yardımcı olursanız sevinirim.
Photo 
(26/09/2015, Saat: 17:07)ulaş2626 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kilit konusunda fikir sahibi olanlar. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tavla kilidini iyi düşünmüşsünüz. Zaten başka bir şey de pek olmaz. Tavlalarda olduğu gibi bu tür küçük kutularda da genelde şöyle kilitler kullanılıyor:

4j7xi9.jpg 25rcrxk.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Mühle Porselen Fırça Tadilatı ve Merkur Progress İyileştirme Çalışması oguzhan5069 29 8,330 14/10/2020, Saat: 14:25
Son Yorum: huseyinyesiltu
  Merkür Vision 2000 Restarasyon Nani Kuş 34 17,670 03/02/2017, Saat: 20:27
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: